اخبار بیت کوین

معامله دو سر برد مایکل سیلور؛ رشد سهام مایکرواستراتژی از بیت کوین پیشی گرفت

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، در توییتی به رشد بیت کوین (BTC) و سهام این شرکت از سال ۲۰۲۰ پرداخته و آن‌ را با سایر دارایی‌های مالی مقایسه کرده است. در این میان، عملکرد سهام مایکرواستراتژی شگفت‌انگیز بوده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین‌ گیپ، با سود ۲ میلیارد دلاری شرکت مایکرواستراتژی از رشد بیت کوین در هفته‌های گذشته، تقریبا همه فهمیده‌اند که استراتژی این شرکت برای سرمایه‌گذاری در BTC به خوبی جواب داده است. سهام مایکرواستراتژی (با نماد MSTR) هم از زمان اتخاذ این استراتژی به رشد چشمگیری رسیده است.

عملکرد سهام مایکرواستراتژی بهتر از بیت کوین است

مایکل سیلور، بنیان‌گذار و رییس شرکت مایکرواستراتژی، نموداری را منتشر کرده که نشان‌دهنده عملکرد MSTR از ۱۰ آگوست ۲۰۲۰ (مرداد ۱۴۰۱) است. گفتنی است در این تاریخ، این شرکت استفاده از استراتژی خرید بیت کوین را آغاز کرد. این نمودار نشان می‌دهد عملکرد سهام MSTR بهتر از عملکرد شاخص «S&P 500»، شاخص نزدک، طلا، نقره، اوراق قرضه آمریکا و حتی BTC بوده است.

مایکرواستراتژی بزرگ‌ترین هولدر شرکتی BTC محسوب می‌شود و حدود ۱۷۴٬۵۳۰ BTC دارد. استراتژی این شرکت برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین در سال ۲۰۲۰ درست بعد از همه‌گیری کرونا آغاز شد که دنیای تجارت را تکان داد. از آن زمان تاکنون، مایکرواستراتژی به خرید BTC ادامه داده است. یک نکته مهم و جالب در استراتژی این شرکت این است که همیشه از فروش BTC خودداری کرده است.

آدام بک (Adam Back)، مدیرعامل شرکت بلاک استریم (Blockstream)، هفته قبل تاکید کرد که کارشناسان متوجه رشد مداوم سهام مایکرواستراتژی به همراه رشد قیمت بیت کوین شده‌اند. پلتفرم مشهور «Ecoinometrics» هم قبل از گفته‌های بک عملکرد MSTR را بررسی کرده بود. بک در ادامه از سرمایه‌گذاران خواست که سهام MSTR را با استفاده از بیت کوین بخرند.

سیلور هم با مقایسه عملکرد مایکرواستراتژی در برابر بیت کوین و بقیه دارایی‌های مالی اعلام کرد:

از استاندارد بیت کوین استفاده کنید.

مقایسه عملکرد بیت کوین و بقیه دارایی‌های مالی
مقایسه عملکرد BTC و بقیه دارایی‌های مالی – منبع: توییت مایکل سیلور

طبق این نمودار ارزش MSTR در مقایسه با آگوست ۲۰۲۰ (مرداد ۱۴۰۱) حدود ۳۸۵٪ رشد کرده اما قیمت بیت کوین در این مدت ۲۷۴٪ افزایش یافته است. این در حالی است که شاخص S&P 500 فقط ۳۷٪ رشد کرده و شاخص سهام نزدک هم به رشدی ۳۱٪ دست یافته است.

کاهش ارزش طلا، نقره و اوراق قرضه از آگوست ۲۰۲۰

طبق نمودار سیلور ارزش دارایی‌هایی که معمولا با BTC مقایسه می‌شوند (یعنی طلا، نقره و اوراق قرضه)، از آگوست ۲۰۲۰ (مرداد ۱۴۰۱) کاهش یافته است. با توجه به این نکته به نظر می‌رسد گفته‌های سیلور مبنی بر اینکه «بیت کوین قدرت بیشتری دارد» درست است.

شایان ذکر است رویدادهای مربوط به بیت کوین روی سهام مایکرواستراتژی هم تاثیر می‌گذارند. برای مثال، اخبار مربوط به تایید ETF اسپات بیت‌ کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نه تنها باعث شده قیمت BTC رشد کند، بلکه به رشد سهام MSTR هم کمک کرده است. قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۴۳٬۸۸۰ دلار قرار دارد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا