تحلیل اخبار از نگاه میهن بلاکچین ( از تاریخ ۱۳ تا ۱۸ مهر)

در سری تحلیل های اخبار از نگاه میهن بلاکچین قصد داریم اخبار مهم هفته را بررسی کرده و تاثیرات و تحلیل های مربوط به این اخبار را توسط کارشناسان میهن بلاکچین ارائه دهیم. توجه داشته باشید این تحلیل ها از قلم نویسندگان میهن بلاکچین است و از هیچ سایت و منبعی گرفته نشده است. در ادامه به تحلیل اخبار مهم هفته می پردازیم.

دستورالعمل صدور جواز استخراج رمز ارز به زودی ابلاغ می شود!

مدیرکل دفتر طرح‌ها و تامین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دستورالعمل صدور جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری استخراج رمز ارز با همفکری صاحب نظران و فعالان این بخش تدوین شده است.

تحلیل نویسنده:

به نظر می رسد روزهای آتی بالاخره دستورالعمل صدور جواز برای تاسیس ماینینگ ارز دیجیتال عرضه شود و ماینرها با قوانین جدید روبرو شوند. البته این روزها خبرهایی مبنی بر اینکه این دستورالعمل ها اعلام می شوند زیاد می شنویم و هر بار خبری در مورد این موارد به گوش می رسد اما به نظر می رسد که لفت دادن این موضوع شرایط را بدتر می کند. به هر حال چون حوطه ارزهای دیجیتال بسیار جدید است طبیعی است که مسائل قانون گذاری آن هم طولانی تر شود. اما در حال حاضر بسیاری از ماینرها در بلاتکلیفی قرار دارند. اگر فعالیت کنند با آنها برخورد می شود و دستگاه های آنها ضبط می شود! اگر فعالیت نکنند چطور مخارج خود را تامین کنند؟ در این بین خبرهای غیر رسمی هم منتشر شده است که می گویند تعرفه برق برای ماینینگ ۸۰۰ تومان خواهد بود! اگر واقعا اینطور باشد و تعرفه با این نرخ باشد کاملا مشخص است این صنعت در کشور ما به چه سمتی می رود. با این کار نه تنها مسائل قانونی کمکی نمی کند بلکه مسائل غیر قانونی هم بیشتر می شود. شما از خروج ماینرهای ایرانی حساب کن تا رشوه به اداره های برق و هزار سازمان دیگر و اینجور مسائل! البته این خبر هنوز تایید نشده و غیر رسمی می باشد ولی اگر اینطور باشه واقعا ماینینگ در ایران با مشکل اساسی مواجه می شود! واقعا چرا تکلیف ماینرها را مشخص نمی کنید؟

تلگرام به طور رسمی تایید کرد؛ ارز دیجیتال تلگرام بالاخره عرضه می شود!

برنامه پیام‌رسان تلگرام پس از جذب سرمایه ۱.۷ میلیارد دلاری در سال گذشته و سکوت خبری بالاخره به طوری عمومی حضور خود در شبکه متن باز تلگرام (TON) را اعلام کرد.

اولین بار در وبسایت رسمی تلگرام در روز سه شنبه و در بخش قوانین استفاده از خدمات (ToS) برنامه کیف پول توکن ها به TON و توکن اصلی آن به اسم گرام (Gram) اشاره شد. طبق موارد موجود در قوانین استفاده از این سرویس، تلگرام کیف پول مورد نظر را با برنامه پیام‌رسان پرچمدار این شرکت ترکیب خواهد کرد و هم چنین محصول مجزایی که به تنهایی قابل استفاده باشد را نیز ارائه می‌کند.

تحلیل نویسنده:

تلگرام از زمانی که ICO معروف خودش را برگزار کرد و تعدادی توکن را به فروش خصوصی درآورد هیچ نشانه ای از اینکه این پروژه را پیش می برد نشان نداده بود. نه در مورد این پروژه خبر رسمی اعلام کرده بود و نه در شبکه های اجتماعی به این موضوع اشاره می کرد. تنها یک سایت روسی خبرهای تلگرام را پوشش می داد و نمی شد خیلی به این سایت استناد کرد. اما حالا تلگرام به طور رسمی در سایت خود موارد خدمات کیف پول و توکن خود را اعلام کرد و طبق یکی از موارد گفته شده کشورهایی که تحت تحریم موارد قانونی هستند نمی توانند از این کیف پول استفاده کنند. خب از آنجایی که ایران بعد از کره شمالی و ونزوئلا جز اولین کشورهای شامل تحریم محسوب می شود شانس خیلی کمی برای ایرانی ها وجود دارد که بتوانند از این خدمات استفاده کنند. در واقع تلگرام آب پاکی را روی دستمان ریخت و این اخبار خیلی به حالمان فرقی نمی کند ولی به نظرم اگه عرضه خوبی داشته باشد و با مسائل قانون گذاری سختی مواجه نشود می تواند عاملی برای افزایش قیمت بیت کوین باشد. چون از آنجایی که می دانید فیسبوک و تلگرام کاربرهای زیادی دارند و این نوع کوین ها باعث می شوند مردم زیادی در سرتاسر دنیا ارزهای دیجیتال را بشناسند و گسترش و پذیرش ارزهای دیجیتال بالا می رود. اما اگر تلگرام هم با مسائل قانون گذاری مواجه شود ممکن است مثل فیسبوک تاثیر منفی بر روی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بگذارد.

آیا فصل آلتکوین ها به زودی فرا می‌رسد؟

اکثر ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین، بیش از ۲ سال است که با زمستان کریپتو دست و پنجه نرم می‌کنند. این شرایط برای آلتکوین ها و جفت ارزهای آنها با بیت کوین کاملا صادق است. اکثر آلتکوین ها بیش از ۹۰ درصد ارزش خود نسبت به بالاترین قیمت ثبت شده را از دست داده اند.

هرچند به نظر می‌رسد که شرایط در حال تغییر است. بسیاری از آلتکوین ها به قدری ارزش خود را از دست داده اند که به نظر می‌رسد برای شروع چرخه بازار جدید آماده می‌باشند. این موضوع باعث شده است که چندین معامله کننده معتبر ارزهای دیجیتال درباره جوانب مختلف این کوین ها خوش بین شوند. این افراد معتقدند که فصل آلتکوین ها به زودی فرا می‌رسد.

تحلیل نویسنده:

زمان طولانی است که در اخبار می شنویم آیا فصل آلتکوین ها فرا می رسد؟ فصل آلتکوین ها در واقع زمانی است که آلتکوین ها با افزایش قیمت مواجه شوند و باعث کاهش سلطه بیت کوین در بازار شوند و ارزش آنها به نسبت با بیت کوین افزایش یابد. آلتکوین ها با آغاز ICO ها و شناخت بیشتر مردم با بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷ با افزایش قیمت زیادی مواجه شدند اما با بازار خرسی سال ۲۰۱۸ قیمت آلتکوین ها نسبت به بیت کوین کاهش زیادی یافت به طوری که اتریوم از ۱۴۰۰ دلار به ۸۰ دلار رسید! حال سوال اصلی که مطرح است این می باشد که آیا فصل آلتکوین ها فرا می رسد؟ تا ماه گذشته وقتی روند بازار را بررسی می کردم با خود می گفتم مرگ آلتکوین ها دیگر فرا رسیده و حتی اتر و ریپل هم جایی در این بازار نخواهند داشت. در آن موقع سلطه بیت کوین حدود ۷۱ درصد بود و آلتکوین ها هر چه تلاش می کردند که با افزایش مواجه شوند نتیجه عکس می دیدند و با کاهش های زیادی مواجه می شدند. اما حالا با سلطه ۶۶ درصدی بیت کوین می توان گفت این امر کاملا امکان پذیر است و به نظرم فصل آلتکوین ها نیز فرار می رسد. یکی از اصول تحلیل تکنیکال این است گه آینده همان گذشته است و یا تاریخ گذشته خود را تکرار می کند. پس اگر آلتکوین ها یکبار توانستند افزایش قیمت زیادی را تجربه کنند این احتمال باز هم وجود دارد که دوباره با افزایش قیمت مواجه شوند.

این مسئله را هم در نظر داشته باشید، همانطور که بیت کوین نهنگ های خود را دارد آلتکوین های برتر نیز نهنگ های خود را دارند که سرمایه گذاری زیادی بر روی این کوین ها کرده اند. این نهنگ ها بخاطر خودشان هم که شده با دستکاری بازار عواملی برای افزایش قیمت این آلتکوین ها خواهند بود. مسئله ای که مطرح است این می باشد که در حال حاضر ارزهای دیجیتال زیادی در بازار موجود می باشند که بیشتر آنها شت کوین هستند و کارایی ندارند. این ارزها حتی اگر با افزایش قیمت مواجه شوند باز کارایی نخواهند داشت و دوباره با کاهش مواجه می شوند. اما می توان امیدوار بود آلتکوین های برتر مانند اتریوم، ریپل و بیتکوین کش نه تنها افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کنند بلکه با توسعه های خود گسترش و پذیرش بیشتری داشته باشند. با توجه به قانون عرضه و تقاضا، پذیرش هر چه بیشتر این ارزها باعث افزایش قیمت بیشتر می شود.

باید این موضوع را در نظر گرفت که آلتکوین ها به اندازه بیت کوین محبوب نمی باشند و افراد زیادی شناخت کامل بر روی آنها ندارند و باید تلاش زیادی برای شناخت خود کنند. بسیاری از این کوین ها با این ایده عرضه شدند که ویژگی های بهتری نسبت به بیت کوین عرضه کنند اما هنوز بیت کوین نشان داده است که رقیبی ندارد و مقابله با اولین ارز دیجیتال بسیار سخت است. اما باید این موضوع را در نظر بگیرید همانطور که اینترنت در سال های اولیه خود خیلی شناخته شده نبود و افراد زیادی با آن آشنایی نداشتند، ارزهای دیجیتال نیز به همین شکل می باشند و بعد از ۳۰ سال خواهیم دید که دیگر پول کاغذی نخواهیم داشت و دنیای اقتصادی و مالی جهان به شکل خارق العاده ای تغییر کرده است. شاید در حال حاضر بازار ارزهای دیجیتال با نوساناتی مواجه شود و مانند بسیاری از بازارها اصلاح بخورد اما ارزهای دیجیتال آینده روشنی دارند و تصور تغییرات گسترده ای که این ارزها ایجاد می کنند واقعا شگفت انگیز است.


54321
امتیاز 5 از 1 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر