اخبار عمومی

واکنش منفی قیمت بیت کوین به سخنرانی جروم پاول و داده‌های PPI

سخنرانی جروم پاول (Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو آمریکا، منعکس‌کننده نظرات تهاجمی درباره سیاست‌های محدودکننده پولی و کاهش نرخ بهره در بحبوحه فشارهای تورمی مداوم و بازار کار قوی بود. ظاهرا کاهش تورم به ۲٪ در سال جاری به تعویق افتاده است، زیرا بسیاری معتقدند که رکود تورمی در پیش است که البته پاول مجدداد آن را رد کرده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، پاول بیان کرد که اقتصاد ایالات متحده در بحبوحه بازار کار قوی همچنان مقاوم است. او به نگرانی‌ها در مورد تورم بیشتر در ماه‌های اخیر اشاره کرد که باعث شد احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری کاهش یابد.

انتشار داده‌های PPI

دفتر آمار کار ایالات متحده، داده‌های تورمی شاخص قیمت تولید کننده (PPI) برای ماه آوریل را روز گذشته منتشر کرد. PPI ماهانه ۰.۵٪ گزارش شد که از ۰.۳٪ پیش‌بینی شده، بالاتر بود. PPI سالانه با ۲.۲٪ ثابت بود و PPI مرکزی (Cpre) سالانه از ۲.۱٪ به ۲.۴٪ افزایش یافت.

جروم پاول گفت:

فدرال رزرو به تحلیل و بررسی داده‌های اقتصادی سه ماهه بعدی و مبارزه با تورم برای رسیدن به هدف ۲٪ ادامه می‌دهد و هرگونه افزایش نرخ بهره را رد می‌کند. سایر مقامات فدرال رزرو نیز در مورد کاهش نرخ بهره لحنی تهاجمی داشتند.

شاخص CPI آمریکا که شاخص مهمی برای تورم محسوب می‌شود، امروز ساعت ۱۶:۰۰ به وقت تهران منتشر خواهد شد.

واکنش بازار سهام

بازارهای کریپتو و سهام همچنان تحت فشار هستند، زیرا تریدرها منتظر اطلاعات مهم تورم و داده‌های CPI هستند که امروز منتشر می‌شود. بازار انتظار دارد تورم سالانه CPI از ۳.۵٪ به ۳.۴٪ کاهش یابد.

بازار سهام ایالات متحده بدون تغییر باز شد، زیرا تریدرها منتظر آمار CPI برای تصمیم‌گیری بهتر درمورد روند بازار هستند. CME FedWatch Tool با احتمال ۴۹٪ کاهش ۰.۲۵٪ نرخ بهره را از سپتامبر نشان می‌دهد. انتظار می‌رود کاهش بیشتر نرخ در ماه‌های نوامبر و دسامبر انجام شود.

داده های جدید تورم باعث شد شاخص دلار آمریکا (DXY) به ۱۰۵ و بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله ایالات متحده نیز به ۴.۴۷۱٪ کاهش پیدا کند. در پاسخ، قیمت بیت کوین نیز به محدوده ۶۱٬۰۰۰ هزار دلار کاهش یافت. با این وجود بازار امروز مقداری بازیابی قیمتی داشته است.

قیمت بیت کوین، تحت فشار خرس‌ها

قیمت بیت کوین امروز نزدیک به ۰.۵۳٪ رشد داشته است و در حال حاضر قیمت آن دوباره نزدیک به ۶۱٬۸۵۰ دلار معامله می‌شود. کف و سقف قیمت در بازه ۲۴ ساعت، به ترتیب ۶۱٬۱۵۶ دلار و ۶۳٬۴۲۲ دلار است.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

آلت‌کوین‌ها از جمله اتریوم، بی‌ان‌بی، سولانا و تون کوین در روز گذشته پس از انتشار داده‌های اقتصاد کلان و سخنرانی پاول، رئیس فدرال رزرو، ۲٪ تا ۸٪ ریزش داشتند. با این وجود، امروز فشار فروش بازار کمتر شده و قیمت‌ها مقداری بهبود یافته است.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا