اخبار بلاکچین

پالیگان ری‌هش شبکه zkEVM و همگام سازی مجدد بریج خود را فردا انجام خواهد داد

شبکه پالیگان قصد دارد فردا هش مجدد یا ری هش (Rehash) نسخه بتای شبکه اصلی zkEVM و همچنین همگام‌سازی مجدد (Resync) بریج خود (Polygon Bridge) را انجام دهد. ری هش مذکور به دلیل وجود باگی انجام می‌شود که در نسخه اولیه آن یعنی «v.1.1.x» کشف شده است.

به نقل از کوین ادیشن، بلاکچین پالیگان در چند هفته گذشته با فعالیت‌های خیره‌کننده‌اش توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. این پلتفرم اخیرا در پلتفرم اکس (توییتر سابق) اعلام کرده است قصد دارد در روزهای آینده ری هش شبکه خود را انجام دهد و مجددا بریج لایه ۲ را همگام‌سازی کند. حساب رسمی پالیگان در پلتفرم اکس گفته است:

رویدادهای آتی: ری هش شبکه

ری هش نسخه بتای شبکه zkEVM پالیگان در هفته آینده انجام خواهد شد.

نکته: این مسئله روی حالت شبکه یا تراکنش‌های قبلی یا داده‌های لایه اول تاثیری نمی‌گذارد.

تاریخ: دوشنبه، ۱۸ سپتامبر (۲۷ شهریور)
زمان: ۸:۳۰ دقیقه به وقت ساعت هماهنگ جهانی / ۱۲ ظهر به وقت تهران
مدت: ۶ ساعت

همگام‌سازی مجدد شبکه از جنسیس بلاک انجام می‌شود و حالت تراکنش‌ها به همان شکل قبلی باقی می‌ماند، اما هش‌های بلاک لایه ۲ تغییر می‌کنند.

ری هش مذکور بعد از همگام‌سازی مجدد لایه دومِ بریج انجام خواهد شد.

توییت پالیگان‌ – منبع: پلتفرم اکس

طبق اطلاعیه رسمی پالیگان‌، ری هش نسخه بتای شبکه اصلی zkEVM و همگام‌سازی مجدد بریج پالیگان‌ در تاریخ ۱۸ سپتامبر (۲۷ شهریور) انجام می‌شود. به عبارت دقیق‌تر، این رویداد ساعت ۱۲ ظهر (به وقت تهران) برگزار می‌شود و تقریبا ۶ ساعت طول می‌کشد. با این حال، پالیگان تضمین کرده است ری‌هش مذکور روی وضعیت و حالت کلی اکوسیستم آن، تراکنش‌های گذشته یا داده‌های لایه ۱ تاثیری نگذارد.

در فناوری بلاکچین، ری هش به معنی محاسبه مجدد مقادیر هش برای بلاک‌های بلاکچین است. توابع هش یک سری الگوریتم‌های رمزنگاری‌شده هستند و هر بلاک یک هش دارد که نشان‌دهنده داده‌های داخل آن است.

هرچند که پالیگان‌ قرار بود ری هش شبکه خود را در ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) انجام دهد، بعد از اینکه متوجه شد باید همگام‌سازی مجدد بریج لایه ۲ را نیز به اتمام برساند؛ آن‌ را به تعویق انداخت. به همین خاطر است که پالیگان بعد از اشاره به زمان دقیق ری هش مذکور اعلام کرده همگام‌سازی مجدد بریج لایه ۲ نیز باید انجام شود. این شبکه تاکید کرده است:

همراه با ری هش شبکه اصلی، همگام‌سازی مجدد لایه ۲ در بریج هم باید انجام شود. ما می‌خواهیم حداقل زمان تعطیلی و خرابی را داشته باشیم.

اوایل امروز پالیگان‌ تایید کرد ری هش و همگام‌سازی مجدد خود را در روز دوشنبه انجام خواهد داد. این شبکه ادعا کرده که ری هش نسخه بتای شبکه اصلی zkEVM به خاطر اشکال و باگ نسخه اولیه آن (یعنی v.1.1.x) باید انجام شود. این باگ در نهایت باعث می‌شود هش‌های بلاک لایه ۲ تطابق نداشته باشند. پالیگان ادامه داده است:

وقتی ری هش انجام شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ شبکه از بلاک جنسیس خود دوباره همگام‌سازی می‌شود و حالت تراکنش‌ها ثابت می‌ماند اما هش‌های بلاک لایه ۲ با محاسبات صحیح تغییر می‌کنند. این مسئله قبلا در تست نت انجام شده و همه هش‌ها تصحیح و همگام شده‌اند.

در همین راستا، پالیگان‌ لبز (Polygon Labs) رسما از اجرای پالیگان ۲ (Polygon 2.0) و سه پروپوزال بهبود پالیگان (PIP) رونمایی کرده است. تمام این تلاش‌ها برای این منظور انجام می‌شود که فضای بلاک اتریوم بهبود یابد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا