تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم و BNB؛ ۳۰ فروردین ۱۴۰۳

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال کف جدیدی تشکیل داده است. این اصلاح می‌تواند تاثیر بدی روی آلت کوین‌ها بگذارد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، بیت کوین در ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین) به محدوده ۶۱٬۰۰۰ دلار برگشت و نشان داد تقاضای کافی برای رشد ندارد. طبق داده‌های وب سایت فارساید اینوسترز (Farside Investors)، صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین هم در ۱۲ و ۱۵ آوریل (۲۴ و ۲۷ فروردین) با خالص جریان خروجی مواجه شدند. کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل وب سایت کرپیتوکوانت (CryptoQuant)، هم اعلام کرد که تقاضای ETFهای اسپات بیت کوین به مدت ۴ هفته راکد بوده است.

حال باید دید بازار ارزهای دیجیتال در آینده چه واکنشی به این مسئله نشان می‌دهد. در ادامه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم و BNB را بررسی کرده‌ایم تا مهم‌ترین حمایت‌ها و مقاومت‌های پیش روی آن‌ها را مشخص کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

خرس‌ها تلاش کردند در ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین) قیمت بیت کوین را به زیر حمایت ۶۰٬۷۷۵ دلار برسانند و یک الگوی سقف دوقلو را تکمیل کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، BTC ممکن است تا ناحیه ۵۰٪ اصلاحی فیبوناچی (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۴۹٬۰۰۰ دلار تا سقف ۷۳٬۷۷۷ دلار) یعنی ۵۸٬۰۱۷ دلار کاهش یابد. اگر این حرکت نزولی ادامه داشته باشد، قیمت بیت کوین ممکن است تا ناحیه ۶۸٪ اصلاحی فیبوناچی در ۵۴٬۲۹۸ دلار کاهش یابد. گاوها احتمالا از این منطقه دفاع خواهند کرد اما اگر موفق نشوند، قیمت بیت کوین ممکن است تا هدف الگوی خود در ۴۷٬۷۷۳ دلار سقوط کند.

با این حال اگر قیمت بیت کوین به بالای میانگین‌ متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۶۶٬۵۱۳ دلار) و یا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۶۷٬۲۵۷ دلار) برسد، این دیدگاه نزولی باطل می‌شود. در این صورت معامله‌گران بیت کوین ممکن است با شورت اسکوییز مواجه شوند. علاوه بر این در این حالت قیمت بیت کوین می‌تواند به بالای ۷۳٬۷۷۷ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اتریوم در ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۳٬۳۰۱ دلار) رسید و در ۱۶ آوریل (۲۸ فروردین) تا حمایت ۳٬۰۶۵ دلار کاهش یافت.

نمودار روزانه اتریوم
نمودار روزانه اتریوم – منبع: تریدینگ‌ویو

اگر قیمت اتریوم در پایین ۳٬۰۵۶ دلار باقی بماند، در ادامه ممکن است تا محدوده ۲٬۸۵۲ دلار کاهش یابد. این سطح اهمیت زیادی دارد چون اگر کندل روزانه اتریوم در پایین آن بسته شود، فشار فروش این ارز دیجیتال تقویت می‌شود. در این صورت قیمت ETH ممکن است تا ۲٬۷۱۷ دلار و یا حتی ۲٬۲۰۰ دلار سقوط کند.

برعکس اگر قیمت ETH بعد از رسیدن به ۲٬۸۵۲ دلار با قدرت رشد کند، نشان می‌دهد تقاضای این ارز دیجیتال در سطوح پایین افزایش می‌یابد. در این صورت گاوها احتمالا تلاش می‌کنند ETH را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، قیمت اتریوم ممکن است به ۳٬۶۷۹ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

قیمت BNB به مدت ۳ روز بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۵۶۵.۶ دلار) و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۵۴۱.۲ دلار) قرار داشت. با این حال BNB در ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین) به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود رسید و نشان داد فشار فروش زیادی دارد.

نمودار روزانه قیمت BNB
نمودار روزانه قیمت BNB – منبع: تریدینگ‌ویو

قیمت BNB در ادامه ممکن است تا حمایت قوی ۴۹۵ دلار سقوط کند. این سطح اهمیت زیادی دارد و معامله‌گران باید مراقب آن باشند. اگر حمایت مذکور از بین برود، BNB ممکن است تا سطح ۴۶۰ دلار و یا حتی ۴۰۰ دلار کاهش یابد.

با این حال اگر BNB رشد کند و کندل روزانه آن در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بسته شود، اولین سیگنال صعودی این ارز دیجیتال صادر می‌شود. در این صورت BNB ممکن است تا مقاومت سربار ۶۳۵ دلار رشد کند اما در این محدوده احتمالا با دفاع شدید خرس‌ها مواجه می‌شود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا