اخبار آلتکوین

بیش از ۷۰٪ رشد قیمت توکن UNI به دلیل ارائه یک پروپوزال حاکمیتی

شب گذشته قیمت توکن یونی سواپ (UNI) پس از مطرح شدن یک پروپوزال حاکمیتی بیش از ۷۰٪ رشد کرد. در این پروپوزال که توسط بنیاد یونی سواپ مطرح شد، قرار است به هولدرهای UNI که توکن‌های خود را استیک یا دلیگیت (Delegate) کرده‌اند، پاداش داده شود.

به نقل از کوین تلگراف، به دنبال انتشار این خبر، توکن حاکمیتی صرافی غیرمتمرکزیونی سواپ، بیش از ۷۰٪ افزایش یافته و به بالاترین قیمت دو ساله خود یعنی به ۱۲.۷۳ دلار رسید.

نمودار قیمت توکن یونی سواپ در تایم فریم ۱ ساعته
نمودار قیمت توکن یونی سواپ در تایم فریم ۱ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

حجم معاملات روزانه UNI نیز ۱٬۲۰۰٪ جهش داشته و به ۱.۳۳ میلیارد دلار رسیده است. این توکن با ارزش بازار ۷.۱۲ میلیارد دلار، جایگاه شانزدهم را در رتبه‌بندی کوین مارکت کپ کسب کرده است. این ارتقای عملکرد پس از پروپوزال بنیاد یونی سواپ برای ارتقاء سیستم حاکمیت این پروتکل صورت گرفته است.

با توجه به پروپوزال ارائه شده توسط ارین کوئن (Erin Koen)، سرپرست بنیاد یونی سواپ، «این ارتقا به هولدرهای UNI که توکن‌های خود را استیک و دلیگیت کرده‌اند، پاداش می‌دهد».

همچنین، این پروپوزال شامل غنی‌سازی مکانیسم کارمزد برای «پاداش دادن به هولدرهای توکن UNI است که توکن‌های خود را دلیگیت کرده و در این پلتفرم استیک کرده‌اند».

کوئن در این باره گفت:

ما معتقدیم هولدرهای توکن UNI تشویق خواهند شد تا نمایندگانی را انتخاب کنند که رای آنها و تعاملشان با پروتکل منجر به رشد و موفقیت یونی سواپ شود.

رای گیری اسنپ شات برای این پرپوزال در ۱ مارس ۲۰۲۴ (۱۱ اسفند ۱۴۰۲) انجام خواهد شد و رای‌گیری آنچین در ۸ مارس ۲۰۲۴ (۱۸ اسفند ۱۴۰۲) خواهد بود.

پروپوزال کوئن پس از آن ارائه شد که یونی سواپ زیر دامنه‌های «Uni.eth» را با استفاده از زیرساخت سرویس نام اتریوم (ENS) عرضه کرد که به کاربران اجازه می‌دهد تا آدرس‌های هگزادسیمال پیچیده اتریوم را به نام‌های قابل خواندن برای انسان تبدیل کنند.

یونی سواپ لبز (Uniswap Labs) در اطلاعیه‌ای در ۲۲ فوریه (۳ اسفند) در پلتفرم X نوشت:

uni.eth یک نام کاربری قابل خواندن است که دریافت ارزهای دیجیتال و ساخت پروفایل وب ۳ را برای شما آسان می‌کند.

کاربران می‌توانند نام uni-eth خود را به صورت رایگان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه یونی سواپ دریافت کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا