اخبار اتریوماخبار بلاکچین

تاکنون معادل ۷ میلیارد دلار اتریوم سوزانده شده است

از زمان اجرا شدن هارد فورک لندن و طرح EIP-1559 در شبکه اتریوم، تاکنون بیش از ۷ میلیارد دلار رمز ارز ETH سوزانده شده و از چرخه گردش خارج شده است.

به گزارش میهن بلاکچین، پس از اجرا شدن هارد فورک لندن در تاریخ ۱۴ مرداد ماه که در آن طرح EIP-1559 برای سوزاندن بخشی از کارمزد تراکنش‌های اتریوم در شبکه اعمال شد، تاکنون بیش از ۱.۹۴ میلیون رمز ارز ETH معادل ۷ میلیارد دلار سوزانده شده است.

قبل از این، کاربران پیشنهاد خود را برای پرداخت کارمزد گس ارائه می‌دادند. ماینرها نیز بر اساس کارمزد پیشنهاد، به اولویت‌بندی تراکنش‌ها می‌پرداختند و از کارمزدها به عنوان پاداش افزودن تراکنش‌ها به بلاک استفاده می‌کردند. اکنون، با توجه به عرضه لندن، هر بلاک دارای کارمزد ثابت و مشخصی خواهد بود. این تغییر با پروپوزال EIP-1559 صورت می‌گیرد.

در زمان نگارش این خبر قیمت اتریوم معادل ۲٬۶۳۶ دلار است و ۱۱۹٬۸۳۱٬۴۰۰ ETH در گردش وجود دارد. اتریوم با ۳۱۶ میلیارد دلار ارزش بازار در جایگاه دوم جدول ارزهای دیجیتال قرار دارد و بزرگ‌ترین پلتفرم قراردادهای هوشمند محسوب می‌شود.

نکته جالب و قابل توجه دیگر این است که اکنون کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم بسیار پایین است. در زمان نگارش این خبر، براساس اطلاعات اتراسکن میانگین کارمزد لازم برای تراکنش‌های اتریوم ۱۷ gwei است. زمانی که میزان Gwei (که مقدار کارمزد اتریوم طبق آن محاسبه می‌شود) کاهش می‌یابد، می‌توان کارهایی را انجام داد که در زمان بالا بودن فی تراکنش‌ها، انجام آنها به‌صرفه نیست. می‌توانید با مطالعه مقاله «در زمانی که گس اتریوم ارزان است، این ۵ کار را انجام دهید» اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنید.

بیش از ۷ میلیارد دلار اتریوم سوزانده شده است

منبع
میهن بلاکچین

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا