اخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار عمومی

چیپ‌های بهینه اینتل برای استخراج بیت کوین به مرحله فروش رسید

شرکت اینتل ۶ ماه پس از اعلام خبر ساخت چیپ‌های پردازشی برای استخراج بیت کوین، اکنون پروسه فروش آن‌ها را آغاز کرده است. برخی از فعالان این صنعت پیش‌بینی کرده‌اند در صورت فراگیر شدن استفاده از این چیپ‌ها با نام تجاری بلاک‌اسکیل (Blockscale) در صنعت استخراج، هش‌ریت شبکه بیت کوین در آینده‌ای نزدیک می‌تواند تا ۲ برابر افزایش یابد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از Newsbtc، شرکت اینتل به طور رسمی به عرصه کسب‌وکارهای مرتبط با استخراج بیت کوین پیوست. این شرکت فناوری شش ماه قبل از چیپ اسیک «با مصرف انرژی کارآمد و به شدت کم ولتاژ» خود رونمایی کرده بود و اکنون این چیپ عرضه شده است. راجا کودوری (Raja Koduri) نایب رییس بخش معماری، گرافیک و نرم‌افزار اینتل (IAGS) اخیرا در توییتر نوشته است:

تیم پردازش AXG اینتل اکنون در حال عرضه اسیک بلاک‌اسکیل (Blockscale) است. اولین محصولات همواره فراموش‌نشدنی هستند. به این تیم تبریک می‌گویم. در خصوص عملکرد آرگو (Argo)، گرید (Griid) و هایو (Hive) با بلاک‌اسکیل هیجان‌زده هستم.

توییت راجا کدوری در خصوص آغاز فروش چیپ‌های اینتل

کدوری در این توییت ۳ شرکت آرگو، گرید و هایو را به عنوان مشتریان اولیه بلاک اسکیل معرفی کرد اما اسم غایب مهم در این فهرست، شرکت بلاک (Block) است. آیا این موضوع معنای خاصی دارد یا بلاک شرکت چهارم در این فهرست خواهد بود؟ سه ماه قبل راجا کودوری گفته بود:

چیپ ما اواخر سال جاری عرضه خواهد شد. ما مستقیما با مشتریانی که اهداف مشترکی با ما دارند در تعامل هستیم. آرگو بلاک چین، بلاک و گرید از اولین مشتریانی محصول آتی ما خواهند بود.

واکنش فعالان استخراج بیت کوین به معرفی محصول جدید اینتل

شرکت ماینینگ هایو اولین شرکتی بود که به این خبر واکنش نشان داد و در توییتر نوشت:

هایو مفتخر است که با شرکت اینتل همکاری و شراکت دارد و بی‌صبرانه منتظر هستیم تا از اسیک‌های جدید برای استخراج بیت کوین استفاده کنیم. چند ماه قبل، این شرکت گفته بود که انتظار می‌رود این اسیک‌ها طی دوره یک ساله از ابتدای نیمه دوم سال ۲۰۲۲ عرضه شود. در صورت عرضه و نصب این اسیک‌ها، هش‌ریت استخراج بیت کوین این شرکت از ۱.۹ اگزاهش در ثانیه تا ۹۵٪ افزایش می‌یابد.

فروش چیپ‌های جدید اینتل

شرکت آرگو نیز در توییتر به تشکر از راجا کودوری و شرکت اینتل پرداخت و گفت که برای استفاده از این اسیک جدید در دستگاه‌های استخراج شخصی‌سازی‌شده خود هیجان‌زده هستند. در ادامه از شرکت ePIC Blockchain نیز برای پیوستن به آرگو تشکر کرده است.

راجا کودوری پیش‌تر و در هنگام شروع آزمایشات استخراج بیت کوین توسط چیپ‌های جدید اینتل افزوده بود:

امروز ما در شرکت اینتل اعلام می‌کنیم که هدف ما، حضور در توسعه فناوری‌های بلاک چین، با نقشه راهی متشکل از تسریع کنندگان با مصرف انرژی کم است. اینتل در اکوسیستم آزاد و ایمن بلاک چین حضور خواهد داشت و به پیشرفت این فناوری به روش مسئولانه و ماندگار کمک خواهد کرد.

بلاک‌اسکیل چند روز پس از پنجره زمانی اعلام‌شده توسط اینتل در سه ماهه سوم عرضه می‌شود.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا