آیا اکنون زمان خوبی برای خرید بیت کوین است؟

قیمت بیت کوین اخیرا دچار نوسان شده است و در چندین ماه گذشته کاهش شدیدی داشته است. در واقع بیت کوین از بیشترین قیمت خود یعنی حدود ۲۰,۰۰۰ دلار در ماه دسامبر ۲۰۱۷، بیش از ۶۶ درصد کاهش قیمت داشته است.

از آنجایی که قیمت بیت کوین به تازگی دوباره کاهش یافته است، این سوال ذهن را درگیر می‌کند: آیا اکنون زمان خوبی برای خرید بیت کوین است؟

پس از انجام نظرسنجی، تحلیلگران پاسخ های دریافتی را ارائه دادند و بر این موضوع تاکید می‌کنند که احتمال هر دو حالت صعودی و نزولی برای این ارز دیجیتال وجود دارد.

نوسانات شدید بیت کوین

بعضی از افراد با اشاره به ماهیت نوسانی بیت کوین خاطر نشان می‌کنند که پیش بینی آینده قیمت بیت کوین چقدر سخت می‌باشد.

متی گرین اسپن – تحلیلگر ارشد بازار در پلتفرم معاملاتی اجتماعی eToro – خاطر نشان کرد، ارز دیجیتال چرخه های افزایش ارزش بسیار ممتازی را پشت سر می‌گذارد که طی این جریان، مشاهده افزایش قیمت های بسیار زیاد ‌و اصلاحیه های بزرگ کاملا طبیعی است.

جیکوب الیاسوف – متخصص مدیریت سرمایه ارز دیجیتال – تاکید کرد که به دلیل گفته شده، پیش بینی تغییرات کوتاه مدت قیمت بسیار دشوار است. وی گفت، مردم باید به افرادی که تغییرات کوتاه مدت را پیش بینی می‌کنند مشکوک باشند.

بازار نزولی

گرین اسپن بیان کرد، حتی پس از یک اصلاحیه بزرگ نیز احتمال دارد که قیمت بیت کوین کاهش بیشتری یابد.

الیاسوف اظهار داشت دلیلی نمی‌یابم که قیمت بیت کوین کاهش نیابد و ممکن است یک یا دو سال ثابت بماند. قیمت بیت کوین از دسامبر سال ۲۰۱۳ تا اواسط ۲۰۱۶ راکد و ثابت بود.

وی همچنین بیان کرد، بازار نزولی در حال حاضر بیشتر شبیه یک واکنش طبیعی به بازار صعودی ۲۰۱۷ است تا بازتابی از هرگونه مشکل اساسی دیگر.

بازار صعودی

به رغم عدم ثبات و کاهش قیمت بیت کوین، چندین تحلیلگر در مورد افزایش قیمت آن صحبت کردند، این رشد برای افزایش قیمت این ارز دیجیتال سرنوشت ساز می‌باشد.

جو دی پاسکوال – مدیرعامل بخش ارز دیجیتال در صندوق پوشش ریسک شرکت BitBull Capital – خاطر نشان کرد که انتظار می‌رود با افزایش پذیرش بیت کوین، قیمت آن در آینده افزایش یابد.

چارلز هایتر موسس و مدیرعامل پلتفرم داده ارز دیجیتال CryptoCompare نیز در خصوص افزایش استفاده از بیت کوین گفت که موسسات زیادی به این حوزه چشم دوخته اند، اما پیش از استفاده کارآمد از بیت کوین، کارهای اولیه و اساسی را باید انجام دهند.

سرمایه گذاری بلند مدت

چندین تحلیلگر بر مزایای سرمایه گذاری بلندمدت تاکید کردند.

گرین‌اسپن اعلام کرد:

در مجموع کسانی که استراتژی بلندمدت تری برای سرمایه گذاری در بیت کوین را اتخاذ کرده اند، عملکرد بهتری داشته اند.

بنابراین بسیاری از مشتریان ما استراتژی های خرید نزولی و متوسط هزینه دلاری را برای وضعیت بلند مدت به کار می‌گیرند. بدین شکل آنها می‌توانند از کاهش قیمت‌های فعلی سود برده و حتی در صورت کاهش بیشتر قیمت ها، مقداری پول ذخیره کنند.

چارلز تورنگرن مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نوبل آلترنتیو اذعان داشت، اگر دوره زمانی که برای اندازه گیری رشد بیت کوین استفاده می‌کردیم را گسترش دهیم، روند صعودی بسیار جذابی مشاهده خواهیم کرد.

فاز جدید بیت کوین دیگر معامله ساده ارز دیجیتال نمی‌باشد. وقت آن رسیده است که سرمایه گذارهای بلند مدت به دنبال سود خود باشند.

پتانسیل بالا

ژانگ جیان مدیر اجرایی سابق شرکت هوبی و موسس اکسچنج اف کوین (FCoin) پیش بینی کرد، هرچه بیشتر پیش می‌رویم، قیمت بیت کوین پتانسیل افزایش بیشتری خواهد داشت. وی در سخنانش بر این نکته نیز تاکید می‌کند که بازار ارزهای دیجیتال در مقایسه با بازار دارایی های سنتی بسیار کوچک می‌باشد.

وی تاکید کرد، چیزی که در حال حاضر وجود دارد قطره ای از دریاست در حالی که آبشارهای بسیار زیادی در راه می‌باشند!


54321
امتیاز 3.8 از 8 رای

منبع forbes
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
اطلاع از
عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین