اخبار آلتکوین

آنلاک توکن آپتیمیزم در هفته آینده؛ ۲۴.۱۶ میلیون توکن OP آزاد می‌شود

در روزهای آینده قرار است حدود ۳۰ میلیون دلار توکن آپتیمیزم (Optimism) آنلاک شود. به همین خاطر قیمت توکن OP در هفته گذشته حدود ۱۰٪ کاهش یافت و در مقایسه با ۵۰ ارز دیجیتال برتر بازار بیشترین زیان را داشته است.

به نقل از کوین تلگراف، داده‌های پلتفرم توکن‌آنلاکس (TokenUnlocks) نشان می‌دهد در ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) ۲۴.۱۶ میلیون توکن آپتیمیزم (حدود ۳٪ از عرضه در گردش فعلی آن) آزاد می‌شود.

داده‌های مربوط به توکن آنلاک آپتیمیزم
داده‌های مربوط به توکن آنلاک آپتیمیزم – منبع: TokenUnlocks

با توجه به قیمت فعلی OP، ارزش توکن‌های مذکور کمی بیش از ۳۰ میلیون دلار است که ۱۵.۴۹ میلیون دلار آن به مشارکت‌کنندگان اصلی راهکار لایه دوم آپتیمیزم و ۱۴.۲۶ میلیون دلار از آن به سرمایه‌گذاران این شبکه اختصاص داده می‌شود.

توکن‌آنلاک یا آزادسازی توکن بخش مهم بسیاری از پروژه‌های کریپتویی است و بسیاری از تیم‌ها ترجیح می‌دهند به‌ جای عرضه یک‌باره توکن‌های خود، به تدریج آن‌ها را در بازار عرضه کنند. با این حال، سرمایه‌گذاران بازار کریپتو این رویدادها را با دقت تحت نظر می‌گیرند تا از احتمال افزایش عرضه و در نتیجه کاهش قیمت آن‌ها آگاه شوند.

نمودار روزانه قیمت آپتیمیزم به دلار
نمودار روزانه قیمت آپتیمیزم به دلار – منبع: TradingView

قیمت توکن OP در حال حاضر حدود ۱.۲۶ دلار است و در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۴٪ رشد کرده است. آپتیمیزم در هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد طبق برنامه‌های قبلی خود ۱۶۰ میلیون دلار توکن OP را به خریداران خصوصی بفروشد. این پلتفرم در پلتفرم اکس (توییتر سابق) گفت:

از امروز، چند تراکنش انجام می‌شود که در مجموع حدود ۱۱۶ میلیون توکن OP را منتقل می‌کند. ما می‌خواهیم این مسئله را با جامعه خود به اشتراک بگذاریم تا آن‌ها بدانند که تراکنش‌های مذکور از قبل برنامه‌ریزی شده بودند.

توییت آپتمیمیزم – منبع: پلتفرم اکس

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، آپتیمیزم در ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) سومین ایردراپ خود را با ۱۹.۴ میلیون توکن OP انجام داد و آن‌ها را بین بیش از ۳۱,۰۰۰ آدرس مختلف توزیع کرد که در فعالیت‌های حاکمیتی آپتیمیزم کاکلتیو (Optimism Collective)، سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) این شبکه، شرکت داشتند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا