میهن پادکست

میهن پادکست – آندره کرونی کیست؟ از تدریس تا ساخت دیفای

بدون شک یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های Defi، آندره کرونی (Andre Cronje) است. افراد زیادی در دیفای مشغول به فعالیت هستند و پروژه‌های مختلفی راه‌اندازی می‌کنند، اما نوع نگرش و ایده‌های کرونی شکل و شمایل خاص به خود را دارد. شصت‌وچهارمین قسمت از میهن پادکست را به زندگی نامه آندره کرونی اختصاص دادیم. در این قسمت برای اینکه بهتر بدانیم آندره کرونی کیست، نگاهی به سوابق کاری، پروژه‌ها و سیستم فکری او انداخته‌ایم.

آندره کرونی کیست؟

آندره کرونی یا آندره کرونیه متولد آفریقای جنوبی و دارای تحصیلات دانشگاهی در رشته حقوق است. از سال ۲۰۰۵ با تدریس رشته‌هایی مانند IT، حقوق و روانشناسی زندگی حرفه‌ای خود را شروع کرد. کرونی اولین قدم در مسیر دنیای کریپتو را ناخواسته با ورود به شرکت FREEDOM LIFE بر می‌دارد. این شرکت با تمرکز بر یادگیری عمیق (Deep Learning)، بلاکچین و رمزنگاری به‌دنبال راه‌کارهای ارزان قیمت در جهت کمک‌های مالی است. آندره مجبور می‌شود در سال ۲۰۱۶ کارهای یکی از همکارنش را که به‌خاطر ماه عسل و مراسم عروسی به مرخصی رفته بود، انجام دهد. این اولین بار است که او با مفاهیم بلاکچین از نزدیک برخورد می‌کند.

بیشتر شهرت آندره کرونی به‌خاطر مشاوره او به بنیاد فانتوم و راه‌اندازی یرن فایننس در دیفای است. او به‌صورت داوطلبانه در پلتفرم‌های سوشی سواپ و Cream V2 مشارکت داشته است. ایده او در راه‌اندازی پروژه این است که ابتدا پروژه‌های را معرفی، سپس ایرادات آن‌ها را رفع می‌کند. آندره کرونیه در مدتی که مشغول به فعالیت بود، از فضای حاکم در اکوسیستم احساس نارضایتی می‌کرد. او معتقد است که در کامیونیتی کریپتو افراد زیادی منتظر هستند که شکست بنیان‌گذاران پروژه‌های را ببینند. این احساس در آندره کرونی بیشتر و بیشتر شد و در نهایت در مارس ۲۰۲۲ از دنیای کریپتو و دیفای خداحافظی کرد. آنتون نل (Anton Nell) دوست و شریک کاری Andre cronje در توییتر خود خبر از کناره‌گیری خود و آندره را اعلام کرد. آنتون نل در این توییت نوشته بود که برخی از پروژه‌ها از آوریل ۲۰۲۲ متوقف خواهند شد.

توییت خداحافظی آندره کرونی ۱
توییت خداحافظی آندره کرونی ۲

یکی از چیزهای دیگری که آندره کرونی نسبت به آن ایراد می‌گرفت، قراردادهای هوشمند هستند. او در یادداشتی که در صفحه مدیوم خود منتشر کرده بود، نسبت به مشکلات این قراردادها اعتراض خود را اعلام کرد.

لینک‌های مرتبط در زندگی نامه آندره کرونی

در این قسمت لینک مطالبی را که در پادکست زندگی نامه آندره کرونیه نام برده‌ایم، قرار می‌دهیم.

برای مطالعه زندگی‌نامه افراد تاثیرگذار دیگر در حوزه کریپتوکارنسی نیز، می‌توانید از بخش قلم میهن بلاکچین به مطالعه آن‌ها بپردازید. شما می‌توانید میهن پادکست را در پلتفرم‌های صوتی کست باکس، اسپاتیفای، اپل پادکست و همینطور در کانال تلگرامی میهن بلاکچین بشنوید.

برای گوش دادن به بقیه قسمت‌های میهن پادکست از طریق سایت، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:


میهن پادکست


پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
  • آندره کرونیه کیست؟

آندره کرونی یا آندره کرونیه (Andre Cronje)، یکی از توسعه‌دهندگان دیفای است که محصولات متنوعی مانند یرن فایننس را راه‌اندازی کرده است. او به‌عنوان مشاور در بنیاد فانتوم نیز فعالیت داشت.

  • آندره کرونیه بنیان‌گذار چه پروژه‌هایی است؟

آندره کرونیه بنیان‌گذار و سازنده پروژه‌هایی مانند یرن فایننس (Yearn.Finance) و کیپر (Keeper) است. او همچنین به‌صورت توسعه‌دهنده مستقل در اکوسیستم اتریوم کار می‌کرد.

  • چرا آندره کرونیه از دیفای خداحافظی کرد؟

او به‌صورت علنی و واضح دلیل کناره‌گیری از دیفای را اعلام نکرد؛ اما بعد از گذشت یک ماه و با انتشار یادداشتی در صفحه مدیوم، از اتمسفر حاکم بر کریپتوکارنسی شکایت کرد و فرهنگ و ارزش‌های آن را نقد کرد. پیش‌تر نیز او به وضعیت موجود انتقاد کرده بود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا