ایردراپ

ایردراپ ژوپیتر در ژانویه ۲۰۲۴؛ توزیع یک میلیارد توکن JUP بین کاربران سولانا

ژوپیتر (Jupiter) یک ادغام‌کننده (Aggregator‌) معاملات در بخش دیفای است که در شبکه سولانا مستقر شده و اخیرا کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. این پلتفرم اعلام کرده است اولین مرحله ایردراپ آن در ژانویه ۲۰۲۴ (دی ماه) انجام می‌شود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دی کریپت، میو (Meow)، بنیان‌گذار ناشناس ژوپیتر، روز جمعه در مورد برنامه‌های آتی این پروژه و جزییات ایردراپ آتی آن از زبان یک گربه صحبت کرد. همان طور که قبلا مشخص شده بود، ۴۰٪ از کل ۱۰ میلیارد توکن JUP به ایردراپ و توزیع بین اعضای جامعه ژوپیتر اختصاص یافته است. در اوایل این ماه، پروژه ژوپیتر وب‌ سایتی را راه‌اندازی کرد که به کاربران واجد شرایط آن نشان می‌هد چقدر توکن JUP را به دست می‌آورند.

میو در روز جمعه اعلام کرد این توکن‌ها در ۴ مرحله ایردراپ می‌شوند و طی اولین مرحله آن که برای ژانویه ۲۰۲۴ (دی) تعیین شده، قرار است ۱ میلیارد توکن JUP به کیف پول کاربران سولانا اضافه شود. طبق گفته‌های او ۱۰٪ دیگر از کل عرضه JUP (یک میلیارد توکن) به مشارکت‌کنندگان و کمک‌ هزینه‌های مخصوص اعضای جامعه اختصاص می‌یابد. میو تاکید کرد:

این تخصیص که احتمالا مدیریت آن به دائوی ژوپیتر داده می‌شود، انگیزه زیادی را در جامعه ژوپیتر ایجاد می‌کند تا اعضای آن در طرح‌های مربوط به رشد ژوپیتر، پروژه‌های اکوسیستم سولانا و دنیای غیرمتمرکز (هدف اصلی همه ما) مشارکت کنند.

در نهایت، ۵۰٪ از تمام توکن‌های JUP بین جامعه مشتریان آن توزیع می‌شود. ۵۰٪ دیگر هم به تیم مدیریت ژوپیتر اختصاص می‌یابد: ۲۰٪ به اعضای فعلی تیم تعلق می‌گیرد و ۲۰٪ به عنوان ذخیره استراتژیک در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این، بخش اعظم یا تمام ۱۰٪ باقی مانده نیز به تامین نقدینگی تخصیص می‌یابد.

میو تاکید کرد جزییات بیشتر مربوط به ایردراپ و تامین نقدینگی JUP در هفته‌های آینده منتشر خواهد شد. ژوپیتر یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های دیفای در شبکه سولانا است و به عنوان یک ادغام‌کننده سواپ، بهترین نرخ‌های ممکن را هنگام معامله توکن‌های مختلف به کاربرانش ارائه می‌کند. طبق داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، این پلتفرم تنها در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۳۱ میلیون دلار تراکنش را پردازش کرده است.

اکوسیستم سولانا در ماه‌های اخیر به شدت رشد کرده و پروژه‌هایی مثل جیتو (Jito) و «Pyth» با ایردراپ توکن خود صدها میلیون دلار توکن رایگان را به کیف پول کاربران آن ایردراپ کرده‌اند. در بین پروژه‌ها، مهم‌ترین و بیشترین رشد را پروژه بونک (BONK) به دست آورده و همان طور که پیش از این گزارش دادیم، در هفته‌های گذشته با رالی صعودی قابل توجهی مواجه شده است.

کاربران سولانا امیدوارند ایردارپ ژوپیتر به این روند صعودی ادامه دهد. اعضای تیم ژوپیتر در ماه گذشته اعلام کرده بودند که نزدیک به یک میلیون کیف پول SOL واجد شرایط ایردراپ آن هستند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
10 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا