چه مدت طول می‌کشد تا به یک سرمایه گذار خوب تبدیل شویم؟

پاسخ به پرسش چقدر زمان میبرد تا یک سرمایه گذار موفق باشیم؟ به عوامل متعددی بستگی دارد که بعضی از آنها به قابلیت افراد بستگی دارد و بعضی دیگر وابسته به شرایط بیرونی است. برای شروع، باید فرض کنیم که سرمایه گذاران از هوش قابل قبولی برخوردارند و با در نظر گرفتن این نکته، می‌توانیم فرض کنیم که می‌خواهند سرمایه گذاران هوشمندی باشند که دارای پلتفرم های معاملاتی مختلف می‌باشند تا از نوسانات بازار مصون بمانند.

نظم و صبر دو عامل کلیدی و مهم می‌باشند که یک سرمایه گذار خوب باید برای موفقیت بلندمدت آنها را کسب کرده و در اختیار داشته باشد. اکثر افراد در ابتدا معامله کنندگان بدی خواهند بود زیرا روش بهتری برای انجام معاملات نمی‌دانند و احتمالا دارایی ها را در بالاترین قیمت می‌خرند و در کف قیمت می‌فروشند و فقط در صورتی خرید می‌کنند که کندل های سبز رنگ را مشاهده کنند. هنگامی که معامله کنندگان تازه وارد در حال یادگیری حفظ دارایی های خود می‌باشند مرتکب اشتباهاتی می‌شوند و این امر می‌تواند آنها را اسیر گرگ های بازار کند.

۹۰ درصد معامله کنندگان در ۹۰ روز اول انجام معاملات، بخش بزرگی از دارایی های خود را از دست می‌دهند، در حالی که ۱۰ درصد دیگر باید خود را خوش شانس بدانند زیرا معمولا شرایط اینگونه رخ نمی‌دهد. سوال اصلی اکثر معامله کنندگان این است که چگونه می‌توانند به نقطه تحول برسند تا بتوانند رویکرد معاملاتی خود را تغییر دهند و تصمیمات خوب اتخاذ کنند یا از عرصه ارزهای دیجیتال خارج شوند و به کارهایی که قبل از ورود به این حوزه انجام می‌دادند برگردند.

سرمایه گذاری ارز دیجیتال

انطباق پذیری مورد بسیار مهمی است که معامله کنندگان موفق را از ناموفق جدا می‌کند و سرمایه گذاران هوشمند همواره از نکاتی که آموخته‌اند استفاده می‌کنند تا قدم بعدی در مسیر موفقیت خود را بردارند. تجربه های بد و ناگوار می‌تواند باعث شود که یادگیری های بالقوه به واقعیت های تلخ تبدیل شوند و برای اکثر معامله کنندگان این همان نقطه ای است که ذهنیت و نگرش آنها تغییر می‌کند و تصمیمات هوشمندانه ظهور پیدا می‌کنند.

نکته مهمی که قابل ذکر می‌باشد این است که برای رسیدن به این نقطه تحول نباید عجله کرد. افراد نباید به دنبال یافتن نقطه تحول باشند زیرا این نقطه برای هرکس متفاوت است. در عوض، معامله کنندگان باید به مسیر خود ادامه دهند و درسی هایی را یاد بگیرند که تمام سرمایه گذاران موفق در مسیر خود آموخته اند. از آنجایی که این درس ها برای هرکس متفاوت خواهد بود، پیش بینی نحوه آموختن آنها یا اینکه آموختن آنها چه مدت طول می‌کشد غیرممکن است.

برای اکثر معامله کنندگان این درس ها بسیار احساسی خواهد بود و پس از آموختن این درس های سخت، ممکن است معامله کننده مدتی از انجام معاملات کناره گیری کند. این امر باعث می‌شود که معامله کنندگان ذهن خود را از افکار منفی خالی کنند و در حالی که موج احساسات، ثبات فکری و احساسی آنها را تحت تاثیر قرار داده است تصمیمات مهم نگیرند. احساس بد داشتن در خصوص ضررها بسیار مهم است زیرا این احساس باعث ایجاد تغییرات مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت می‌شوند.

رسیدن به نقطه تحول ۶۰ درصد مسیری است که معامله کنندگان برای رسیدن به سرمایه گذاری موفق باید طی کنند. پس از رسیدن به این نقطه، سرمایه گذاران هوشمند با مطالعه کتاب ها و مطالب افراد موفق، زمانی را به آموزش خود اختصاص می‌دهند. این آموزش بدان معنا نیست که فقط به مشاهده ویدئوهای یوتیوب بپردازیم، بلکه اقدامی واقعی برای آموزش است. مطالعه کتاب ها، مشاهده ویدئوهای آموزشی، یادداشت برداری و شرکت در چند سمینار می‌تواند بهترین روش برای بسیاری از معامله کنندگان باشد.

هنگامی که صحبت از سرمایه گذاری می‌شود، شناخت مدیریت ریسک بسیار نکته مهمی است. روش های مدیریت ریسک ها را می‌توان در کتاب هایی نظیر اصول مدیریت ریسک نوشته مایکل کروهی، دن گالای و رابرت مارک مطالعه کرد. اگرچه این کتاب ها مخصوص ارزهای دیجیتال نمی‌باشند اما می‌توانند روش های بنیادین مدیریت ریسک را به شما بیاموزند. سرمایه گذاران هوشمند با مطالعه کتاب ها متوجه خواهند شد که چگونه این روش ها را به کار بگیرند و به مدیران ریسک خوبی تبدیل شوند و چگونه از دام های بسیار زیادی که در دنیای سرمایه گذاری وجود دارد اجتناب کنند.

پس از آنکه مقداری تجربه در این عرصه کسب کردید، کتاب بسیار خوبی که می‌توانید مطالعه کنید جادوگران بازار اثر جک شواگر است که نسخه های رایگان آن نیز موجود است. با مطالعه این کتاب، دانش خوب و مهمی در خصوص معاملات کسب می‌کنید که سرمایه گذاران هوشمند از آن استفاده می‌کنند. فقط پس از آنکه در زمینه معاملات مقداری تجربه کسب کردید مطالعه این کتاب توصیه می‌شود زیرا باید با مباحث آن آشنا باشید.

سرمایه گذاری

کسانی که به ویدئوهای آموزشی علاقه بیشتری دارند، سایت Option Strategies Insider ویدئوهای آموزشی رایگانی تدارک دیده است که به شما نشان می‌دهد چگونه با استفاده از نوسان موجود، سود کسب کنید. این ویدئوهای آموزشی از مثال های واقعی استفاده می‌کند تا کاربران بتوانند به آسانی با برنامه معاملاتی موفق آشنا شوند و آن را ساماندهی کنند. این سایت برای شروع بسیار مفید است.

بنابراین مصمم باشید و نگران نباشید که چه مدت طول می‌کشد تا به یک سرمایه گذار خوب تبدیل شوید. این مدت برای هرکس متفاوت است و تا زمانی که در اقدامات خود صادق و مصمم، صبور و با نظم باشید، موفقیت را به دست خواهید آورد. فقط به یاد داشته باشید که هرکسی باید از جایی شروع کند و بسیاری از افراد قبل از آنکه به موفقیت برسند، اشتباهات بسیار زیادی مرتکب می‌شوند.

کسانی که می‌خواهند سریعتر به موفقیت برسند استفاده از یک مربی معاملاتی بهترین روش است تا مطمئن شوند که در مواجهه با موانع، بهترین تصمیمات را می‌گیرند. تحلیل بازار و استراتژی های مخصوص معاملاتی کلید دور ماندن از خطرات است و ادامه دادن آموزش و یادگیری به معنای ادامه کسب سود است.

 


54321
امتیاز 5 از 7 رای

منبع hackernoon
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
شیدا میری

بهترین راه برای کسب درامد از اینترنت به نظر من ترید کردن یا خرید و فروش ارز های دیجیتال است که فقط با کمی اطلاعات در مورد ارز ها و دنبال کردن اخبار و برسی سایت های مربوط به ارز دیجیتال ماهانه می توان به درامد خوبی رسید . چند تا از دوستام از راه خرید و فروش انواع ارز دیجیتال کسب درامد میکنند که درامد ماهیانشون بالای 6 میلیون است واقعا درامد خوبیه .

محمد حسنی

با سلام… اگر سوالم خارج از بحثه عذر میخوام و ممنون میشم هرزمان مقدوره راهنمایی بفرماید… اگر در کیف block..io به هر دلیل بین رو نداشته باشم چطور میتونیم با api موجودیمون رو برداشت یا انتقال بدیم

ادمین سایت

سلام وقت بخیر، کیف پولی که ذکر کردین رو نمیشناسم و اینکه بخواین از طریق api موجودی خودتون رو برداشت یا انتقال بدین رو باید با مطالعه کامل مطالبی که در سایت رسمیشون اعلام کردن این کار رو امکان سنجی و انجام بدین
ولی در کل رابط های کاربری راحت تری هستن که میتونین ازشون استفاده بکنین، پیشنهاد میکنم که مقاله زیر رو مطالعه کنین
https://mihanblockchain.com/move-your-assets-from-wallet-to-another-wallet/

منصور جهانگیری

سلام. بنظر شما برای شروع، سرمایه گزاری بهتراست یا استخراج؟

ادمین سایت

سلام وقت بخیر، پیشنهاد میکنم که این سوالتون رو در فروم میهن بلاکچین مطرح کنین و از تجربه بقیه دوستان استفاده کنین
https://forum.mihanblockchain.com/