اخبار خارجی

شبکه آزمایشی Kiln به منظور تست ادغام اتریوم راه‌اندازی شد

شبکه اتریوم به یکی از فازهای نهایی بزرگترین به روزرسانی تاریخ خود وارد شد؛ به‌روزرسانی که الگوریتم اجماع دومین پروژه بزرگ بلاکچینی جهان را به اثبات سهام تبدیل خواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بین کریپتو، آخرین شبکه آزمایشی یا تست نت اتریوم با نام کیلن (Kiln) هفته گذشته برای شبیه‌سازی فرآیند ادغام زنجیره اثبات کار اتریوم با بیکن چین که اکنون لایه اجماع نامیده می‌شود، راه‌اندازی شد.

توسعه‌دهندگان اتریوم و اوپراتورهای نودها در روزهای اخیر فرآیند ادغام یا مرج (Merge) را در شبکه Kiln آزمایش کرده‌اند و به نظر می‌رسد تا اینجا همه چیز به خوبی پیش رفته باشد. شبکه کیلن پس از تست نت کینت‌سوگی (Kintsugi) که در ماه دسامبر (آذر) راه‌اندازی شد اکنون فعال شده تا امکان آزمایش فرآیند ادغام اولیه را فراهم نماید.

شبیه‌سازی در این هفته صورت می‌گیرد

پس از راه‌اندازی تست نت کیلن در روز جمعه، ماریوس ون در ویدن، یکی از توسعه‌دهندگان اعلام کرد که هنوز الگوریتم اجماع این شبکه آزمایشی اثبات کار است و ادغام هنوز رخ نداده است. به گفته ون در ویدن، این فرآیند به احتمال زیاد در طول هفته جاری رخ خواهد داد. سوپرفیز (Superphiz)، مشاور بیکن چین اتریوم نیز این خبر را تایید کرد و در توییتی در این رابطه نوشت:

در حال حاضر، شبکه Kiln به عنوان یک زنجیره اثبات کار در کنار زنجیره‌ اثبات سهامی مشابه با وضعیت شبکه اصلی ما کار می‌کند. این هفته، ادغام انجام خواهد شد.

وی افزود:

اجازه دهید تا آنجایی که می‌توانم صادقانه بگویم؛ Kiln نقطه عطف بزرگی برای ادغام اتریوم است.

طبق داده‌های کاوشگر Kiln، تا به اینجای کار، ۳.۳۹ میلیون واحد اتریوم در این شبکه آزمایشی استیک شده است و ۱۰۵،۹۷۴ اعتبارسنج فعال وجود دارد.

تاریخ مشخصی برای فرآیند ادغام نهایی اتریوم هنوز تعیین نشده است چراکه باید آزمایش‌های بیشتری در این زمینه صورت بگیرد. با این حال، رودمپ به‌روز شده اتریوم نشان می‌دهد این فرآیند برای سه ماهه اول سال در نظر گرفته شده و احتمالا در یک یا دو ماه آینده انجام خواهد شد.

رودمپ اتریوم
رودمپ اتریوم

زمان‌بندی برای راه‌اندازی این شبکه آزمایشی و فرآیند ادغام نمی‌توانست بهتر از این باشد چراکه دقیقا مصادف با زمانی شده است که اتحادیه اروپا قصد دارد تا پروژه‌های مبتنی بر اجماع اثبات کار را ممنوع کند. طی ساعات آینده، رای‌گیری در رابطه با لایحه بحث برانگیز (MiCA) انجام خواهد شد.

سپرده‌گذاری اتریوم به نقطه عطف جدیدی رسید

بر اساس داده‌های لانچ پد اتریوم، میزان اتریوم استیک شده در بیکن چین از مرز ۱۰ میلیون واحد فراتر رفته و اکنون ۱۰،۴۸۵،۲۰۶واحد معادل با ۲۷ میلیارد دلار در این شبکه استیک شده است.

برای درک این رقم به این دقت کنید که کل ارزش بازار اتریوم کمتر از دو سال پیش و در ماه جولای (تیر) ۲۰۲۰ حدود ۲۷ میلیارد دلار بوده است. قیمت اتریوم در روزهای اخیر تقریبا ثابت بوده و در محدوده ۲،۵۷۵ دلار معامله می‌شود.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا