اخبار کوتاه

رشد چشمگیر قیمت توکن OP شبکه آپتیمیزم؛ علت چه بود؟

طی هفته گذشته و با بازگشت قیمت بیت کوین به بالای ۲۴۰۰۰ دلار، قیمت تمام آلت‌کوین‌ها یک رالی صعودی را تجربه کرد. اما پیشتاز این رالی توکن OP شبکه آپتیمیزم بود که با ۷۸.۱۸٪ افزایش قیمت بیشترین رشد را میان ۱۰۰ رمزارز برتر ثبت کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ambcrypto، توکن OP شبکه آپتیمیزم که به تازگی لانچ شده است؛ طی روزهای اخیر تا نزدیکی ثبت یک ATH جدید نیز پیش رفت. بالاترین سطح تاریخی برای قیمت این توکن، ۲.۲ دلار در زمان عرضه در صرافی بایننس است. قیمت توکن OP روز جمعه تا نزدیکی سطح مقاومت روانی ۲ دلار صعود کرد اما نتوانست از این سطح فراتر رود.

قیمت توکن OP
نمودار قیمت توکن OP – تایم‌فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ‌ویو

شبکه آپتیمیزم یک راهکار لایه دوم است که برای حل مشکلات مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم ایجاد شده است. Optimism در کلمه به معنای خوش‌بینی است و شبکه آپتیمیزم نیز بر اساس همین رویکرد ایجاد شده است. شبکه آپتیمیزم از راهکارهای خوش‌بینانه (Optimisitic Rollup) برای افزایش مقیاس‌پذیری استفاده می‌کند. در این راهکار شبکه Optimism با جمع‌آوری و اجرای تراکنش‌ها در شبکه خود و ارسال آنها به صورت فشرده و در قالب یک تراکنش به شبکه اتریوم، باعث می‌شود مقیاس‌پذیری، سرعت انجام تراکنش‌ها و کارمزد آنها به طور قابل توجهی کاهش یابد. این شبکه توکن حاکمیتی خود یعنی توکن OP را به تازگی عرضه کرده است.

شبکه آپتیمیزم، علاوه بر افزایش قیمت، شاهد تحولات مهمی در اکوسیستم خود بود. به عنوان مثال، صفحه Get Started وبسایت خود را برای معامله گران جدید و با تجربه راه‌اندازی کرد؛ و همچنین اولین استیبل کوین مبتنی بر یورو خود را در قالب sgEUR$ ارائه کرد. ارزش بازار توکن OP همزمان با موج صعودی بازار از در همین مدت، از ۱۷۸ میلیون دلار به ۳۹۰ میلیون دلار افزایش یافت.

  • علت رشد قیمت OP چه بود؟

بازار رمزارزها از زمان اعلام تاریخ برای به‌روزرسانی مرج وارد روندی صعودی شد و پیشتاز این روند صعودی رمزارزها اکوسیستم اتریوم بودند. یکی از مهمترین رمزارزهای اکوسیستم اتر، توکن یکی از مهم‌ترین شبکه‌های لایه ۲ آن یعنی شبکه آپتیمیزم است. بنابراین رشد قیمت این رمزارز منطقی به نظر می‌رسد. البته در مورد ادامه این روند صعودی در کوتاه مدت و میان مدت تردید وجود دارد.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا