اخبار عمومی

غیر رسمی: مایکروسافت به دنبال پشتیبانی از کیف پول ارز دیجیتال در Xbox است

ایمیل‌هایی که اخیرا از شرکت Xbox درز کرده، نشان می‌دهد که شرکت مایکروسافت (Microsoft) قصد داشته پشتیبانی از کیف پول‌های ارز دیجیتال را در کنسول Xbox آغاز کند. هرچند که این اسناد هنوز به طور رسمی تایید نشده‌اند، فعالان بازار کریپتو اعلام کرده‌اند که تلاش‌های مایکروسافت ثابت می‌کند شرکت‌های بزرگ صنعت نوظهور کریپتو را پذیرفته‌اند.

به نقل از کریپتواسلیت، ایمیل‌ها و اسناد لورفته از Xbox نشان می‌دهد که نقشه راه این شرکت در مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱) شامل پشتیبانی از کیف پول‌های کریپتویی می‌شده، اما هیچ داده دقیقی از جزئیات مربوط به این مسئله در دسترس نیست.

طبق گفته‌های فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس Xbox، این ایمیل‌ها به شکایت کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) علیه شرکت مایکروسافت مربوط می‌شود. مخالفت FTC با خرید ۶۹ میلیون دلاری شرکت «Activision Blizzard» باعث شد که مایکروسافت به طور ناخواسته اسناد مذکور را در ایمیل‌های خود قرار دهد.

این اسناد نشان می‌دهند که ارتباط کلیدی بین مدیران Xbox، برنامه‌های موجود برای Xboxهای بدون دیسک سری X و حتی نسل بعدی Xbox هیبریدی در سال ۲۰۲۸ وجود دارد. با این وجود، اسپنسر تاکید کرده که بعضی از این برنامه‌ها تغییر کرده‌اند و ادامه داده است:

سخت است که ببینیم تلاش‌های تیممان به این شکل منتشر می‌شود، چون خیلی مسائل تغییر کرده‌ و در حال حاضر و در آینده چیزهای بیشتری هستند که به خاطرشان می‌توانیم هیجان‌زده شویم.

فعالان بازار کریپتو هیجان‌زده‌ شده‌اند

هرچند که اسپنسر تاکید کرده برنامه‌های این شرکت ممکن است تغییر کرده باشد، فعالان بازار کریپتو نسبت به این اخبار خوش‌بین هستند. برای مثال تایلر وینکلووس (Tyler Winklevoss)، یکی از بنیان‌گذاران صرافی جمنای، این مسئله را بررسی کرده و گفته است:

کریپتو پول گیمرها است و صنعت بازی هم خیلی بزرگ‌تر از هالیوود و صنعت موسیقی است.

بعضی از تحلیلگران هم به این نکته اشاره‌ کرده‌اند که با ادغام مذکور کاربرد رمزارزهایی مثل بیت کوین افزایش می‌یابد. با این حال، باید توجه داشته باشیم که تمام این پیش‌بینی‌ها همچنان حدس و گمان هستند، زیرا شرکت مایکروسافت هنوز آن‌ها را به طور رسمی تایید نکرده است.

البته فعالان بازار کریپتو تاکید کرده‌اند که اسناد مذکور ثابت می‌کند شرکت‌های بزرگ صنعت نوظهور کریپتو را پذیرفته‌اند. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، مایکروسافت در ماه آگوست (مرداد) همکاری جدیدی را با بلاکچین لایه اول آپتوس (Aptos) آغاز کرد تا در گسترش صنعت وب ۳ مشارکت کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا