میهن گپ – به نظر شما عامل اصلی استفاده از ایردراپ برای پروژه های مختلف چیست؟

تیم میهن بلاکچین به دنبال این است که بستری فراهم کند تا از طریق آن کاربران بتوانند به صورت هدفمند با هم تعامل داشته باشند. در همین راستا هر هفته یک موضوع برای تعامل کاربران در گروه تلگرامی میهن بلاکچین در نظر گرفته می شود. البته این موضوع پیشنهادی ماست و کاربران می توانند به صورت آزادانه در مورد موضوعات دیگری هم تعامل داشته باشند. با توجه به اینکه ممکن است بعضی از کاربران نتوانند همیشه این گروه را دنبال کنند، هر هفته در قالب یک پست تحت عنوان میهن گپ، نظرات و پیام های برگزیده دوستان ارائه خواهد شد. ما در میهن گپ قصد داریم علاوه بر نظرات و پیام های کاربران محتوای دیگری شامل مناظره، بحث و گفتگو و مباحثه هم داشته باشیم.

موضوع هفته ششم این بود که به نظر شما کدام گزینه عامل اصلی استفاده از ایردراپ برای پروژه های مختلف است؟ و برای این سوال سه پاسخ در نظر گرفتیم تا کاربران نظرات خود را به صورت رای اعلام کنند.
از بین گزینه های تبلیغات هدفمند، افزایش سطح آگاهی مردم روی پروژه، افزایش محبوبیت پروژه به ترتیب گزینه‌ی افزایش سطح آگاهی مردم روی پروژه ۵۶درصد، تبلیغات هدفمند ۲۸درصد و افزایش محبوبیت پروژه ۱۷درصد رای آوردند.
اکثر کاربران گروه میهن بلاکچین که در موضوع این هفته مشارکت کردند بر این باورند که عامل اصلی استفاده از ایردراپ برای پروژه های مختلف، افزایش سطح آگاهی مردم روی پروژه می‌باشد.
اما قبل از تحلیل پاسخی که بیشترین رای را آورده لازم است کمی در رابطه با ایردراپ صحبت کنیم.
ایردراپ در کریپتو به معنی توزیع توکن رایگان توکن ها بین دارندگان یک ارز دیجیتالی (برای مثال بیت کوین) به عنوان پاداش است. معمولا تیمی که می‌خواهد ایردراپ کند، یک تاریخ را برای این کار تعیین می‌کند و سپس توکن های خود را بنابر برنامه های خود به دارندگان ارزهای دیجیتالی به صورت رایگان ارسال می‌کنند.
از جمله توکن هایی که از این روش استفاده کرده اند می‌توان بیت کوین کش، ترون و… را نام برد که به عنوان مثال صرافی بایننس ۵۰۰ توکن TRX را به کاربران خود اعطا کرد. روش های مختلفی برای انجام ایردراپ ها وجود دارد و همچنین از طرق مختلفی می‌توان مشمول این ایردراپ ها شد که در این باره در مقاله ایردراپ چیست، به تفصیل توضیح داده شده است.
اما به راستی هدف از ایردراپ چیست و چرا یک پروژه یا یک تیمی برخی از توکن های خود را به رایگان بین افراد مختلف توزیع می‌کند؟
تمامی دلایلی که در پاسخ سوال این هفته ذکر شده را می‌توان دلیل انجام ایردراپ ها دانست زیرا یک تیم و یا یک پروژه، با این کار ابتدا خود را به کاربران می‌شناساند و از ایردراپ به عنوان یک روش تبلیغاتی استفاده می‌کند که علاوه بر بیشتر شناخته شدن پروژه، برای کاربران نیز مفید می‌باشد، دوما ایردراپ باعث می‌شود افراد، حس خوبی نسبت به پروژه داشته باشند و همچنین باعث می‌شود آن پروژه و توکن بین کاربران از محبوبیت خوبی برخوردار شود. جدای از اینکه ایردراپ را می‌توان نوعی تبلیغات هدفمند و فعالیتی در راستای افزایش محبوبیت پروژه دانست، می‌توان آن را فعالیتی دانست که باعث می‌شود کاربران، این توکن، تیم آن، هدف پروژه، کاربرد توکن و… را بشناسند، بنابراین بر افزایش سطح آگاهی مردم روی پروژه تاثیر بسیار زیادی دارد که نظر کاربران گروه میهن بلاکچین نیز این حقیقت را تایید می‌کند.

54321
امتیاز 5 از 3 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
اطلاع از
عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین