اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

افزایش عدم تمرکز در شبکه سولانا؛ تعداد نودهای بلاکچین سولانا به ۱۹۰۰ رسید

سولانا اولین «گزارش سلامت اعتبارسنج‌ها» پس از هک کیف پول اسلوپ را منتشر کرد. در این گزارش اطلاعاتی در خصوص نودهای اعتبارسنج (Validator) این شبکه منتشر شده است. طبق این گزارش، شبکه سولانا بیش از ۱۹۰۰ نود تولیدکننده بلاک در اختیار دارد که تقریبا ۱۶۸۸ مورد از این اعتبارسنج‌ها (۸۸.۱۴٪) توسط نهادهای مستقل اداره می‌شوند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، سولانا گفته است سلامت و انسجام اعتبارسنج‌ها برای سلامت بلندمدت این اکوسیستم ضروری و مهم است. این شبکه به دلیل عدم غیرمتمرکزسازی و سخت‌افزارهای گران قیمت مورد نیاز برای راه‌اندازی نود، مورد انتقاد قرار گرفته است.

در این گزارش جدید گفته شده است که شبکه سولانا در ۶ قاره مختلف دارای ۳۴۰۰ تاییدکننده است. به علاوه، این گزارش افزایش فعالیت در این شبکه طی سال گذشته را نشان می‌دهد. از ماه ژوئن سال گذشته تاکنون، به طور میانگین ماهانه ۹۵ نود جدید و ۹۹ نود RPC به شبکه سولانا پیوسته‌اند.

در این گزارش هم‌چنین بیان شده است که ضریب ناکاموتو شبکه سولانا یا همان تعداد اعتبارسنج‌های مورد نیاز برای سانسور شبکه معادل با ۳۱ بوده و این تعداد در حال افزایش است. نموداری در این گزارش منتشر شده است که نشان می‌دهد شبکه سولانا نسبت به سایر شبکه‌ها نظیر آوالانچ، بایننس و پالیگان از ضریب ناکاموتو بالاتری برخوردار است.

توییت بنیاد سولانا درخصوص گزارش جدید سلامت تاییدکنندگان
منبع: Twitter

گزارش مذکور پس از هک هفته گذشته منتشر شده است. در این هک تقریبا ۵.۲ میلیون دلار توکن SOL از ۸۰۰۰ کیف پول فانتوم (Phantom)، اسلوپ (Slope) و تراست (Trust) سرقت شد. این خبر صنعت کریپتو را غافلگیر کرد و کاربران به دلیل برخورداری از امنیت بیشتر و ایجاد محافظت در مقابل کلاهبرداری‌ها ملزم به انتقال دارایی‌های خود از کیف پول‌های آنلاین به آفلاین شدند.

نود های شبکه اصلی سولانا
تعداد نود‌های شبکه اصلی سولانا؛ منبع: Solana

در حال حاضر بازرسی‌ها در خصوص این هک هم‌چنان ادامه دارد. بعضی از متخصصان، کیف پول اسلوپ را مقصر و مسئول این هک عنوان کرده‌اند. اسلوپ یکی از ارائه‌دهندگان کیف پول‌ آنلاین برای بلاکچین سولانا است. گزارش‌ها اذعان داشته‌اند کیف پول‌هایی که هک شده‌اند در برنامه موبایلی اسلوپ ایجاد، ایمپورت یا استفاده شده‌اند.

قبل از هک این کیف پول، متخصصان افزایش ۴۰ درصدی قیمت رمزارز SOL علی‌رغم شرایط نزولی بازار را پیش‌بینی کرده بودند. اندکی پس از انتشار خبر هک کیف پول، قیمت این رمزارز تقریبا ۸٪ کاهش یافت و پس از آن به ۴۰ دلار بازگشت. در حال حاضر قیمت رمزارز SOL تقریبا ۴۴ دلار است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا