اخبار بلاکچیناخبار عمومی

مایکروسافت الگوریتم اثبات اعتبار (PoA) را برای پلتفرم رایانش ابری خود معرفی کرد

طبق پست وبسایت مایکروسافت، پلتفرم رایانش ابری مایکروسافت با نام آژور(Azure) الگوریتم اثبات اعتبار (PoA) را بر روی محصول بلاک چین اتریوم (ETH) خود معرفی کرده است.

این الگوریتم جدید شبکه اتریوم، روش موثرتری به منظور ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (DApps) برای شبکه های خصوصی یا کنسرسیوم فراهم خواهد کرد که در این شبکه ها تمام شرکت کنندگان دارای اعتبار می‌باشند.

در مقابل الگوریتم اثبات کار (PoW) که در حال حاضر پروتکل موجود بر روی آژور می‌باشد، الگوریتم اثبات اعتبار براساس اصول هویت ها تایید شده یا اعتبارسنج ها بر روی بلاک چین می‌باشد و برای تکمیل تراکنش ها نیازی به رقابت ندارد.

محصول جدید اتریوم بر روی آژور مجهز به چند ویژگی می‌باشد تا عملکرد صحیح و امنیت را تضمین کند. این ویژگی ها شامل سیستم اجاره هویت (identity leasing system)، پشتیبانی از  زبان وب-اسمبلی در Parity (نود شبکه برای متصل کردن برنامه‌ها به شبکه اتریوم)، نظارت آژور و یک برنامه غیرمتمرکز نظارتی می‌باشد.

سیستم اجاره هویت تضمین می‌کند هنگامی که هر عضوی گره های اجماع زاید را در اختیار بگیرد، هیچ دو گره ای نمی‌توانند هویت مشابه داشته باشند. این سیستم حتی در موارد ماشین مجازی (VM) نیز محافظت از هویت را امکان پذیر می‌سازد. بنابراین گره های جدید می‌توانند سریعا به چرخه وارد شده و هویت گره های قبلی را ادامه دهند.

پشتیبانی از وب-اسمبلی در Parity با هدف ساده سازی ایجاد قراردادهای هوشمند می‌باشد و کاربران را قادر می‌سازد به جای زبان برنامه نویسی سخت موجود در بلاک چین ETH، با زبان برنامه نویسی که با آن آشنایی دارند کار کنند. مطلب اخیر موجود در سایت بیان می‌کند که توسعه دهندگان قادر خواهند بود تا برنامه های غیرمتمرکز را با زبان هایی نظیر C++  C و Rust بنویسند.

برنامه غیرمتمرکز نظارتی به منظور ساده سازی نظرسنجی و مشارکت اعتبارسنج‌ها در کنسرسیوم می‌باشد. با وجود این ویژگی، توسعه دهندگان به کاربران سطح دسترسی را ارائه می‌دهند که می‌توانند تمام داده ها به غیر از داده های مرتبط را پنهان کنند. آنها این کار را به منظور کاهش پیچیدگی و افزایش کارآیی انجام می دهند. برنامه غیرمتمرکز نظارتی هم چنین اطمینان حاصل می کند که هر عضو کنسرسیوم بر روی کلیدهای خود کنترل دارد. این ویژگی باعث می‌شود ورود کاربر به کیف پول مد نظر خود کاملا ایمن و‌ محافظت شده باشد.

مایکروسافت عرضه پلتفرم رایانش ابری آژور را اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۵ معرفی کرد. آژور پلتفرمی بر بستر اتریوم می‌باشد. این پلتفرم که در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد، شبکه جهانی از دیتاسنترها ارائه می‌دهد که توسط مایکروسافت مدیریت می‌شود. این شبکه جهانی برای توسعه، آزمایش، اجرا و مدیریت برنامه ها و خدمات می‌باشد.

در ماه ژوئن، کنسرسیوم بلاک چین R۳ اعلام کرد که این شرکت همراه با ۳۹ شرکت مالی بین المللی دیگر، برنامه شناسایی کافی مشتری (KYC) را با موفقیت آزمایش کرده و در مجموع ۴۵ گره بر روی آژور اجرا کرده است.

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا