اخبار خارجی

آیا لایت کوین می تواند تا ۴۰۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد؟

این روزها چشم همه به بیت کوین؛ سلطان بازار ارزهای دیجیتال؛ بوده است. این ارز دیجیتال که از پنجشنبه موج جدیدی از افزایش قیمت را آغاز کرده است، از مرز ۱۲ هزار دلار هم عبور کرد و در زمان نوشتن این خبر با قیمت ۱۱۶۵۱ دلار معامله می شود. اما بعد از بیت کوین، اقوام این ارز دیجیتالی نیز شاهد رشدهای نسبی بودند که یکی از آنها لایت کوین است.

افزایش ۱۵ درصدی لایت کوین در ۲۴ ساعت

در طول هفته گذشته علی رغم افزایش قیمت بیت کوین؛ سایر آلتکوین ها نتوانستند رشد آنچنانی داشته باشند. اما در بین آنها لایت کوین و چند آلتکوین دیگر رفتار متفاوتی داشته است. درحالیکه امروز اکثر ارزهای دیجیتال قرمز بودند یا رشد زیر ۳ درصد داشتند؛ لایت کوین توانست تا ۱۵ درصد افزایش یابد و به ۱۳۵ دلار برسد.

حجم معاملات روزانه لایت کوین از ۵.۷ میلیارد دلار به بالای ۸ میلیارد دلار رسیده است و توانست جایگاه چهارم بیت کوین کش را از او بگیرد. جالب است بدانید لایت کوین از ابتدای سال میلادی تا کنون توانسته ۳۳۳ درصد افزایش داشته باشد و در این موضوع حتی از بیت کوین نیز سریعتر حرکت کرده است. شاید برای شما هم سوال باشد چرا در حالیکه اکثر ارزهای دیجیتال نتوانستند با رشد بیت کوین، افزایش یابند اما لایت کوین توانسته حتی عملکردی بهتر از بیت کوین داشته باشد؟

۳۶ روز تا نصف شدن پاداش ماینینگ لایت کوین؛ آیا تاریخ تکرار می شود؟

به نصف شدن پاداش استخراج شبکه لایت کوین نزدیک میشویم و با مشاهده تاریخ میتوان متوجه شد که دفعه قبلی که این پاداش نصف شد؛ لایت کوین توانست تا ۴۰۰ درصد افزایش پیدا کند.

شاید عمده افزایش قیمت لایت کوین به دلیل بیت کوین و افزایش کل بازار باشد، اما رفتار متفاوت این ارز دیجیتال میتواند به نصف شدن پاداش شبکه نیز ارتباط داشته باشد.

اگر این ارز دیجیتالی بخواهد تاریخ خود را تکرار کند؛ دو محدوده مقاومتی در قیمت های ۱۸۰ دلار و ۲۲۵ دلار را میتوان برای آن متصور شد. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ (ماهی که بیت کوین توانست به قیمت ۲۰ هزار دلار برسد)؛ لایت کوین همین قیمتی را داشت که امروز دارد.

در آن زمان لایت کوین توانست در عرض کمتر از یک هفته به ۳۵۰ دلار برسد و بیش از ۱۷۵ درصد در طول چند روز افزایش یابد. بسیاری آن اتفاق را به ایجاد FOMO (ترس از دادن فرصت خرید) در بین مردم نسبت دادند و به نظر نمی رسید هیچ دلیل تکنیکال یا فاندامنتال پشت آن باشد.

آخرین باری که پاداش شبکه لایت کوین نصف شد؛ ماه آگوست (اواسط مرداد) سال ۲۰۱۵ بود. یک ماه قبل از این اتفاق؛ لایت کوین که در آن زمان ۱.۷ دلار بود توانست تا ۴۰۰ درصد افزایش داشته باشد و به ۸.۵ دلار برسد. حالا تحلیلگران پیش بینی میکنند؛ این اتفاق ممکن است امسال نیز تکرار شود. همانطور که از چند روز گذشته این ارز دیجیتالی روند صعودی خود را آغاز کرده است.

علاوه بر لایت کوین؛ ارزهای دیگری مانند چین لینک (Chainlink) با اضافه شدن به صرافی کوین بیس و بت (BAT) نیز رشد بالای ۱۰ درصد را داشته اند.

 

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا