میهن پادکست

میهن پادکست – سم کاظمیان کیست؟ از ماین دوج کوین تا راه‌اندازی ویکی پدیای بلاکچینی

سم کاظمیان (Sam Kazemian) کیست؟ او یک ایرانی – آمریکایی و فارغ‌التحصیل دانشگاه UCLA کالیفرنیا در دو رشته فلسفه و نوروساینس است. اولین برخورد نزدیک سم با دنیای کریپتو، در سال ۲۰۱۴ رخ داد. او در خوابگاه دانشجویی‌اش با راه‌اندازی یک ریگ ماینینگ دست‌ساز، بیش از ۵۰ ارز دیجیتال ماین کرد که بیت کوین و دوج کوین جز آن‌ها بودند. در زیر تصویر دستگاه سم کاظمیان را مشاهده می‌کنید.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند
سم کاظمیان کیست

در شصت‌ویکمین قسمت از میهن پادکست، به‌سراغ زندگی‌نامه سم کاظمیان بنیان‌گذار دو پلتفرم اوری‌پدیا (Everipedia) و فرکس فایننس (Frax Finance) رفته‌ایم. سم کاظمیان متولد فوریه ۱۹۹۳ (بهمن ۱۳۷۱) در تهران است. او در سنین کم به آمریکا مهاجرت کرد و از دوران دبیرستان در آن کشور مشغول به تحصیل می‌شود.

اولین پروژه کاظمیان اوری‌پدیا نام دارد. این پلتفرم یک دانشنامه بلاکچینی است که رقیب غیرمتمرکز ویکی‌پدیا محسوب می‌شود. این پروژه در سال ۲۰۱۷ روی شبکه ایاس راه‌اندازی شد. توکن این پلتفرم IQ نام دارد که برای فعالیت در آن، کاربران باید مقداری از این توکن را استیک کنند. این پلتفرم سرویس دیگری به‌نام PredIQt دارد. این سرویس برای پیش‌بینی اتفاقات و رویدادهای جهانی استفاده می‌شود و کاربران در صورت پیش‌بینی درست، توکن IQ به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

پروژه دوم سم کاظمیان فرکس فایننس است. محصول اصلی این پروتکل، استیبل کوین چندبخشی الگوریتمی به‌نام فرکس است. این ارز دیجیتال باثبات با تلفیق چندروش مختلف یک استیبل کوین جدید را به بازار عرضه کرده است. سم کاظمیان به‌دنبال کاربردی‌تر ارزهای دیجیتال در زندگی روزمره است و اعتقاد دارد، رمزارزهایی که نوسان زیادی دارند نمی‌توانند برای مبادلات گزینه مناسبی باشند. برای مثال بیت کوین وسیله بسیار مناسب‌تری برای ذخیره ارزش است تا اینکه در مبادلات مورد استفاده قرار گیرد.

برای مطالعه زندگی‌نامه افراد تاثیرگذار دیگر در حوزه کریپتوکارنسی نیز، می‌توانید از بخش قلم میهن بلاکچین به مطالعه آن‌ها بپردازید. همچنین شما می‌توانید میهن پادکست را در پلتفرم‌های صوتی کست باکس، اسپاتیفای، اپل پادکست و همینطور در کانال تلگرامی میهن بلاکچین بشنوید.

برای گوش دادن به بقیه قسمت‌های میهن پادکست از طریق سایت، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:


میهن پادکست


منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا