اخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار عمومی

ماینرهای قزاقستان باید مصرف برق خود را به دولت گزارش دهند

بر اساس تصمیم دولت قزاقستان، شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال مستقر در این کشور ملزم به ارائه اطلاعاتی جامع در رابطه با فعالیت‌های خود شدند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، دولت قزاقستان الزامات گزارش‌دهی جدیدی را برای اپراتورهای استخراج رمزارز با نگاهی دقیق بر نحوه تاثیر مصرف انرژی این صنعت بر شبکه برق محلی ارائه کرده است.

بر اساس این الزام که توسط وزیر توسعه دیجیتال قزاقستان در اوایل هفته جاری منتشر شد، مشاغل مرتبط با استخراج رمزارز بایستی ۳۰ روز قبل از شروع به کار، اطلاعاتی جامع در رابطه با فعالیت‌های خود ارائه دهند.

از جمله این اطلاعات می‌توان به میزان مصرف برق و همچنین مشخصات فنی دستگاه‌ها اشاره کرد. علاوه بر این، تعداد و نوع دستگاه‌های استخراج مورد استفاده، اظهارنامه‌های کالای گمرکی و هرگونه سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی‌شده برای ۱۲ ماه آتی نیز بایستی به دولت ارائه شود.

پس از اینکه دولت چین در اواسط سال ۲۰۲۱ صنعت استخراج رمزارز را ممنوع کرد، قزاقستان به یکی از مقاصد ماینرها تبدیل شد. با این حال با افزایش تعداد ماینرها در این کشور، عرضه انرژی تحت فشار قرار گرفت و همین دولت قزاقستان را مجبور کرد تا در مواقعی برق ماینرها را قطع کند.

بر اساس الزامات گزارش‌دهی جدید، ماینرها بایستی اطلاعات مربوط به اشخاص حقوقی انجام‌دهنده عملیات استخراج که باید مقیم جمهوری قزاقستان باشد را به همراه اطلاعات تماس، آدرس و همچنین IP مورد استفاده به دولت ارائه دهند.

اطلاعات مذکور باید در بازه‌های زمانی سه ماهه به روز شوند و در صورتی که شرکتی تصمیم بگیرد عملیات خود را متوقف کند، باید به دولت گزارش دهد.

دستور اخیر به‌روزرسانی بر دستور وزیر توسعه دیجیتال قزاقستان در سال ۲۰۲۰ است که در آن قوانینی را برای ارائه اطلاعات در رابطه با فعالیت‌های مربوط به استخراج رمزارز وضع نمود.

همچنین پیشنهادهایی برای افزایش قیمت برق و مالیات بر ماینرها در ماه فوریه (بهمن) ارائه شد که بر اساس آن، هزینه پرداختی برای برق ۳۳۵٪ افزایش می‌یابد و به جای مالیات بر هر دستگاه استخراج به صورت جداگانه، مالیات بر ارزش افزوده بر این دستگاه‌ها حذف می‌شود.

مقامات قزاقستانی در ماه‌های اخیر تلاش کرده‌اند تا عملیات استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در این کشور را به دلیل باری که بر شبکه انرژی وارد می‌کند ریشه‌کن کنند. در ماه مارس (اسفند)، ۱۰۶ مزرعه استخراج غیرقانونی در این کشور تعطیل و طی آن بیش از ۶۷،۰۰۰ دستگاه ماینینگ به دست دولت توقیف شد.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI) در آگوست (مرداد) سال ۲۰۲۱، قزاقستان با بیش از ۱۸٪ از هش ریت جهانی، در رتبه دوم پس از آمریکا قرار دارد.

منبع
cointelegraph

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا