اخبار بیت کوینتحلیل آنچین

گزارش آن‌چین گلس‌نود: بیت کوین با موج فروش مواجه شده است

داده‌های درون زنجیره‌ای گلس‌نود گویای این مطلب است که سرمایه‌گذاران کوتاه مدت بیت کوین در حال خروج از بازار هستند. تحلیلگران این موضوع را از عوامل ایجاد فشار فروش و در نتیجه کاهش قیمت BTC می‌دانند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، در هفته‌های اخیر اخباری نظیر افزایش نرخ بهره از طرف فدرال رزرو و تنش و درگیری میان روسیه و اوکراین موجب کاهش قیمت دارایی‌های پرریسک در بازارهای مختلف دنیا شده است. این موضوع بازار رمزارزها را نیز تحت تاثیر قرار داده است و موجب شده است سرمایه‌گذاران پذیرای ریسک کمتری در خصوص این دارایی‌ها باشند. گزارش پلتفرم گلس‌نود که در روز دوشنبه منتشر شد نیز گویای این مطلب است.

پیدایش نشانه‌های ضعف در بیت کوین و همچنین بازارهای سنتی، منعکس‌کننده افزایش نگرانی‌ها در خصوص افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارچ (اسفند)، ناآرامی‌ها در کانادا و همچنین موضوع اوکراین است.

این گزارش وقوع بازار خرسی عمیق‌تر را برای رمزارزها محتمل می‌داند. قیمت بیت کوین از اوج تاریخی خود در ماه نوامبر (آبان) حدود ۴۷٪ کاهش داشته است و ۱۵ هفته است که در روند نزولی قرار دارد. اما موضوعی که این فرضیه را تقویت کرده است، کاهش فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین است. نمودار زیر مربوط به تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین است (آدرس‌هایی که BTC دریافت یا ارسال کرده‌اند و دارای موجودی هستند). با در نظر گرفتن بازارهای خرسی، این نمودار در یک کانال صعودی در این زمان‌ها در حال حرکت است که اکنون به سطح پایین این کانال رسیده است. معنی این اتفاق این است که بیت کوین دچار کاهش تقاضا شده است.

نمودار آدرس‌های فعال بیت کوین
نمودار آدرس‌های فعال بیت کوین

داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهد که حدود ۲۱۹,۰۰۰ آدرس بیت کوین در ماه گذشته موجودی خود را خالی کرده‌اند. این موضوع می‌تواند شروع دوره خروج سرمایه از این بازار باشد. همچنین مطابق این گزارش سرمایه‌گذاران کوتاه مدت بیت کوین به طور میانگین این دارایی را در حدود قیمت ۴۷,۲۰۰ دلار خریده‌اند که در حال حاضر حدود ۲۲٪ در ضرر به سرمی‌برند.

همچنین حدود ۴.۷ میلیون واحد BTC در قیمت‌هایی بالاتر از قیمت کنونی خریداری شده‌اند که حدود ۵۴.۵٪ از آن‌ها متعلق به هولدرهای کوتاه مدت (کمتر از ۱۵۵ روز) بیت کوین است. از نظر آماری این دسته از هولدرها زودتر به فروش دارایی خود روی می‌آورند. بنابرین این خطر وجود دارد تا بازار با فشار فروش ناشی از این دسته از سرمایه‌گذاران مواجه شود.

در حال حاضر شاخص ترس و طمع در محدوده ۲۰ و در ناحیه ترس شدید قرار دارد. بیت کوین نیز در حدود ۳۶,۹۰۰ دلار معامله می‌شود که بسیار نزدیک به پایین‌ترین قیمت خود در سال ۲۰۲۲ است. این رکورد در تاریخ ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) در قیمت ۳۵,۰۰۰ دلار ثبت شد.

منبع
cointelegraph

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا