اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

كاهش ٩٠ درصدي كارمزدها در فورك جديد مونرو

مونرو (XMR) که پر استفاده ترین ارز دیجیتال متمرکز بر حفظ حریم خصوصی می‌باشد، یکی از فورک های سخت شش ماهه خود را با موفقیت ارائه کرده است و این فورک ویژگی هایی را معرفی کرده است که کارمزدهای تراکنش را بیش از ۹۰ درصد کاهش می‌دهد.

فورک جدید مونرو با نام Beryllium Bullet ویژگی BulletProofs (به معنی ضد گلوله) را پیاده سازی می‌کند. این ویژگی سایز و اندازه تراکنش های XMR را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد و فضا را برای گسترش طیف وسیع قابلیت های این کوین باز می‌کند.

این ارز مسیر طولانی را از منشا اصلی کریپتونوت (CryptoNote) خود پشت سر گذاشته و پیشرفت های انقلابی نظیر امضاهای حلقه ای و تراکنش های محرمانه را اجرا کرده است.

امضاهای حلقه ای یکی از روش های بنیادین مونرو می‌باشد که تراکنش های گذشته را به طور تصادفی انتخاب کرده و به تراکنش های فعلی می‌افزاید تا هویت شرکت کنندگان تراکنش به صورت یک گروه کلی شکل گیرد. قسمت حلقه همان گروه یا دسته می‌باشد.

تراکنش های محرمانه بر بستر کارآیی ایجاد شده است که امضاهای حلقه ای به وجود آورده است و مجموعه کارآیی های حاصل شده را RingCT می‌گویند. تراکنش های محرمانه مقادیر جعلی تراکنش را به تراکنش واقعی می‌افزاید تا مقدار ارزش انتقال داده شده مشخص نباشد. بنابراین با وجود RingCT نه تنها هویت طرفین تراکنش، بلکه مقدار ارزش انتقال داده شده نیز پنهان می‌ماند.

این امر از طریق یک روش کریپتوگرافیک کاملا جدید رخ می‌دهد که RingCT ها باعث کارآیی زیاد آن می‌شوند. با وجود ویژگی BulletProofs، اضافه کردن تراکنش ها و امضاهای جعلی بیشتر یا همان mixin به تراکنش های گروهی، به صورت لگاریتمی مقیاس پذیر خواهد بود. به این ترتیب اندازه فایل تراکنش به کندی افزایش خواهد یافت.

مقدار mixin ها نیز به دلیل فضای ذخیره شده می‌تواند به طور چشمگیری افزایش یابد و به این ترتیب حفظ حریم خصوصی نیز افزایش می‌یابد. با به کارگیری فضای ایجاد شده در این به روزرسانی، هفت mixin قبلی به یازده mixin تغییر کرده اند که این موضوع باعث ایجاد صحبت هایی در انجمن شد. این به روزرسانی یک حرکت رو به جلو برای مونرو می‌باشد.

به نظر می‌رسد که فورک سخت مونرو موفقیت بزرگی بوده است. داده های موجود نشان می‌دهد که بلاک چین ارز دیجیتال کنار گذاشته می‌شود زیرا کارمزد تراکنش هایی که باید پردازش شوند بسیار کاهش یافته است و‌ میانگین کارمزد تراکنش ها از ۰.۶ دلار به ۰.۰۲ دلار رسیده است.

یکی دیگر از ویژگی های مهم به روزرسانی Beryllium، الگوریتم اثبات کار (PoW) است که روش های بیشتری برای مقاومت در برابر استخراج اسیک ها (ASIC) می‌افزاید. با وجود این ویژگی، بسیاری از افراد می‌ترسند که استخراج ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، متمرکزسازی شود.

مونرو به دلیل قابلیت ناشناس کردن بسیاری از جنبه های یک تراکنش، اغلب مورد توجه رسانه ها می‌باشد. این کوین در بازرسی های اخیر وال استریت ژورنال در خصوص استفاده از صرافی های ارز دیجیتال در پولشویی حضور داشته است. این بازرسی انتقادهای بسیار تندی را به دلیل دقیق و‌ حرفه ای نبودن به همراه داشت.

نظر شما در مورد فورک جدید این ارز دیجیتال چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
cryptoglobe

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا