استخراج

ماراتن دیجیتال، ماینر بیت کوین، در تلاش برای تنوع درآمد به استخراج کاسپا (KAS) روی آورده است

ماراتن دیجیتال (Marathon Digital)، شرکت بزرگ استخراج بیت‌کوین فاش کرد که از ماه سپتامبر ۲۰۲۳ تاکنون، ۱۶ میلیون دلار رمز ارز کاسپا (KAS)، توکنی که برای حل مشکل مقیاس‌پذیری بیت‌کوین طراحی شده است، استخراج کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در اطلاعیه ۲۶ ژوئن (۶ تیر)، ماراتن دیجیتال گفت که این اقدام به این شرکت اجازه می‌دهد تا با استفاده از ماینرهای کاسپا سود بیشتری به‌دست آورد. اما یکی از مدیران آن تاکید کرد که این شرکت به هیچ وجه از تمرکز اصلی خود یعنی بیت کوین خارج نخواهد شد.

ماراتن دیجیتال به ماینرهای کاسپا می‌افزاید

آدام سویک (Adam Swick)، مدیر رشد ماراتون، توضیح داد:

با استخراج کاسپا، ما می‌توانیم جریانی از درآمد ایجاد کنیم که از بیت کوین جداست.

ماراتن برای استخراج کاسپا و بهره‌برداری از سود بیشتر برای کسانی که می‌توانند ASIC‌های کاسپای امروزی را برای استخراج استفاده کنند، جایگاه خاصی پیدا کرده است.

مارتن از زمانی که اولین دسته ماینرهای کاسپای خود را در سپتامبر ۲۰۲۳ به کار گرفت، ۹۳ میلیون توکن KAS استخراج کرده است.

این شرکت استخراج، تقریبا ۶۰ پتاهش ماینر KS3، KS5 و KS5 Pro ASIC برای استخراج توکن‌های Kaspa خریداری کرده است. نیمی از ماینرها در حال حاضر عملیاتی است، در حالی که بقیه در سه ماهه سوم نصب خواهد شد.

با این حال، رابرت ساموئلز (Robert Samuels)، معاون روابط سرمایه‌گذار ماراتون، تاکید کرد که ماینرهای آنها تمرکز اصلی خود را از بیت کوین تغییر نمی‌دهند. ساموئلز در پستی در ۲۶ ژوئن (۶ تیر) در X گفت:

کاسپا پس از استقرار کامل، تنها ۱٪ از ظرفیت انرژی ما را به خود اختصاص خواهد کرد. برداشت دیگری از آن نداشته باشید. اینکه به گونه‌ای دیگر کار کنیم، اشتباه و غیرمسئولانه است.

ماراتن از سپتامبر ۹٬۷۶۱ بیت کوین به ارزش تقریبی ۵۹۴.۹ میلیون دلار، استخراج کرده است؛ به این معنی که عملیات ماینینگ کاسپای توسط این شرکت تنها بخش کوچکی از کل درآمد استخراج آن را تشکیل داده است.

با وجود این، قیمت KAS از زمان انتشار این خبر، حدود ۱۳٪ افزایش یافت و قیمت آن و کل هولدینگ KAS ماراتن به ترتیب به ۰.۱۷۲ دلار و ۱۶ میلیون دلار رسید. داده‌های کوین‌گکو نشان می‌دهد کاسپا پنجمین ارز بزرگ با مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) با ارزش بازار ۴.۱ میلیارد دلار است. در حالی که ۲۴ میلیارد توکن KAS در گردش است، عرضه آن به ۲۸.۷ میلیارد محدود خواهد بود.

منبع: کوین کگو
منبع: کوین کگو

مانند بیت کوین، شبکه کاسپا یک پروتکل لایه ۱ است که با استفاده از رمز اصلی خود، KAS، انتقال‌ها را تسهیل می‌کند. با این حال، کاسپا یک معماری برگرفته از Direct Acyclic Graph-derived یا BlockDAG را پیاده‌سازی کرده است که در آن بلاک‌ها به طور همزمان به شبکه اضافه می‌شوند، نه به صورت خطی. این امر منجر به نرخ بلاک سریع، حدود ۱ بلاک در ثانیه می‌شود که به مراتب سریع‌تر از بیت کوین با ایجاد یک بلاک در هر ۱۰ دقیقه است.

با این حال، کاسپا هنوز تا رقابت با بیت کوین فاصله دارد. بیت کوین در حال حاضر بین ۷۰۰٬۰۰۰ تا ۱ میلیون آدرس فعال یکتا دارد که هر روز با شبکه تعامل دارند، در حالی که این آمار برای کاسپا در حدود ۲۰٬۰۰۰ آدرس است.

قیمت توکن کاسپا در سال جاری نزدیک به ۵۰٪ افزایش یافته است، در حالی که بیت کوین در مدت مشابه ۴۴٪ افزایش یافته است.

ماراتن استخراج کاسپا را در سپتامبر سال گذشته پس از ارائه اولین کامپیوتر ماینینگ آنلاین آغاز کرد. بر اساس این بیانیه، ماراتن دستگاه ماینینگ به ارزش ۶۰ پتاهش خریداری کرده است که می‌تواند تا ۹۵٪ سود فراهم کند. این شرکت ۳۰ پتاهش ریگ استخراج دارد که در میادینی در تگزاس فعال هستند. بقیه تا سه ماهه سوم روشن خواهند شد.

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا