پروژه‌های کلاهبرداری

نقد و بررسی IMSMining ؛ استخراج ابری بیت کوین یا کلاهبرداری؟

اخیرا پروژه‌ای به نام IMSMining توجه کاربران ایرانی را به خود جلب کرده و بنا به درخواست کاربران، تیم میهن بلاکچین تحقیقاتی بر روی این پروژه انجام داد. IMSMining یک فارم استخراج ابری بیت کوین است که به گفته خودشان، “اولین و بزرگ‌ترین سامانه اجاره ماینر و استخراج بیت کوین در ایران است که با دارا بودن بیش از ۲۰۰۰ دستگاه قدرتمند ماینر که در مزرعه اختصاصی آی ام اس ماینینگ و در کشور خودمان ایران میزبانی می‌شوند، بدون تردید مطمئن‌ترین و معتبرترین سامانه اجاره ماینر است.” در این مقاله به نقد و بررسی این فارم کلود ماینینگ می‌پردازیم تا ببینیم آیا این فارم نیز مانند سایر مزارع استخراج ابری در ایران کلاهبردار است یا خیر. با ما همراه باشید.

بررسی سایت IMSMining

همانطور که در مقدمه مقاله مطالعه کردید، آی ام اس ماینینگ اولین و بزرگ‌ترین سامانه اجاره ماینر و کلود ماینینگ در ایران است. ما از این قبیل تبلیغات کم نداشتیم؛ هر پلتفرم استخراج ابری که در ایران در طی این سال‌ها به وجود آمد، همین شعار را یدک می‌کشید. بنابراین هیچ چیز خاصی در آن وجود ندارد.

زمانی که سایت و قسمت‌های مختلف آن را بررسی کردیم، به چند مورد برخوردیم:

مجوز استخراجدر طی چند سال گذشته، دولت ایران هیچ قانونی برای استخراج رمز ارزها صادر نکرده بود و به تازگی این مجوزها را صادر می‌کند. پس این فارم چگونه توانسته از چند سال قبل با مجوز فعالیت کند؟ به علاوه، بنا به گفته برخی کاربران، اینماد این سایت جعلی است و در وبسایت رسمی اینماد ثبت نشده است. علاوه بر جعلی بودن، عکس اینماد در سایت IMSMining قرار داده شده، که تمام این‌ها تخلف محسوب می‌شود.

بزرگترین و قدیمی ترین فارم در ایران: پس چرا در طی چند سال گذشته هیچ نامی از این فارم نشنیدیم؟ اگر این سایت اولین پلتفرم استخراج ابری در ایران است، پس مدرک آن کجاست؟ ما از کجا باید مطمئن شویم که ای ام اس ماینینگ اولین فارم استخراج ابری ایران است؟

سودی بیشتر از رقبا: در توضیحات سایت آمده است که آی ام اس ماینینگ با بالا بردن سود مشتریان و کاهش سود خود، بیشترین سود را نسبت به رقبا به مشتریان خود پرداخت می‌کند. این رقبا چه کسانی هستند؟ سودها را چگونه محاسبه کرده‌اند که بیشتر از بقیه است؟

بازدید از فارم هاامکان بازدید منظم از فارم‌های استخراج بیتکوین برای مشتریان آی ام اس ماینینگ فراهم است؛ این جمله مقداری تامل بر انگیز است. ما در گذشته فارم‌های اینچنینی داشتیم که هیچ کدام امکان بازدید از فارم‌هایشان را نداشتند. در وبسایت آی ام اس ماینینگ تنها یک آدرس در ایران وجود دارد. اما چرا هیچ عکس یا ویدیویی از این فارم در دسترس نیست؟ به علاوه این سایت ادعا می‌کند که در ۵ کشور دنیا فعالیت می‌کند و دفتر دارد. پس چرا آدرس و شماره تلفن ۳ شعبه را در سایت اعلام کرده؟

بیش از ۳۰۰ کارمند: اگر این فارم ۳۰۰ کارمند دارد، پس چرا هیچ کدام از آنها در لینکدین یا جاهای دیگر اعلام نکرده‌اند که کارمندان IMSMining هستند؟ چرا هیچ نام و نشانی از آنها وجود ندارد؟

  • زمانی که صفحات مختلف سایت را باز می‌کردیم تا آنها را بررسی کنیم، مدام نوتیفیکیشن اعلانات به ما نمایش داده می‌شد، تا در آن مشترک شویم.
  •  در قسمت مجله کریپتو فقط دو مقاله دارد؛ استخراج ابری بیت کوین چیست و کیف پول های بیت کوین چگونه هستند؟ که این برای سایتی که ادعا می‌کند قدیمی‌ترین و معتبرترین است، بسیار بعید است!
  • همچنین یکی از این مقالات، مقاله‌ای است از سایت ارز دیجیتال، که آی ام اس ماینینگ عینا همان را با عکس‌ها و تمام مطالب کپی و پیست کرده است!

دو آدرس از این سایت وجود دارد: imsmining.com و imsmm.pro که هر دو یک سایت را باز می‌کنند. چرا یک سایت باید مدام آدرس خود را تغییر دهد؟ پاسخ این سوال را به شما می‌سپاریم.

اگر با لینک دعوت خودتان دوستان یا اشخاص دیگر را به آی ام اس ماینینگ دعوت کنید، از پلن‌های خریداری شده توسط آنها، روزانه ۰.۲ درصد سود دریافت می‌کنید. امکان برداشت سود زیرمجموعه‌گیری به صورت روزانه و بدون محدودیت فراهم است. این کار بسیار شبیه به کلاهبرداری پانزی است که مدام باید زیرمجموعه گیری کنید تا درآمد مستمر داشته باشید.

همچنین IMSMining مدام کد تخفیف‌های ۵ درصدی و ۱۰ درصدی برای پلن‌های مبلغ بالا ارائه می‌دهد تا کاربران بیشتری جذب کند؛ در ادامه با پلن‌های درآمدزایی آی ام اس ماینینگ آشنا می‌شوید.

به علاوه، این سایت به بهانه آپدیت، هر چند روز یک بار سایت از دسترس خارج می‌شود. اگر قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین فارم استخراج ابری ایران است، چرا مدام از دسترس خارج می‌شود؟ یعنی تیم مدیریت این سایت نمی‌توانند آن را بالا نگه دارند و مدام آپدیت می‌زنند؟

بررسی پلن های درآمدزایی آی ام اس ماینینگ

این فارم به صورت روزانه سود افراد را پرداخت می‌کند. به هر حال در صنعت استخراج ما سود ثابت و تضمینی نداریم. اما فرض را بر این می‌گیریم که سودها و درآمد ثابت هستند. در قسمت پلن‌های درآمدزایی، بر طبق همین اعداد و ارقامی که در سایت IMSMining اعلام شده، سودهای روزانه را محاسبه کردیم:‌

پلن B: یک ماهه – هزینه ۱۰۰ دلار – سود روزانه ۰.۷ درصد = درآمد روزانه ۰.۷ دلار و در پایان دوره ۲۱ دلار. 

پلن C: یک ماهه – هزینه ۳۰۰ دلار – سود روزانه ۰.۷ درصد = درآمد روزانه ۲.۱ دلار و در پایان دوره ۶۳ دلار. 

پلن D: یک ماهه – هزینه ۱۰۰۰ دلار – سود روزانه ۰.۸ درصد = درآمد روزانه ۸ دلار و در پایان دوره ۲۴۰ دلار.

پلن E: سه ماهه – هزینه ۵۰۰ دلار – سود روزانه ۰.۸ درصد = درآمد روزانه ۴ دلار – ماهیانه ۱۲۰ دلار و در پایان دوره ۳۶۰ دلار.

پلن F: سه ماهه – هزینه ۱۰۰۰ دلار – سود روزانه ۰.۸۵ درصد = درآمد روزانه ۸.۵ دلار – ماهیانه ۲۵۵ دلار و در پایان دوره ۷۶۵ دلار.

پلن G: سه ماهه – هزینه ۳۰۰۰ دلار – سود روزانه ۰.۹ درصد = درآمد روزانه ۲۷ دلار – ماهیانه ۸۱۰ دلار و در پایان دوره ۲۴۳۰ دلار. 

پلن H: شش ماهه – هزینه ۳۰۰۰ دلار – سود روزانه ۱.۱ درصد = درآمد روزانه ۳۳ دلار – ماهیانه ۹۹۰ دلار و در پایان دوره ۵۹۴۰ دلار! از اینجا به بعد، سودها تقریبا ۲ برابر می‌شوند!

پلن I: شش ماهه – هزینه ۵۰۰۰ دلار – سود روزانه ۱.۲ درصد = درآمد روزانه ۶۰ دلار – ماهیانه ۱۸۰۰ دلار و در پایان دوره ۱۰۸۰۰ دلار! دو برابر سود!

پلن J: شش ماهه – هزینه ۸۰۰۰ دلار – سود روزانه ۱.۳ درصد = درآمد روزانه ۱۰۴ دلار – ماهیانه ۳۱۲۰ دلار و در پایان دوره ۱۸۷۲۰ دلار! بیش از دو برابر سود!

پلن K:‌ یک ساله – هزینه ۱۵۰۰۰ دلار – سود روزانه ۱.۵ درصد = درآمد روزانه ۲۲۵ دلار – ماهیانه ۶۷۵۰ دلار و در پایان دوره ۸۱۰۰۰ دلار !‌ بیش از ۵ برابر سود!

همانطور که مشاهده کردید، سود پلن‌های یک ماهه و سه ماهه خیلی چشمگیر نیست و پلن‌های شش ماهه و یک ساله به دلیل سودهای بسیار بالا، توجه کاربران را به خود جلب می‌کند و چون انسان به ذاته طمعکار است، دوست دارد در مدت کوتاهی سودهای بسیار زیادی به دست آورد. در پلن‌های شش ماهه و یک ساله هزینه اجاره ماینر نسبتا زیاد است و همچنین این سایت وقت می‌خرد تا بتواند بعدا که پول‌های واریزی زیاد شد، فرار کند! در ادامه داستان جالب‌تر نیز می‌شود!

قوانین و مقررات IMSMining

  • نرخ سود مشخص است و به صورت روزانه به حساب کاربری واریز می‌شود“: همانطور که اشاره کردیم، سود استخراج ثابت نیست.
  • به جهت اینکه سایت بصورت دلاری میباشد، کلیه واریزهای شما به سایت (افزایش موجودی) از طریق پرفکت مانی و بیت کوین میباشد“: اگر سایت ایرانی است و مجوز هم گرفته است، پس چرا واریز ریالی ندارد که قابل پیگیری باشد؟ پرفکت مانی در ایران معتبر نیست که بتوان پیگیری کرد و درباره بیت کوین هم که نمی‌توان ثابت کرد که ما مالک یک کیف پول هستیم.
  • اولویت واریز و برداشت با بیت کوین است!‌

در بخش قوانین و مقررات متوجه چند غلط املایی فاحش شدیم که از سایتی با این قدمت و اعتبار (!) بسیار بعید است:

در جایی دیگر: ولی در عین حال شما در هر زمانی به پشتیبانی سایت دسترسی دارید برای حل مشکلاتتان!!! چرا جمله بندی‌ها این گونه است؟! آیا کسی که این مطالب را نوشته فارسی بلد نبوده است؟

نظرات کاربران آی ام اس ماینینگ

تاریخ‌ها در زمان نگارش مقاله هستند.

در ابتدا نظر شما را به پیغام IMSMining در صفحه رسمی این سایت در تلگرام جلب می‌کنیم:

در گروه‌هایی که از این سایت شکایت دارند، کاربران نوشته‌اند که بعد از این پست به پشتیبانی پیام دادند و آنها چنین پاسخ داده‌اند:

در یک کانال تلگرام که به دنبال شکایت از آی ام اس ماینینگ است، نوشته شده:

در ادامه، برخی کامنت‌های افراد مالباخته در این سایت را می‌خوانیم:

 

در بخش توضیح استخراج در تلگرام اینطور آمده است و ما عینا آنها را در اینجا کپی کرده‌ایم:

استخراج گران چه کار می‌کنند که مستحق دریافت بیت کوین رایگان هستند؟ ماینرها در واقع روز تراکنش‌های تائید شده قبلی کار می‌کنند و بر این اساس پاداش دریافت می‌کنند. بنابرای لازم است که کاربران بیت کوین صداقت را مبنای کار خود قرار دهند و مورد تائید بنیانگذار بیتکوین یعنی “ساتوشی ناکاموتو” باشند.

این توضیحات علاوه بر این که پر از غلط املایی بود، کاملا اشتباه نیز بود! صداقت را مبنای کار خود قرار داده و مورد تایید بنیانگذار بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو باشند؟؟؟!!!‌ کسی که کار تخصصی ماینینگ بیت کوین انجام می‌دهد، چگونه نمی‌داند که استخراج چگونه انجام می‌شود؟!‌

در ادامه می‌خوانیم که برای ماینینگ Bitcoin دو شرط لازم است؛

شرط اول: تائید تراکنش‌هایی با ارزش یک مگابایت

شرط دوم: فرد استخراج کننده می بایست اولین نفری باشد که پاسخ صحیح یک سوال عددی را به دست می آورد. حتما می پرسید این جمله به چه معناست. دوستان توجه کنید که هیچ محاسبات ریاضی در کار نیست، بلکه منظور این است که، ماینر می بایست اولین فردی باشد که به عدد ۶۴ رقمی هگزادسیمال(هش) می رسد که برابر یا کمتر از هش هدف مورد نظر است. هش هدف عبارتست از دسته ای از تعداد نامعلوم اعداد مشابه. آنچه که استخراج کنندگان پس از انجام پردازش های عظیم انجام می دهند، حدس زدن حش هدف است. آنان هش هدف را به صورت تصادفی حدس می زنند.

با استفاده از ماینینگ، شما می توانید ارز دیجیتال به دست آورید بدون اینکه هزینه ای برای آن بپردازید.

تمام این توضیحات نشان می‌دهد که سایت تخصصی استخراج ابری بیت کوین، اطلاعات غلطی درباره زیرساخت آن دارد و توضیحات ارائه شده کاملا نامفهوم است. در مقاله زیر می‌توانید توضیح صحیح استخراج بیتکوین را مطالعه کنید:

 

کانال تلگرام آی ام اس ماینینگ در سال ۲۰۱۹ تاسیس شد و اولین پست آن این بود و ما عینا آن را در اینجا کپی می‌کنیم:

شرکت ای ام اس ماینینگ یک برند ثبت شده در کشور ایران و انگلستان میباشد است که با بیش از ۷ سال سابقه در زمینه استخراج بیت کوین در کشورهای مختلف و سرمایه گذاری در حوزه ماینینگ ، بیش از یک سال است که سرویس استخراج بیت کوین خود را در ایران راه اندازی کرده است. این سرویس اجاره ماینر پیش از این در کشورهای دیگری همچون ترکیه ، روسیه ، انگلستان و کانادا راه اندازی شده است که با استقبال خوب کاربران مواجه شده است. ای ام اس ماینینگ در مجموع در ۵ کشور فعالیت دارد و با دارا بودن بیش از ۳۰۰ پرسنل و کارشناس مجرب ، معتبر ترین و مطمئن ترین سرویس اجاره ماینر را به شما هم وطنان گرامی ارائه می‌کند.

همین پست در بخش “درباره ما” سایت بعد از ۲ سال از تاریخ تاسیس کانال تلگرام وجود دارد؛ یعنی حتی تاریخ این نوشته هم تغییر نکرده است! همچنین ربات تلگرام آی ام اس ماینینگ هم کار نمی‌کند.

آی ام اس ماینینگ ادعا می‌کند که ۷ سال سابقه فعالیت دارد. ما اکنون در وبسایت WhoIs این مطلب را بررسی می‌کنیم:

همانطور که می‌بینید، بر طبق داده‌های وبسایت Whois، سایت IMSMining در سال ۲۰۲۰ ثبت شده است! پس در ۶ سال قبلی چگونه فعالیت کرده است؟

آدرس گروه‌هایی که از IMSMining شاکی هستند را در اینجا قرار می‌دهیم تا خودتان آنها را مطالعه کنید و بعد تصمیم بگیرید که می‌خواهید سرمایه گذاری کنید یا خیر.

جمع بندی

همانطور که دیدید، سایت استخراج ابری IMSMining پلن‌های درآمدزایی دارد که سودهای روزانه به مقدار نسبتا زیادی به کاربران ارائه می‌دهد. در بررسی‌های انجام شده توسط تیم میهن بلاکچین، متوجه شدیم که درست مانند پروژه IMiner، این سایت نیز یک کلاهبردار است.


نقد و بررسی آی ماینر (iminer) ؛ دروغگوی بزرگ، کلاهبردار یا سایت اجاره ماینر و استخراج بیت کوین؟


آی ام اس ماینینگ ادعا می‌کند که در چند کشور و از ۷ سال پیش در حال فعالیت بوده است. همچنین در کانال تلگرامی آن حدود ۱ میلیون نفر عضو هستند و سایت‌های زیادی آن را تبلیغ می‌کنند. کاربران زیادی از این وبسایت شکایت دارند و بسیاری نیز متاسفانه پول خود را از دست داده‌اند.

در مجموع یکی از راه‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، کلود ماینینگ یا استخراح ابری است، که در آن کلاهبرداری‌های زیادی انجام می‌شود. متاسفانه کاربرانی که اطلاعات زیادی درباره این نوع استخراج ندارند، گول ظواهر و سودهای آنچنانی این سایت‌ها را می‌خورند و متاسفانه پول خود را از دست می‌دهند؛ بنابراین ما هیچ گونه توصیه‌ای برای سرمایه گذاری در IMSMining‌ نمی‌کنیم.

 

میهن بلاکچین مرجع تخصصی آموزشی، تحلیلی و خبری در حوزه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده است و یکی از اولویت های مجموعه آگاهی رسانی به مردم عزیزمان است. با توجه به اینکه پروژه های زیادی در بخش زیر ذره بین میهن بلاکچین مورد نقد و بررسی قرار میگیرد و تعدادی از این پروژه ها کلاهبرداری یا مشکوک به کلاهبرداری هستند؛ معمولا افرادی که ذینفع یا مالک پروژه های کلاهبرداری هستند، از طریق بخش کامنت سعی میکنند با درج نظرات غیر واقعی و متناسب با نفع شخصیشان، کاربران را گمراه کنند. بعد از بررسی هایی که صورت گرفت تصمیم گرفتیم که برای جلوگیری از ایجاد بستری برای تبلیغ کلاهبرداران، امکان درج نظر در بخش کامنت را غیر فعال کنیم.

مجموعه میهن بلاکچین همیشه علاقمند به دریافت نظرات و پیشنهادات شما در مورد تمامی مطالب منتشر شده در سایت هست و شما میتوانید از طریق ایمیل یا تلگرام نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما ارسال کنید.

منبع
میهن بلاکچین

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا