اخبار عمومی

آیا ژاپن ارز دیجیتال خود را عرضه می کند؟

با وجود آنکه وزرای اقتصاد و رؤسای بانک های مرکزی اخیرا در نشست گروه G-20 در خصوص قانونگذاری ارزهای دیجیتال صحبت کرده اند، ژاپن در کشور خود بیانیه ای صادر کرد. رییس بانک ژاپن (BoJ)، وزیر اقتصاد (MOF) و آژانس خدمات مالی (FSA) چندین جلسه برای تعیین این موضوع داشته اند که آیا این کشور باید ارز دیجیتال که از جانب دولت تحریم شده است را بپذیرد یا خیر.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

مسائل مورد بحث شامل مواردی بود که پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی توسط دولت ژاپن چین تاثیری بر اقتصاد جهانی خواهد گذاشت. علیرغم پیدایش چندین صرافی ارز دیجیتال، دلار آمریکا در حال تبدیل شدن به ارز بالفعل جهانی است.

ژاپن همواره در عرصه ارزهای دیجیتال پیشرو بوده است

ژاپن به عنوان مهد ارز دیجیتال، در خصوص استفاده از فناوری بلاک چین در جهان پیشرو بوده است. هرچند با گسترش ارزهای دیجیتال، کشور ژاپن نیز همانند سایر کشورها با مسائلی در خصوص هک، جرایم مالی و پولشویی مواجه است.

نشست اخیر نیز برای پرداختن به این مسائل در ماه ژانویه برگزار شد. در بین حاضرین می‌توان به افرادی نظیر ریوزو هیمینو (Ryozo Himino) معاون وزیر خارجه، شینیچی یوچیدا (Shinichi Yoshida) مدیر اجرایی بانک ژاپن حضور داشتند.

بانک ژاپن به طور ویژه در صدد آماده شدن برای مسائل مرتبط با پذیرش ارز دیجیتال توسط ژاپن است. فرماندار هاروهیکو کورودا (Haruhiko Kuroda) قبلا بیان کرده بود که تقاضایی برای ارز دیجیتال تحریم شده توسط دولت وجود ندارد، اما هم چنین اذعان داشت که اگر به چالش ها و خطرات به درستی پرداخته شود، چنین ارزی می‌تواند به وجود بیاید. وی گفت:

ما در حال پیشرفت در تحقیقات و مطالعات خود از نظر فنی و قانونی هستیم تا در صورت افزایش تقاضا بتوانیم در مسیر مناسبی حرکت کنیم.

سایر کشورها در مسیر پذیرش ارز دیجیتال

توسعه و پیشرفت های انجام شده در سراسر جهان ممکن است چنین صحبت هایی را در ژاپن به وجود آورده باشد. بانک خلق چین برنامه دو ساله خود را برای ارزیابی تراکنش های یوان دیجیتال آغاز کرده است. دولت کشور چین صراحتا اعلام کرده است که تمام ارزهای دیجیتال در کشور چین باعث تکمیل یوان خواهند شد، نه جایگزین آن.

بانک انگلستان، بانک مرکزی اروپا و بانک های مرکزی سوئد، کانادا و سوییس اعلام کرده اند که مطالعات مشترکی در خصوص ارزهای دیجیتال با بانک پرداخت های بین المللی انجام خواهند داد. در این بین، سرویس درآمد داخلی آمریکا در حال آماده شدن برای برگزاری نشستی در ماه مارس است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا