اخبار خارجی

توکن‌های بی‌همتا در Immutable X به رریبل می‌آیند

پلتفرم معاملاتی NFT رریبل از ادغام خود با پروتکل مقیاس‌پذیری لایه۲ ایمیوتبل ایکس (Immutable X) خبر داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از د بلاک، با این ادغام، کاربران می‌توانند NFT های مربوط به بازی‌های محبوبی مانند گادز آنچیند، گیلد آف گاردینز، ایلوویوم و دیگر بازی‌های مبتنی بر شبکه Immutable X را خریداری کنند.

الکس سالنیکوف (Alex Salnikov)، یکی از بنیانگذاران رریبل در گفتگویی گفت که این نخستین تجربه رریبل در زمینه NFT های بازی‌های بلاکچینی نیست و پیش‌تر نیز NFT های مبتنی بر شبکه‌های پالیگان و سولانا در این پلتفرم موجود بوده است. با این حال، وی خاطرنشان کرد ادغام با شبکه Immutable X این فرصت را فراهم می‌کند تا دارایی‌ها و NFT ها از یکی از محبوب‌ترین پروتکل‌های بازی‌های بلاکچینی و همچنین بازی‌های محبوبی مانند گادز آنچیند به این پلتفرم معاملاتی اضافه شود.

بر اساس داده‌های موجود، در حالی که بازی گادز آنچیند هیچ‌وقت به محبوبیت سایر بازی‌ها مانند اکسی اینفینیتی و سورر نرسیده است، در ژانویه (دی) سال جاری حجم معاملات ۶.۳۲ میلیون دلاری را تجربه کرد.

پروتکل Immutable X توسط شرکت Immutable طراحی شده این امکان را فراهم می‌کند تا NFT ها به سرعت و با کارمزد صفر معامله شوند. این پروتکل تمرکز ویژه‌ای بر دارایی‌های بازی‌های بلاکچینی دارد و همین باعث شده تا شرکت گیم استاپ، غول بازی‌های ویدیویی تصمیم بگیرد تا از آن برای بازار NFT خود استفاده کند.

با این ادغام‌ها، رریبل اکنون رقیبی جدی برای شرکت‌هایی مانند فرکتال محسوب می‌شود. شرکت فرکتال توسط جاستین کان (Justin Kan)، بنیانگذار توییچ راه‌اندازی شده است.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا