اخبار خارجی

بیت کوین‌های بنیاد لونا چه شد؟

بنیاد لونا (LFG) بیش از ۲ میلیارد دلار ذخیره بیت کوین داشت و از این مقدار معادل ۷۵۰ میلیون دلار بیت کوین را در مراحل ابتدایی فروپاشی اکوسیستم ترا به صورت وام ارائه به شرکت‌های معامله OTC ارائه کرد. اما هنوز در مورد وضعیت معادل ۱.۲ میلیارد دلار بیت کوین دیگر که در ذخایر بنیاد لونا نگهداری می‌شد اطلاع‌رسانی نشده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblockcrypto، بنیاد لونا (LFG) که برای حمایت از رشد اکوسیستم ترا ایجاد شد، پس از فروپاشی ترا تا امروز به سوالات مهمی که درباره وضعیت ذخایر بیت کوین این بنیاد مطرح است، پاسخ نداده است.

این بنیاد مجموعا ۷۰,۷۳۶ بیت کوین به ارزش بیش از ۲ میلیارد دلار به صورت «ذخایر فارکس» برای محافظت از استیبل کوین الگوریتمی UST انباشت کرده بود. فروپاشی اکوسیستم ترا به عنوان یک رویداد «قوی سیاه»، تمام بازار رمزارزها را تحت تاثیر قرار داد.

اگرچه بنیاد لونا (LFG) این بیت کوین‌ها را برای حمایت از UST خریداری کرده بود، اما نتوانست این استیبل کوین را از فروپاشی نجات دهد. UST که قرار بود همانند سایر استیبل کوین‌ها همواره قیمت یک دلار را حفظ کند، تقریبا کل ارزش خود را از دست داد و قیمت این «استیبل کوین» تا ۱۲ سنت کاهش یافت.

بنیاد لونا در تاریخ ۱۰ می (سه شنبه ۲۰ اردیبهشت) در توییتی اعلام کرد از کل ذخایر بیت کوین خود، ۳۷ هزار بیت کوین را به بازارسازها وام داده است اما بخش اندکی از این وام صرف خرید UST شده است:

آدرس والت بیت کوین بنیاد لونا این است:

https://www.blockchain.com/btc/address/bc1q9d4ywgfnd8h43da5tpcxcn6ajv590cg6d3tg6axemvljvt2k76zs50tv4q

در آخرین برداشت ۳۷ هزار بیت کوین توسط بنیاد لونا از آن برداشت شد. مانند برداشت قبلی این مبلغ به بازارسازها وام داده شده است.

مقدار کمی از این برداشت در حال حاضر خرج شده است اما استفاده از آن برای خرید UST شروع شده است.

توییت بنیاد لونا در مورد وضعیت ۱.۲ میلیارد دلار بیت کوین نامشخص

این موضوع بدان معنا است که بنیاد لونا باید بیش از ۱.۲ میلیارد دلار دیگر در ذخایر بیت کوین خود داشته باشد. اما تاکنون این سازمان اطلاعات دقیقی درباره سرنوشت این دارایی ارائه نکرده است. آدرس‌ کیف پول‌ بیت کوین بنیاد لونا در حال حاضر موجودی بیت کوین را برابر با صفر نشان می‌دهد.

ذخایر بیت کوین کجا قرار دارند؟

همانطور که اشاره شد، آدرس کیف پول LFG تاکنون مجموعا ۷۰,۷۳۶ بیت کوین به ارزش بیش از ۲ میلیارد دلار دریافت کرده است. این آدرس کل این مقدار را ارسال کرده و اکنون موجودی آن صفر است.

این موضوع مشخص نیست که سرمایه‌های مذکور دقیقا به کجا ارسال شده‌اند. بلاک چین بیت کوین کیف پول‌های خصوصی را از بقیه آدرس‌ها متمایز نمی‌کند.

مایکا هونکاسالو (Mika Honkasalo) محقق مستقل عرصه کریپتو بیان کرده است:

موضوع عجیبی است که هیچ نشانه‌ای در خصوص وضعیت این سرمایه‌ها وجود ندارد. ۷۵۰ میلیون دلار به بازارسازها ارائه شده است و بقیه ذخایر بیت کوین از آدرس خزانه LFG انتقال یافته است، اما هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که برای آنها چه اتفاقی افتاده است. بنیاد لونا اگر بخواهد به آسانی می‌تواند در این مورد شفاف‌سازی کند.

هفته گذشته، بنیاد لونا در توییتی اعلام کرد مجموعا ۸۰,۳۹۴ بیت کوین در ذخایر خود انباشت کرده است. آدرس کیف پول شامل ۹۶۵۸ بیت کوین دیگر است به صورت عمومی اعلام نشده است و وضعیت آنها توسط LFG مشخص نشده است.

به علاوه، LFG هم‌چنین اطلاعات دقیقی درباره وام ۷۵۰ میلیون دلاری ارائه نداده است. جزییاتی نظیر اینکه چه کسی این وام را دریافت کرده و نرخ بهره این وام چقدر است و وام مذکور در حال حاضر در چه وضعیتی قرار دارد.

در بحبوحه آشوب UST، بنیاد لونا گفته بود که به دنبال افزایش ذخایر خود، به ارزش بیش از یک میلیارد دلار است تا از برابری استیبل کوین UST با دلار محافظت کند. اما به نظر می‌رسد این اقدامات متوقف شده است زیرا LFG هیچگونه بیانیه‌ای در این خصوص منتشر نکرده است.

نماینده LFG در پاسخ به سوالات خبرگزاری‌ها گفته است که حجم سوالات دریافتی بسیار زیاد است و کاربران برای دریافت خبرهای جدید به حساب توییتر مراجعه کنند.

طبق گزارش پیشین میهن بلاکچین، دو کوان، چهره اصلی پروژه ترا، هم‌زمان با عذرخواهی از سرمایه‌گذاران لونا اعلام کرد به زودی گزارشی درباره نحوه هزینه شدن ذخیره بیت کوین بنیاد لونا ارائه می‌شود.

بروزرسانی: بیت کوین بنیاد لونا به صرافی‌های جمنای و بایننس منتقل شده است

تام رابینسون (Tom Robinson)، یکی از بنیانگذاران و تحلیل‌گران ارشد شرکت تحلیل داده بلاکچین الیپتیک (Elliptic)، اظهار داشت که شرکت او حدود ۸۰٬۳۹۴ بیت کوین بنیاد لونا را که بین ژانویه تا می (دی تا اردیبهشت) با ۳.۵ میلیارد دلار هزینه خریداری شد، ردیابی کرده است.

طبق گزارش قبلی میهن بلاکچین، با شروع لغزیدن برابری UST با دلار ،بنیاد لونا در صبح روز ۹ می (۱۹ اردیبهشت) اعلام کرد معادل ۷۵۰ میلیون دلار بیت کوین به شرکت‎‌های معاملات OTC وام می‌دهد تا از آن برای پایدار کردن UST استفاده شود.

الیپتیک در پست وبلاگ خود اشاره کرد که تقریبا در همان زمان، ۲۲٬۱۸۹ BTC (به ارزش ۷۵۰ میلیون دلار) از یک آدرس بیت کوین مرتبط با LFG به آدرسی جدید ارسال شد. کمی بعد در همان شب، ۳۰٬۰۰۰ بیت کوین دیگر (به ارزش ۹۳۰ میلیون دلار در آن زمان) از کیف پول های دیگر LFG دیگر به همان آدرس ارسال شد.

طبق گفته الیپتیک، طی چند ساعت، کل این ۵۲٬۱۸۹ بیت کوین از طریق چندین تراکنش به یک حساب واحد در صرافی آمریکایی جمنای (Gemini) منتقل شد.

هدف از داشتن ذخیره بیت کوین به طور بالقوه خرید UST برای برگرداندن قیمت به ۱ دلار بود، که احتمالا دلیل ارسال این حجم بیت کوین به صرافی است. اما رابینسون گفت نمی‌توان تنها با استفاده از داده‌های بلاکچین تشخیص داد که آیا این خرید صورت گرفته است یا خیر.

با انتقال حجم ذکر شده به جمنای، حدود ۲۸۲۰۵ بیت کوین در والت بیت کوین بنیاد لونا باقی ماند. این مقدار بیت کوین در ساعت ۱ بامداد روز ۱۰ می (۵:۳۰ صبح ۲۰ اردیبهشت)، به طور کامل و در یک تراکنش، به حسابی در صرافی بایننس منتقل شد. رابینسون مجددا تاکید کرد برای تشخیص اینکه آیا این دارایی ها فروخته شده اند یا پس از انتقال به کیف‌پول‌های دیگر منتقل شده‌اند، به اطلاعات بیشتر نیاز است.

مسیر بیت کوین بنیاد لونا به جمنای
مسیر بیت کوین بنیاد لونا به صرافی جمنای؛ منبع: الیپتیک
  • ذخیره بیت کوین بنیاد لونا چه شد؟

بنیاد لونا (LFG) بیش از ۲ میلیارد دلار ذخیره بیت کوین داشت و از این مقدار معادل ۷۵۰ میلیون دلار بیت کوین را در مراحل ابتدایی فروپاشی اکوسیستم ترا به صورت وام ارائه به شرکت‌های معامله OTC ارائه کرد. اما هنوز در مورد وضعیت معادل ۱.۲ میلیارد دلار بیت کوین دیگر که در ذخایر بنیاد لونا نگهداری می‌شد اطلاع‌رسانی نشده است. آدرس کیف پول بیت کوین بنیاد لونا موجودی صفر را نشان می‌دهد اما مشخص نیست بیت کوین‌های این آدرس اکنون در دست چه کسی هستند. یا اینکه وام ۷۵۰ میلیون دلاری بنیاد لونا دقیقا در اختیار چه کسانی قرار گرفته است.

منبع
theblockcryptocoindesk

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا