اخبار بلاکچین

کارت های اعتباری مسترکارت در بستر بلاک چین

مسترکارت به دنبال استفاده از بلاک چین عمومی در جهت بالا بردن ایمنی کارت های پرداختی در حین خرید می باشد.

اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده (USPTO)، در روز پنجشنبه از ثبت اختراع جدیدی خبر داد که نشان می دهد مسترکارت با  استفاده فرآیندهای انتقال و بازیابی، به دنبال تایید اطلاعات پرداخت کاربران بر روی یک «بستر بلاک چین قابل دسترس برای عموم» می‌باشد.

این سند نشان می دهد که با یک روش دو مسیره، ابتدا تصویری از کارت اعتباری را کدگذاری می کند و پس از رمزنگاری با کلیدهای عمومی و خصوصی، بر روی بلاک چین ذخیره می کند. هنگامی که پرداختی صورت گیرد به محض درخواست برای بازیابی، سیستم از کلیدهای خصوصی ارائه شده جهت رمزگشایی تصویر استفاده می کند.

مسترکارت با ادغام این سیستم با دستگاه های کارت خوان (POS) بیان کرده است، معاملات ایمن امکان پذیر خواهد بود زیرا دیگر نیازی به ارائه فیزیکی کارت نخواهید داشت و کاربران دیگر نیازی به نگرانی در خصوص هک شدن اطلاعات پرداختی‌شان توسط دستگاه های اعتباری نخواهند بود. 

مسترکارت در این سند اذعان نمود:

تراکنش ها ممکن است از طریق نمایش یک کد خوانا برای ماشین، در دستگاه کارت خوان انجام شوند، که این ممکن است از هک جلوگیری کند زیرا چنین کدی به راحتی می تواند توسط نمایشگر کنترل شود: نمایشگر به راحتی می تواند محافظت شود و اغلب هنگامی که در جیب یا کیف قرار دارد قابل شناسایی نمی باشد.

اگرچه محصول واقعی از مفهوم کلی پشت آن به وجود می آید، اما این کار نشان دهنده تلاش قابل توجهی از طرف مسترکارت برای استفاده از بلاک چین می باشد تا بتواند مشکلات موجود در کسب و کار مربوط کارت هایش را بهبود دهد. هک شدن اطلاعات کارت‌ها در دستگاه های ATM و کارت خوان، هر سال موجب سرقت حدود ۲ میلیارد دلار می شود.

علاوه بر این، دیگر خدمات مربوط به بلاک چین که توسط مسترکارت ارائه شده است، دیروز آشکار شد. این اکتشافات نشان می‌دهد که مسترکارت به دنبال ایجاد بلاک چینی است تا به مشتریان اجازه دهد، درخواست های مربوط به برنامه های سفری و رزرو را در شبکه برای کسب و کارها ارسال کنند.

از آنجایی که درخواست های ارسالی برای عموم قابل رویت خواهد بود، این امر به کسب و کارها این فرصت را می دهد تا به مشتریان در بستر بلاک چین پیشنهادهایی ارائه دهند. این موضوع می‌تواند روش های فعلی برای تهیه بلیط هواپیما و هتل از طریق وبسایت ها را تغییر می دهد.

منبع
coindesk

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا