اخبار بیت کوین

پیش بینی تریدر معروف: بیت کوین تا ۲۰۰۰ دلار کاهش می یابد!

طی ۲۴ ساعت گذشته ارزش بازار کریپتو از ۱۰۰ به ۱۰۲ میلیارد دلار افزایش یافت، درحالی که قیمت بیت کوین به کمتر از ۳۴۰۰ دلار رسید. طی دو روز، قیمت بیت کوین با کاهش ۲ درصدی از ۳۴۴۵ دلار به ۳۳۷۷ دلار رسید. بر اساس عدم نوسان در روند قیمتی بیت کوین، معامله کنندگان انتظار دارند که بازار قبل از بازیابی، با شرایط بدتری مواجه شود.

رسیدن قیمت بیت کوین به ۲ هزار دلار قبل از شروع بازیابی

طبق گفته های مراد محمودوف، قیمت بیت کوین در کوتاه مدت به کمتر از سطح حمایتی ۳ هزار دلار و حتی کانال ۲ هزار دلار می‌رسد. این تحلیلگر ارز دیجیتال بیان کرد که بیت کوین هنوز به کف قیمت نرسیده است و با در نظر گرفتن سابقه عملکرد آن، تا ماه می به کاهش قیمت خود ادامه خواهد داد.

نمودار بیت کوین

معامله کنندگان بر فاصله زمانی یک ماهه بین ماه می و ژوئن تاکید کرده اند زیرا بر اساس سابقه بیت کوین، این ارز دیجیتال نشان داده است که یک سال قبل از نصف شدن جایزه بلاک ها، شاهد بازیابی آن می‌باشیم.

نصف شدن جایزه بلاک ها به معنای این است که هنگامی که ماینرها در بلاک چین، بلاک جدیدی استخراج می‌کنند، ۵۰ درصد جایزه کمتری دریافت خواهند کرد. این امر موجودی در گردش بیت کوین را که به موجودی ثابت ۲۱ میلیونی آن نزدیک می‌شود کاهش می‌دهد.

یکی از معامله کنندگان ارز دیجیتال با اسم مستعار کریپتو داگ گفت که سرمایه گذاران باید منتظر کاهش قیمت بیت کوین به کانال ۲ هزار دلار یا حتی ۱۸۰۰ دلار باشند. وی گفت:

قیمت های ۱۸۰۰ دلاری بیت کوین و ۵۰ دلاری اتر برای من تعجب انگیز نیست. من به طور قطع نمی‌دانم که قیمت ها به این سطح خواهند رسید یا خیر و برایم اهمیتی هم ندارد. اگر درحال یادگیری انجام معاملات هستید احتیاط کنید. ریسک معاملات خود را در سطح پایین حفظ کنید. روزی فرا خواهد رسید که کسب سود آسانتر است.

با این حال، تمام معامله کنندگان در خصوص روند کوتاه مدت بازار بدبین نیستند. یکی از تحلیلگران ارز دیجیتال با اسم مستعار DonAlt گفت که اتریوم می‌تواند در کوتاه مدت عملکرد خوبی داشته باشد. این امر فقط زمانی امکان پذیر است که سایر دارایی های مهم نظیر بیت کوین در همین دوره زمانی بازیابی شود. وی افزود:

هنگامی که قیمت اتر بیشتر از ۱۰۰ و به سمت ۲۰۰ دلار بود مقداری اتر خریدم. اکنون می‌توانم ببینم قیمت آن به ۹۰ دلار هم می‌رسد که قیمت رویایی من است. ترجیح میدهم معامله انجام دهم تا این فرصت را از دست بدهم. اگر قیمت به ۹۰ دلار برسد شرایط بدتر خواهد شد.

چرا معامله کنندگان بدبین هستند؟

معیارهای بنیادین و اساسی نشان می‌دهند که شبکه بلاک چین بیت کوین از گذشته قوی تر است. حجم تراکنش های این شبکه از فوریه ۲۰۱۸ سه برابر شده است، هش ریت آن بین ماینرهای بیشتری توزیع شده است و فعالیت کلی کاربران افزایش یافته است.

شرکت های حاضر در زمینه ارز دیجیتال نظیر کراکن و ErisX توانسته اند از سرمایه گذاران معروفی نظیر فیدلیتی و نزدک، سرمایه جذب کنند. هفته گذشته، کراکن گفت که در نزولی ترین سال تاریخ ارز دیجیتال، در حال دستیابی به سرمایه ۴ میلیارد دلاری است.

اما در کوتاه مدت، علیرغم توسعه های مثبت انجام شده دز صنعت دارایی های دیجیتال، تحلیلگران انتظار دارند که قیمت دارایی هایی مهم کریپتو کاهش یابد.

طی چند ماه گذشته، ارزهای دیجیتال نتوانستند سطوح حمایتی کلیدی خود را حفظ کنند. برای مثال مارک دو که در زمان بالاترین قیمت بیت کوین فروش استقراضی انجام داده بود در اواخر دسامبر گفت که اگر بیت کوین نتواند از محدوده قیمت کم بازیابی شود و قیمت آن از ۳ هزار به ۶ هزار دلار نرسد با مشکلات مهمی مواجه خواهد شد. وی گفت: نمودارها هنوز خوب هستند. اگر بیت کوین نتواند حداقل به ۵ هزار الی ۶ هزار دلار برگردد، نشانه واقعا بدی برای گاوها است. اگر از خط زرد نیز عبور کند، حتی سرمایه گذاران کلان نیز باید از این حوزه خارج شوند.

باید دید که آیا بیت کوین می‌تواند در سطح حمایتی ۳ هزار دلار باقی بماند یا از آن عبور می‌کند. تحلیلگران بر ماه های می و ژوئن متمرکز می‌باشند زیرا معامله کنندگان در این بازه زمانی معتقدند که بیت کوین بازیابی می‌شود.

منبع
ccn

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا