اخبار خارجی

بایننس لبز در صرافی پنکیک سواپ سرمایه‌گذاری می‌کند

بایننس لبز (Binance Labs) بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر صرافی بایننس، در پنکیک سواپ (PancakeSwap)، صرافی غیرمتمرکز مستقر بر BSC، سرمایه‌گذاری کرده است. روز دوشنبه، قیمت رمزارز CAKE، توکن بومی پنکیک سواپ، پس از اعلام این خبر، نزدیک به ۱۰٪ افزایش یافت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، با وجود افزایش قیمت CAKE و رسیدن به ۴.۷۲ دلار در زمان نگارش خبر، این توکن همچنان ۳۶٪ از سطح ۷.۴۶ دلار در آغاز ماه می (اردیبهشت)، که ماه بسیار دشواری برای تمام رمزارزها بود، پایین‌تر است. این رمزارز در روند نزولی بلند مدت خود، از بالاترین سطح تاریخی ۴۳.۹۶ دلار در ۳۰ آپریل ۲۰۲۱ (۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰) فاصله زیادی دارد.

تغییرات قیمت توکن CAKE
تغییرات قیمت توکن CAKE؛ منبع: تریدینگ‌ویو

طبق اعلام بایننس لبز، هدف از این سرمایه‌گذاری توسعه بیشتر فناوری پنکیک سواپ، بازاریابی و پشتیبانی از جامعه کاربران، و همچنین گسترش خدمات مبتنی بر وب ۳ است.

بیل کیان (Bill Qia)، رییس بایننس لبز، تاکید کرد که پنکیک سواپ در توسعه و گسترش نفوذ زنجیره BNB نقش بسیار مهمی داشته است و بایننس لبز قصد دارد از این صرافی غیرمتمرکز با قدرت حمایت کند.

پنکیک سواپ که در سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۱۳۹۹) راه‌اندازی شد، بزرگترین صرافی غیرمتمرکز در زنجیره BNB با بیش از ۴۰۰٬۰۰۰ کاربر است. این صرافی غیرمتمرکز با ۱۸.۹۴ میلیارد دلار حجم معامله در ماه می، ۱۴.۴۳٪ از حجم معاملات تمام DEX‌ها را در اختیار داشت.

آمار حجم معاملات DEXهای برتر
آمار حجم معاملات DEXهای برتر؛ منبع: theblockcrypto

با وجود این، مشخص نیست که فراتر از خرید توکن، نحوه پشتیبانی بایننس لبز از پنکیک سواپ به چه صورت خواهد بود. بیل کیان قرار است به زودی بایننس لبز را ترک کند و نخواهد توانست در جهت‌دهی به همکاری با PancakeSwap مشارکت داشته باشد. هفته گذشته اعلام شد که بیل کیان به دلایل شخصی این شرکت را ترک خواهد کرد. این خبر در حالی منتشر شد چندی پیش، نیکول ژانگ (Nicole Zhang)، مدیر اجرایی این شرکت نیز از آن خارج شد.

منبع
coindesktheblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا