اخبار بلاکچین

ثبت اختراع جدید مسترکارت؛ استفاده از بلاک چین برای تراکنش‌های ناشناس

مسترکارت این هفته نیز اختراع جدیدی برای استفاده از فناوری مبتنی بر ارز دیجیتال ثبت کرده است. در این ایده جدید از یک پردازشگر شخص ثالث برای تراکنش‌ها استفاده شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

کمپانی مسترکارت راجع به این پروژه بیان کرده است:

برای اینکه یک فرد بتواند در یک تراکنش شرکت کند و جزییات تراکنش آن برای اعتبار داده ها، به صورت عمومی منتشر شود، نیازمند راه حل فنی هستیم. ما می‌خواهیم این تراکنش هم چنان ناشناس بماند و سایر افراد نتوانند با شناسایی دو طرف تراکنش، به جزییات تراکنش ها دسترسی پیدا کنند و محرمانه بودن هر دو طرف تراکنش حفظ شود.

بیش از نیم قرن است که موسسات پرداخت محور در ایالات متحده، در جهان پیشرو می‌باشند. این موسسات دارای ده ها هزار کارمند بوده و درآمد آن ها سالانه نزدیک به ۱۳ میلیارد دلار است. اصول اولیه این تجارت جهانی، ایجاد اعتماد بین بانک ها و مشتریان می‌باشد. پس از ارائه درخواست برای ثبت این سند در اواخر ماه دسامبر سال ۲۰۱۶، بالاخره این سند توسط USPA ایالات متحده ثبت شد. این پروژه روشی برای انتشار تراکنش های ناشناس می باشد و به این صورت عمل می‌کند:

  1. ابتدا مجموعه‌ای از پروفایل‌های افراد را ذخیره و نگهداری می‌کند که هر کدام از این پروفایل‌ها شامل شناسه هویت (identifier) و ارزش پنهان (secret value) هر فرد می‌باشد.
  2. درخواست تراکنشی را از فرد اول دریافت می‌کند، این درخواست شامل اطلاعات تراکنش و شناسه هویت شخص دوم می باشد.
  3. با استفاده شناسه هویت فرد دوم، پروفایل فرد دوم را شناسایی می کند.
  4. مقدار هش اول را با بکارگیری یک یا چند الگوریتم هشینگ روی اطلاعات تراکنش بدست می‌آورد.
  5. مقدار هش دوم را با بکارگیری یک یا چند الگوریتم هشینگ روی ترکیب هش اول و ارزش پنهان (موجود در پروفایل کاربر) محاسبه می‌کند
  6. در نهایت مقدار هش اول و دوم بدست آمده برای عموم منتشر خواهد شد.

به طور کلی، اکثر ارزهای دیجیتال روی بلاک چین که یکی از انواع دفتر کل توزیع شده است، پیاده شده‌اند. این دفتر کل توزیع شده برای همه در دسترس است و اطلاعات مهمی مانند جزییات تراکنش‌ها، آدرس حساب‌ها و مقادیر منتقل شده را شامل می‌شود.

به نظر می‌رسد کمپانی بزرگ مسترکارت که یکی از غول‌های بزرگ این حوزه است، قصد دارد در عین استفاده از این تکنولوژی جدید، سیاست‌های شرکت خود را حفظ کند. به همین دلیل این ایده را با فناوری ارزهای دیجیتال ترکیب کرده است تا بسیاری از اطلاعات محرمانه بماند.

منبع
bitcoin

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا