اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

جاستین سان از نقشه راه ۳ مرحله‌ای برای راه‌اندازی یک راهکار لایه ۲ بیت کوین رونمایی کرد

جاستین سان (Justin Sun) امروز در توییتی اعلام کرد TRON یک راهکار لایه ۲ بیت کوین را راه‌اندازی خواهد کرد. به این ترتیب، سان با ارائه یک نقشه راه ۳ مرحله‌ای نشان داد شبکه ترون قرار است با ارائه ابزارها و کیف پول‌های جدید وارد حوزه اوردینالز (Ordinals)، پشتیبانی از توکن‌های BRC-20 و لایه ۲ بیت کوین شود.

به نقل از اف‌اکس استریت (FXStreet)، جاستین سان، بنیانگذار TRON، در ۱۵ فوریه (۲۷ بهمن) در پلتفرم X اعلام کرد TRON قرار است راهکار لایه ۲ بیت کوین خود را با هدف پر کردن شکاف بین این دو شبکه راه‌اندازی کند. به گفته سان، برنامه او این است که کاری کند تا توکن‌های TRON قادر به تعامل با شبکه بیت کوین باشند.

در حال حاضر، ارزش بازار ترون ۵۵ میلیارد دلار و ارزش کل قفل شده (TVL) آن ۲۲ میلیارد دلار است. این یکپارچگی نه تنها شبکه TRON را به بیت کوین متصل می‌کند، بلکه باعث افزایش جریان دارایی‌های ترون به شبکه بیت کوین نیز خواهد شد.

نقشه راه ترون برای راهکار لایه ۲ بیت کوین

نقشه راه ارائه شده توسط جاستین سان شامل سه مرحله است:

۱- مرحله آلفا (α): بیت کوین از طریق اتصالات کراس چین با شبکه TRON قابل دسترسی خواهد شد و دارایی‌های مبتنی بر شبکه بیت کوین به TRON گسترش خواهند یافت. در این مرحله ادغام توکن‌های مختلف TRON مانند USDT،TRX BTT،JST،SUN ،NFT ،WIN و USDC در شبکه بیت‌کوین از طریق فناوری کراس چین انجام خواهد شد. به این ترتیب، توکن‌های TRON می‌توانند به صورت یکپارچه با شبکه بیت‌کوین تعامل داشته باشند. همچنین، این مرحله شامل سرمایه‌گذاری در کیف پول‌های کاربر پسند و ابزارهایی است که از توکن‌های BRC-20 پشتیبانی می‌کنند.

۲- مرحله بتا (β): TRON با چندین پروتکل لایه ۲ بیت کوین همکاری کرده و به تدریج مشارکت‌های قابل توجهی را اعلام خواهد کرد. این همکاری‌ها کاربران TRON را قادر می‌سازد تا در طرح‌های بزرگ ری استیکینگ (Re-staking) شبکه لایه ۲ بیت‌کوین شرکت کرده و از طریق سبد دارایی‌های متنوع TRON بتوانند از توسعه این اکوسیستم لایه ۲ حمایت کنند.

۳- مرحله گاما (γ): مرحله نهایی نقطه عطف مهمی را رقم خواهد زد که شامل راه‌اندازی یک راهکار لایه ۲ بیت کوین است که ترون، بیت کوین و BTTC (توکن بیت تورنت) را یکپارچه می‌کند. این راهکار یک پروتکل سازگار با بیت کوین را ارائه می‌کند که هدف آن حفظ سرعت و کارمزد پایین سیستم اثبات سهام (POS) و در عین حال بهره‌گیری از امنیت اثبات کار (POW) و UTXO است.

به گفته سان، این رویکرد نوآورانه ۲۲ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده (TVL) ترون را به شبکه بیت‌کوین می‌آورد. وی معتقد است استیبل کوین‌ها و انواع توکن‌های دیگر در اکوسیستم TRON، لایه ۲ها و اوردینالز، انرژی مالی را به شبکه بیت‌کوین تزریق خواهند کرد.

توییت جاستین سان
توییت جاستین سان؛ منبع: X

واکنش قیمت TRX

چنین طرح جاه‌طلبانه‌ای در بزرگترین شبکه بلاکچین می‌تواند به افزایش قیمت توکن ترون، TRX، کمک کند. قیمت این توکن در حال حاضر در حدود ۰.۱۳٪ دلار است و بالای ۰.۱۲ دلار معامله می‌شود که یک سطح مقاومت کلیدی در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ بود. اگر قیمت ترون بتواند به ۰.۱۴٪ دلار برسد، تنها ۳۰٪ با ATH خود در ۰.۱۸ دلار فاصله خواهد داشت. در هفته گذشته، روند قیمت TRX صعودی بوده و بیش از ۶٪ سود هفتگی برای سرمایه‌گذاران خود به همراه داشته است.

نمودار قیمت ترون در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت ترون در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا