مبتدی تحلیل فاندامنتال

سرمایه‌ گذاری روی بیت کوین در زمان هاوینگ از نگاه ۴ تحلیلگر

بیت کوین در این چرخه، رفتار متفاوتی را در پیش‌گرفت و توانست قبل از هاوینگ (Halving) سقف قبلی را لمس کند. اگرچه رالی قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ از نظر تاریخی همیشه برای سرمایه‌گذاران سودآور بوده است؛ اما برخی تحلیلگران معتقدند که بیشترین سود پس از هاوینگ محقق می‌شود و اهداف ۱۳۰ تا ۱۸۰ هزار دلار را تا پایان سال ۲۰۲۵ پیش‌بینی می‌کنند. با میهن بلاکچین همراه باشید تا نظر کارشناسان در مورد سرمایه‌ گذاری روی بیت کوین در زمان هاوینگ را بررسی کنیم.

نکات کلیدی

📌 وتل لوند، تحلیلگر ارشد کی‌۳۳ ریسرچ معتقد است که خرید بیت کوین در دوره هاوینگ، زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاران با دید بلندمدت است.
📌 به گفته برایان لجند دوره منتهی به هاوینگ می‌تواند زمان مناسبی برای کسب سود از بیت کوین باشد؛ اما به دلیل احتمال اصلاح قیمت، تشخیص زمان خروج چالش‌برانگیز است.
📌 جیمز باترفیل و سرگئی گوروف معتقدند که یکی از دلایل روند صعودی فعلی، استقبال و جریان سرمایه ورودی به ETFهای اسپات بیت کوین است.

خرید بیت کوین در زمان هاوینگ

سرمایه گذاری روی بیت کوین در زمان هاوینگ
منبع: u.today

تاریخ کریپتو نشان می‌دهد چرخه‌های ۴ ساله هاوینگ بیت کوین اکثرا با روند صعودی بازار همراه هستند و در نهایت رکورد تاریخی جدیدی برای ارز دیجیتال برتر بازار ثبت می‌شود. اکنون در آستانه رویداد نصف شدن پاداش ماینرها در ماه آوریل ۲۰۲۴ (اردیبهشت ۱۴۰۳)، سوال این است که آیا هاوینگ زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری روی پادشاه رمزارزها است؟ در ادامه پاسخ ۴ تحلیلگر به این سوال را می‌خوانیم.

تاریخ هاوینگ بیت کوین

۱- تحلیلگر ارشد شرکت کی ۳۳ ریسرچ

وتل لوند (Vetle Lunde) تحلیل‌گر ارشد شرکت کی‌۳۳ ریسرچ (K33 Research) سرمایه‌گذاری در زمان هاوینگ را برای افرادی که چشم‌انداز بلندمدتی دارند، مناسب می‌داند. او در این باره معتقد است:

اگرچه در چرخه‌های قبلی عملکرد قیمت بیت کوین بلافاصله بعد از هاوینگ با روند صعودی کندتری همراه شده است؛ اما هر بار نقطه ورود مناسبی را ایجاد کرده است. بازه زمانی ۱۵۰ تا ۴۰۰ روز بعد از هاوینگ، زمان جذابی است؛ چراکه اثرات ترکیبی ناشی از تضعیف فشار فروش ماینرها، قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

۲- مدیرعامل هکتیک لبز

برایان لجند (Bryan Legend) سرمایه‌گذار و مدیر عامل هکتیک لبز (Hectic Labs) معتقد است دوره قبل از هاوینگ زمان مناسب و سودآوری برای نگه‌داری بیت کوین است.

روزهای منتهی به هاوینگ، زمان مناسبی برای کسب سود از بیت کوین است. رالی قبل از هاوینگ، احساسات سرمایه‌گذاران را به سمت یک چرخه صعودی جدید سوق می‌دهد؛ اما فهمیدن اینکه بازار چه زمانی به سقف می‌رسد، مسئله‌ای چالش‌برانگیز است.

۳- تحلیلگر کوین شرز

یکی از مهم‌ترین دلایل رالی بیت کوین قبل از رویداد هاوینگ، رکورد تقاضا در ۱۰ صندوق جدید ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده بوده است. جیمز باترفیل (James Butterfill) تحلیلگر کوین شرز (CoinShares) در این مورد گفته است:

کل دارایی‌های تحت مدیریت (AuM)‌ این صندوق‌ها در پی صعود اخیر قیمت‌ به ۸۲.۶ میلیارد دلار رسیده است و با حداکثر پتانسیل ۸۶ میلیارد دلاری تعیین‌ شده در ماه نوامبر فاصله چندانی ندارد.

طبق گزارش کوین شرز، مجموع سرمایه ورودی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی ۱.۸۸ میلیارد دلار بوده است و بیت کوین توانسته با سهم ۹۴ درصدی، ۱.۷۲ میلیارد دلار از این سرمایه را به خود اختصاص دهد.

۴- تحلیلگر یوهودلر

سرگئی گوروف (Sergei Gorev) مدیر ریسک پلتفرم یوهودلر (YouHodler) معتقد است استقبال از صندوق‌های ETF بیت کوین و انتظارات قبل از هاوینگ از دلایل رالی فعلی هستند.

خرید روزانه از صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین، ۱۰ برابر بیش از تولید ماینرها در یک روز است.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۴

وتل لوند معتقد است که معمولا قیمت بیت کوین در روزهای منتهی به هاوینگ افزایش می‌‌یابد؛ اما بلافاصله بعد از این رویداد با تثبیت مواجه می‌شود.

رالی قیمت قبل از هاوینگ به خاطر پیش‌خرید سرمایه‌گذاران و انباشت پاداش ماینرها است. پس از هاوینگ، هش ریت کاهش پیدا می‌کند و زمان تولید بلاک از ۱۰ دقیقه به ۱۵ الی ۲۵ دقیقه افزایش می‌یابد. مجموعه این عوامل منجر به افزایش عدم اطمینان می‌شود.

به هر حال، او یک اصلاح قیمتی مختصر را قبل از ثبت رکورد‌های تاریخی جدید بیت کوین پیش‌بینی می‌کند.

بر اساس داده‌های تاریخی، بیت کوین می‌تواند در سال بعد از هاوینگ افزایش ۱۳۰ تا ۱۵۰ درصدی را تجربه کند و این یعنی قیمت بیت کوین می‌تواند در سال ۲۰۲۵ به سقف ۱۲۵,۰۰۰ تا ۱۵۰,۰۰۰ دلار برسد.

نمودار قیمت بیت کوین در چرخه هاوینگ
منبع: bitbo.io

به اعتقاد برایان لجند، قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۵ در بدترین حالت ممکن، به حدود ۸۰ تا ۸۵ هزار دلار و در اوج رالی صعودی به ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار دلار می‌سد.

تحقق پیش‌بینی قیمت بیت کوین در حالت ایده‌آل به وضعیت بازارهای مالی و شرایط کلان اقتصادی در سطح جهان بستگی دارد. اگر بازار صعودی بتواند تا سال ۲۰۲۵ ادامه پیدا کند، ممکن است شاهد قیمت‌های بالاتر بیت کوین در سطوح ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار دلار باشیم.

جمع‌بندی

بر خلاف چرخه‌های قبلی، بیت کوین این‌بار موفق شد پیش از هاوینگ ۲۰۲۴، از سقف قبلی عبور کند. طبق نظر گروهی از تحلیلگران، روزهای منتهی به هاوینگ فرصت مناسبی برای کسب سود از بیت کوین است؛ اما باید به زمان‌بندی خروج هم توجه داشت. همچنین با توجه به اینکه قیمت بیت کوین پس از هاوینگ، ابتدا تثبیت می‌شود و سپس در روند صعودی قرار می‌گیرد، در این دوره نقاط ورود جذابی برای سرمایه‌گذاران بلندمدت ایجاد می‌شود. در نهایت، در‌صورتی‌که بازارهای مالی و شرایط کلان اقتصادی در وضعیت مطلوبی باشند، پیش‌بینی قیمت بیت کوین با اهداف ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار دلاری، دور از ذهن نخواهد بود. در این مطلب نظر کارشناسان در مورد سرمایه‌ گذاری روی بیت کوین در زمان هاوینگ را بررسی کردیم. نظر شما چیست؟ آیا هاوینگ زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری روی بیت کوین است؟ آیا نقاط ورود مناسبی برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌شود؟

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ

آیا هاوینگ بیت کوین، زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری است؟

به نظر برخی از تحلیلگران، به دلیل تثبیت قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ، این دوره زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری است.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ چیست؟

اگرچه بیت کوین معمولا بلافاصله بعد از هاوینگ روند کندی دارد؛ اما تحلیلگران قیمت بیت کوین را تا سال ۲۰۲۵ در سقف ۱۳۰ تا ۱۸۰ هزار دلار پیش‌بینی می‌کنند.

منبع
cointelegraph.com

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا