اخبار خارجی

اینتل با راه‌اندازی شتاب‌دهنده بلاکچین، به حوزه رمزارزها وارد می‌شود

اینتل روز جمعه اعلام کرد که در سال جاری، شتاب دهنده بلاک چین و استخراج بیت کوین خود را عرضه خواهد کرد و هم‌اکنون نیز مشتریان شناخته‌شده‌ای برای این محصول در اختیار دارد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بلاک کریپتو، اینتل در وبسایت خود نوشت که قصد دارد تا در توسعه فناوری‌های بلاک چین مشارکت کند و در این زمینه، نقشه راهی از تسریع‌کنندگان استخراج با مصرف انرژی کم دارد.

شرکت‌های آرگو بلاک چین، بلاک و شرکت استخراج بیت کوین GRIID Infrastructure از اولین مشتریان اینتل هستند.

اینتل گفته است که در اکوسیستم آزاد و ایمن بلاکچین حضور خواهد یافت و آن را ارتقا می‌بخشد و هدف آن، ماندگاری و توسعه محصولات است.

اینتل در حال آماده‌سازی برای معرفی بود و بی‌سروصدا در حال انجام معاملات و پیشنهاد خرید پتنت‌های مربوط به فناوری استخراج رمزارز بود. در ماه ژانویه، مشخص شد که شرکت GRIID طی معامله‌ای با اینتل، برای این شرکت سخت‌افزار فراهم می‌سازد. اینتل در ماه ژانویه هم‌چنین عرضه اسیک استخراج بیت کوین با مصرف انرژی کم و ولتاژ بسیار اندک به اسم Bonanza Mine را اعلام کرد. در سال ۲۰۱۸، اینتل حق اختراع فرآیند استخراج بیت کوین با مصرف انرژی کم را برنده شده است.

اقدامات اینتل بیانگر پتانسیل این شرکت به منظور کسب سهم بازار ماینرهای بیت کوین در آمریکا است. پس از سرکوبی ماینرها توسط دولت چین در سال گذشته، ماینرهای بسیار زیادی در آمریکا مستقر شده‌اند.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا