پیشرفته صرافی غیرمتمرکز

آشنایی با صرافی غیرمتمرکز HoneySwap و نحوه کارکرد آن

با ازدحام موجود در شبکه اتریوم و افزایش کارمزد معاملات در محدوده ۵ تا ۲۰ دلار، بسیاری از افراد و برنامه‌های کاربردی به دنبال گزینه‌های دیگری هستند. یکی از این گزینه‌ها زنجیره xDai است که می‌تواند با پلتفرم Honeyswap کمپانی 1Hive استفاده شود. استفاده از  زنجیره xDai از این جهت جذاب است که هنوز از بلاکچین اتریوم به عنوان زنجیره جانبی استفاده می‌کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

معامله و مبادله با هانی سواپ و بر روی  زنجیره xDai نسبت به شبکه اصلی اتریوم به مقدار قابل توجهی ارزان‌تر و سریعتر است.

HoneySwap چیست؟

HoneySwap چیست؟

HoneySwap یک صرافی غیرمتمرکز است که برای کاهش هزینه‌های کارمزد در شبکه اتریوم به وجود آمده است. این پلتفرم توسط شرکت 1Hive که ساختارش به عنوان DAO (سازمان مستقل غیرمتمرکز) است، به وجود آمده است. 1Hive از طریق پلتفرم آراگون در اتریوم سازماندهی می‌شود، و اخیراً ارز بومی خود را با نام Honey در زنجیره xDai راه اندازی کرده است تا بتواند با کارمزد کم و بدون ازدحام زیادی که برروی شبکه اصلی اتریوم است، فعالیت کند.

توکن اصلی این پروتکل honey است و عملکرد اصلی آن به عنوان یک ارز، واسطه‌ای برای مبادلات، ذخیره ارزش و واحد محاسبات است. اما مسلماً، به دلیل اندازه نسبتاً کوچک جامعه 1Hive و نقدینگی کم این صرافی، بهترین گزینه برای هر یک از این موارد در سطح جهانی نیست.

HoneySwap در واقع یک فورک از ورژن نخست صرافی Uniswap است که بر روی شبکه xDai کار می‌کند. اما به همین دلیل که این صرافی بر روی زنجیره اصلی اتریوم نیست کار با آن نیز کمی مشکل است. پس در ادامه به نحوه چگونگی کار با این پلتفرم خواهیم پرداخت.

نحوه کار با صرافی HoneySwap

قبل از شروع کار با این صرافی باید به این نکته توجه داشته باشید که توکن‌های شما در شبکه اصلی اتریوم در شبکه اصلی xDai نشان داده نمی‌شود زیرا این دو، شبکه‌های مختلفی هستند. بگذارید بگوییم شما در کیف پول متامسک (Metamask) خود در شبکه اتریوم یک عدد اتر دارید و می‌خواهید به شبکه xDai بروید. نماد توکن پیش فرض (که اتریوم است) ثابت خواهد ماند، اما در واقع بالانس xDai شما را نشان می‌دهد.

کار با صرافی Honeyswap

اما چگونه باید شبکه xDai را به کیف پول خود اضافه کرد و به آن متصل شد؟ اولین کار این است که در کیف پول متامسک خود بر روی شبکه اصلی اتریوم کلیک کنید:

کیف متامسک

سپس با اسکروا به سمت پایین بروید و روی گزینه “Custom RPC” کلیک کنید:

کار با honeyswap

سپس مطالبق شکل زیر اطلاعات را درون این فیلد وارد کنید

متامسک و تغییر شبکه

بعد از اینکه شبکه xDai را اضافه کردید ، کیف پول شما به طور خودکار به آن تغییر می‌کند. این کار باعث ایجاد سردرگمی زیادی می‌شود، زیرا در این لحظه، ما DAI داریم و می‌خواهیم xDai بگیریم. از آنجا که DAI در شبکه اصلی اتریوم است، باید دوباره به شبکه اصلی اتریوم متصل شویم. بعد از اضافه کردن شبکه xDai به راحتی روی آن کلیک کرده و دوباره به شبکه اصلی اتریوم برمی‌گردیم.

اگر این کار را انجام ندهید، هنگام تلاش برای استفاده از Honeyswap این خطا “Wrong Network” را مشاهده می‌کنید. اگر این خطا را دریافت کردید و در حال بررسی نحوه رفع خطا هستید، کافی است با استفاده از مراحل بالا به شبکه xDai متصل شوید.

خطلا شبکه در Honeyswap

نحوه تبدیل Dai از شبکه اتریوم به xDai بر روی شبکه xDai

برای اینکار باید مراحل زیر به ترتیب انجام دهید:

  • مقداری Dai بخرید
  • در کیف پول متامسک در شبکه اتریوم باشید
  • با استفاده از Uniswap یا صرافی‌های دیگر اتریوم را به Dai تبدیل کنید
  • Dai خود را در شبکه اتریوم به xDai در شبکه xDai منتقل کنید. برای این کار باید از پل (bridge) استفاده کنید. برای اینکار می‌توانید از این آدرس استفاده کنید : https://dai-bridge.poa.network

مطمئن شوید که برای ارسال از شبکه اتریوم در متامسک استفاده می‌کنید. اگر سعی داشتید xDai را دوباره به Dai تبدیل کنید، برای ارسال مجدد از شبکه xDai استفاده می‌کنید. در اینجا کمی صبور باشید زیرا چند دقیقه طول می‌کشد تا xDai شما در کیف پول ظاهر شود. اگر xDai در سمت چپ نشان داده شده است (طبق شکل زیر) از شبکه xDai در متامسک استفاده می‌کنید و باید دوباره به شبکه اتریوم برگردید.

تغییر شبکه در متامسک

چگونگی خرید توکن Honey

بعد از اضافه کردن شبکه xDai و ساختن پل برای برای تبدیل Dai به xDai، نوبت به استفاده از صرافی Honeyswap است. اگر xDai خود را در کیف‌پول خود مشاهده نمی‌کنید به این دلیل است که هنوز به شبکه اصلی اتریوم متصل هستید. پس ابتدا شبکه را از اتریوم به xDai تغییر دهید. سپس وارد سایت Honeyswap شوید. سپس کیف پول خود را وصل کنید (برای استفاده از Honeyswap باید به شبکه xDai متصل باشید ، زیرا روی xDai قابل اجرا است). در این مرحله به راحتی می‌توانید توکن Honey را با xDai مبادله کنید.

خرید توکن honey

بعد از کلیک بر روی دکمه Swap، تب باز شده کیف‌پول متامسک را تایید کنید و مبادله شما انجام شده است. ما توکن Honey در کیف پول خود داریم، اما نمی‌توانیم آن را ببینیم. بنابراین در اینجا نحوه افزودن توکن Honey به کیف پول متامسک را  توضیح می‌دهیم. ابتدا در قسمت اضافه کردن توکن جدبد بر روی گزینه “Custom Token” کلیک کنید.

اضافه کردن تون در متامسک

این آدرس قرارداد را در قسمت (Token Contract Address) جایگذاری کنید:

“0x71850b7E9Ee3f13Ab46d67167341E4bDc905Eef9” و سپس بقیه مواد به طور خودکار پر می‌شوند، اکنون می‌توانید موجودی توکن Honey خود را در کیف پول خود مشاهده کنید.

چگونگی اضافه کردن نقدینگی به استخرهای HoneySwap

جفت‌های زیادی در استخرهای Honeyswap وجود دارد که می‌توانید از طریق آنها، نقدینگی اضافه کنید. ما برای اینکار استخر xDai/HNY را انتخاب کرده‌ایم. نحوه کار به صورت زیر است:

  • در کیف پول متامسک خود به شبکه xDai بروید
  • نسبت توکن‌های این استخر ۵۰/۵۰ است، بنابراین قبل از انتخاب مقدار مبادله، این مورد را در نظر بگیرید. (حتماً حداقل یک xDai را در کیف پول خود بگذارید زیرا برای کارمزدهای گس استفاده می‌شود مشابه نحوه استفاده  اتریوم برای کارمزدهای گس در شبکه اتریوم)
  • در صفحه اول و در تب Pool بر روی گزینه Add Liquidity کلیک کنید
نقدینگی به honeyswap

xDai و HNY را به صورت جفت انتخاب کنید

اضافه کردن در honeyswap

مبادله را تأیید و پرداخت کنید. مطمئن شوید که پس از تأیید مبادله بر روی گزینه “Supply” نیز کلیک کنید تا جفت شما برای تأمین نقدینگی در استخر قرار گیرد. بعد از اینکار باید تصویری مانند شکل زیر را ببینید که میزان مشارکت شما در استخر را مشخص کرده است.

میزان مشارکت در استخر honeyswap

اکنون شما ارائه دهنده نقدینگی جفت HNY/xDai در صرافی Honeyswap هستید. که مانند Uniswap که شما توکن‌های UNI را برای ذخیره دارایی‌های دیجیتال خود دریافت می‌کنید. به همین ترتیب در Honeyswap به دلیل تأمین نقدینگی پاداش دریافت می‌کنید.

نتیجه‌گیری

استفاده از صرافی Honeyswap تقریبا مانند استفاده از صرافی Uniswap است با این تفاوت که تمامی توکن‌ها باید وارد شبکه xDai شود. استفاده از Honeyswap سبب می‌شود که کاهش بسیار زیادی در هزینه کارمزدها داشته باشید اما سختی‌های تبدیل توکن‌های مختلف و وارد کردن آن‌ها برروی شبکه xDai را نیز دارد. بنابراین اگر شما از جمله کسانی هستید که تجربه کافی را در این زمینه دارید، استفاده از صرافی Honeyswap می‌تواند در کاهش هزینه کارمزدهای شما بخصوص در شرایط کنونی که کارمزدهای گس شبکه اتریوم بسیار بالا است، کمک شایانی نماید. اگر تا کنون از این صرافی استفاده کرده‌اید، می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران سایت در میان بگذارید.

منبع
watchcryptohoneyswapmedium

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا