اخبار عمومی

ارزهای دیجیتالی وارد مستر کارت می‌شوند!

شرکت مستر کارت ایده مدیریت اندوخته های ارزهای دیجیتالی و همچنین انجام تراکنشهای مالی و خرید کالا از طریق کارتهای اعتباری ارزهای دیجتالی را به عنوان طرح نوین خود به ثبت رساند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

این شرکت در نظر دارد تا دارندگان کارتهای اعتباری اش بتوانند همزمان به هر دو حساب ارزهای رایج و ارزهای دیجیتالی خود دسترسی و امکان پرداخت برای خریداری کالای مد نظر داشته باشند. این بدان معناست که شما به عنوان یک کاربر به صورت هم زمان و بر روی یک حساب بانکی می توانید ارزهای دیجیتالی خود را بروی کیف پول دیجتالی و ارزهای رایج خود را در این حساب ذخیره کنید. مستر کارت تصدیق کرد که کاربران علاقه بیشتری به ارزهای دیجیتالی دارند زیرا آنها می توانند به صورت گمنام داد و ستد های خود را در این فضای دیجیتالی انجام دهند. بنابراین این طرح می تواند با استقبال این دسته از کاربران روبرو شود. این شرکت باور دارد که بعضی از کاربران ارزهای دیجتالی را با هدف جلوگیری تقلب و کلاهبرداری این روش پرداختی را انتخاب می کنند. اما مستر کارت باور دارد تضمین قابل اعتنایی برای کاربران ارزهای دیجتالی چه در بجث امنیتی و چه در نوسانات ارزشی این ارزها موجود نیست.

یکی از ضعف هایی که مستر کارت برای ارزهای دیجیتالی قائل است، تفاوت سرعت در انجام تراکنشهای این نوع ارز در نسبت با هم نوع رایج خود مانند دلار و دیگر ارزهای رایج است. بدین شکل که تراکنش ارزهای رایج در چند ثانیه رخ می دهد اما تراکنش ارزهای دیجیتالی گاهی تا ده دقیقه زمان می برد.  این شرکت معتقد است که مردم از طریق سیستم بلاک چین و ارزهای دیجتالی به عقب باز می گردند زیرا در شیوه ی سنتی پرداخت، تلاش شده است تا سرعت انجام تراکنشها به بالاترین حد خود برسد، اتفاقی که در دادوستد ارزهای دیجتالی رخ نداده است. به همین دلیل مستر کارت در نظر دارد تا با ادغام سیستم های بلاک چین و غیرمتمرکز با شیوه پرداخت سنتی، کاربران بتوانند با همان سادگی که برای خریدهای روزانه خود با ارزهای رایج از کارتهای اعتباری استفاده می کردند، اکنون نیز قادر باشند تا با استفاده از کارت اعتباری مستر کارت مبلغ کالای مورد نظر را با دارایی دیجتالی خود پرداخت کنند.

درست است که تمامی ایده ها در یک فضای تئوریک قابل اجرا و بهره بردای هستند اما بر اساس طرح ثبت شده مستر کارت به طور کامل نمی توان به اهداف دقیق این شرکت پی برد و هنوز روشن نیست که آیا این شرکت می خواهد از تکنولوژی بلاک چین استفاده کند یا خیر.

سِت آیسن نائب رئیس بخش ارتباطات مستر کارت در ایمیل خود به CNBC اذعان دارد که:

ما در حال بررسی راههای گوناگون برای ایجاد افکار و خلاقیت نوآوری های جدید برای دارندگان کارتهای اعتباری خود و متقابلا نوسازی بازار هستیم. ثبت چنین طرحی حکم نخستین گام ما در این راه را دارد. راهی که در آن تلاش می شود تا دارایی کاربران از حفاظت و تسهیلات بالاتری برخوردار باشد. خواه این ایده عملی باشد یا نباشد.

 

مستر کارت باور دارد که جدای از تسهیلات برای کاربران این طرح می تواند در جلوگیری از اقداماتی نظیر پول شویی و کلاهبرداری نقش بسزایی ایفا کند.

این سیستم می تواند از الگوریتم های موجود تقلب و ریسک، برای ارزیابی مشروعیت معاملات ارزهای دیجیتالی استفاده کند، در حالی که دارایی های دیجیتالی بتوانند به اطلاعاتی از قبیل داده های دفتر اعتباری، اطلاعات معاملات گذشته ارزهای رایج یا اطلاعات آماری دسترسی داشته باشند.

 

این تنها یکی از ایده هایی است که مستر کارت برای استفاده از بلاک چین به منظور حل مسائل ارزهای دیجیتالی به لیست دیگر ایده هایش اضافه کرده است. در ماه گذشته CCN گزارش داد که این شرکت دو طرح جدید برای تراکنشهای بلاک چینی و همچنین کاربرد این تکنولوژی در خرید بلیت های مسافرتی و سیستم های برنامه ریزی سفرها به ثبت رسانده است.

براساس بیانات آیسن این تنها بخشی از تلاشهای مستر کارت برای امن تر کردن پروسه داد و ستد است بدون هیچ برنامه واقعی برای پیشرفت این سیستم ها در آینده.

نظر شما چیست؟ آیا این اقدام مسترکارت قدم جدیدی برای پیشرفت ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود؟

منبع
www.ccn.com

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا