اخبار خارجی

تمرکززدایی از خدمات زیرساختی اتریوم؛ اینفیورا شبکه‌ای غیرمتمرکز راه‌اندازی می‌کند

اینفیورا (Infura)، ارائه‌دهنده APIهای وب ۳، متعلق به شرکت کانسنسیس از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی پروتکل غیرمتمرکزی برای مدیریت لایه اپلیکیشن اتریوم در اوایل سال آینده خبر داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از د بلاک، اینفیورا قرار است خدمات مربوط به رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار (API) وب ۳ خود را با توسعه منبع باز فرآیندهای اصلی پروتکل و همچنین غیرمتمرکز کردن رابط JSON RPC که مسئول ارتباط کاربران با شبکه اتریوم است، افزایش دهد.

الازار گالانو (Eleazar Galano)، یکی از بنیان‌گذاران اینفیورا در جلسه اخیر خود با «کاربران پیشتاز» جهت همکاری در توسعه این زیرساخت متمرکز، خاطرنشان کرد اولین گام اینفیورا، ایجاد یک سازوکار متن باز برای تعامل با جامعه گسترده‌تر دیفای خواهد بود.

نرم‌افزارهای اینفیورا در حال حاضر به ۳۵۰٬۰۰۰ کاربر و ۴۳۰٬۰۰۰ توسعه‌دهنده، خدمات ارائه می‌دهد و این امکان را فراهم می‌کند که برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps)، بدون نیاز به راه‌اندازی یک نود کامل، به شبکه اتریوم متصل شوند. بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز پرکاربرد مانند متامسک و سرویس نام اتریوم و همچنین بسیاری از راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه ۲ از خدمات اینفیورا استفاده می‌کنند. افرادی که تمایل دارند بدون راه‌اندازی یک نود کامل در شبکه اتریوم فعالیت کنند می‌توانند با استفاده از اینفیورا این کار را انجام دهند.

اینفیورا قرار است زیرساخت غیرمتمرکز مذکور را به موازات سایر محصولات متمرکز خود که از خدمات شرکت‌ کانسنسیس و سرویس‌های ابری آمازون (AWS) برای تقویت پلتفرم‌های وب ۳.۰ استفاده می‌کنند، توسعه دهد.

گالانو ضمن تاکید بر اینکه برخی چیزها را نمی‌توان غیرمتمرکز کرد، گفت:

چیزی که روی تمرکززدایی آن متمرکز شده‌ایم، لایه زیرساختی است. قرار است قابلیت تعامل بیشتری بین اپراتورهای ارائه‌دهنده این ترافیک به وجود بیاید.

ووبلاکچین در واکنش به این اقدام اینفیورا، انگیزه اتخاذ این سیاست جدید توسط یکی از مهم‌ترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات زیر ساختی در فضای بلاکچین را به این صورت ارزیابی کرد:

یکی از تفسیرها [در مورد سیاست تمرکززدایی اینفیورا] مقابله با مقررات محدودکننده است. اینفیورا قبلا مجبور شده بود از بسیاری از تحریم های ایالات متحده پیروی کند. تفسیر دیگر که کمتر محتمل است، این است که این شرکت تصمیم دارد توکن بومی خود را صادر کند.

تفسیر علل سیاست جدید اینفیورا Infura
منبع: توییتر
  • هدف اینفیورا از راه‌اندازی شبکه غیرمتمرکز چیست؟

یکی از نقاط تمرکز در شبکه اتریوم استفاده گسترده Dappهای آن از خدمات زیرساختی اینفیورا بود. با غیرمتمرکز شدن خدمات این شرکت، پیگیری قانونی آن توسط مراجع قضایی دشوارتر می‌شود و امکانات آن برای سانسورناپذیر نگه داشتن شبکه اتریوم گسترده‌تر می‌شود.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا