اخبار خارجی

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر (بیت کوین، اتریوم و ریپل)

اکثر ۲۰ ارز دیجیتال برتر در تاریخ ۱۸ مارس یا ۲۷ اسفند با اندکی کاهش قیمت مواجه شدند و روند نزولی کوتاه مدتی را تجربه کردند.

طبق گزارشات قیمت بیت کوین نسبت به روز قبل ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۴۰۲۴ دلار رسید. با نگاهی به نمودار هفتگی می‌توان مشاهده کرد که قیمت فعلی حدود ۳ درصد بیشتر از قیمت ۳۹۰۶ دلاری اول هفته می‌باشد.

نمودار بیت کوین

تام لی موسس شرکت مشاوره فاندسترت (Fundstrat) ارتباط بین نوسان قیمت بیت کوین و بازارهای در حال ظهور و نوظهور را خاطر نشان کرد.

اتریوم جایگاه خود را به عنوان بزرگترین آلتکوین از لحاظ ارزش بازار حفظ کرد. ارزش بازار این کوین حدود ۱۴.۶ میلیارد دلار است. دومین آلتکوین برتر ریپل یا توکن XRP است که ارزش بازار آن حدود ۱۳ میلیارد دلار است.

قیمت اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته حدود یک درصد کاهش یافت و با یک دلار کاهش نسبت به اول هفته، به ۱۳۹ دلار رسید. در نمودار هفتگی، قیمت اتریوم بیش از ۴ درصد افزایش داشته است.

نمودار اتریوم

توسعه دهندگان اصلی اتریوم بار دیگر الگوریتم پیشنهادی گواه اثبات کار به اسم ProgPow که در برابر اسیک ها مقاوم است را در نشست هفتگی خود در تاریخ ۱۵ مارس تایید کردند.

ریپل که دومین آلتکوین برتر بازار است نیز طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۰.۷۵ درصد کاهش قیمت داشته است و در حال حاضر با قیمت ۰.۳۱۵ دلار معامله می‌شود. نمودار هفتگی این کوین نشان می‌دهد که قیمت فعلی این کوین حدود ۱.۵ درصد نسبت به ابتدای هفته جاری افزایش داشته است.

نمودار ریپل

در بین ۲۰ ارز دیجیتال برتر تنها ارز دیجیتال هایی که طبق گزارش ها با افزایش قیمت همراه بودند بیت کوین کش با حدود ۵.۵ درصد، آنتولوژی با بیش از ۲ درصد، دش و میکر با بیش از ۱.۵ درصد افزایش قیمت بودند.

در حال حاضر ارزش بازار تمام ارزهای دیجیتال برابر با ۱۳۹.۳ میلیارد دلار است که نسبت به ارزش بازار ۱۳۲.۸ میلیارد دلاری هفته گذشته، بیش از ۴.۵ درصد افزایش داشته است.

طبق گزارش کوین تلگراف، اوایل امروز تایلر و کامرون وینکلووس که از خوش بین های بیت کوین و موسس صرافی کریپتو جمینای می‌باشند، گفتند که اگرچه پروژه مخفی کریپتوی فیسبوک برای این صنعت سودمند و مثبت است، ولی صنعت کریپتو در آخر به چیزی فراتر از عصر شبکه های اجتماعی تبدیل خواهد شد.

در بازارهای سنتی، بازار بورس امروز رشد تدریجی داشته است که طی آن بورس S&P 500 با ۰.۱۵ درصد و نزدک با ۰.۱۷ درصد رشد مواجه بودند. از طرف دیگر شاخص نوسان بورس CBOE رشد بسیار خوب ۲.۸۷ درصدی را شاهد بود.

اوایل امروز CNBC گزارش داد که بازارهای اروپایی رشد داشته اند و پس از خبر ادغام بانک های آلمانی دویچه بانک (Deutsche Bank) و کومرس بانک (Commerzbank)، سهام این دو بانک ۳ درصد افزایش یافت.

شاخص ها و قراردادهای نفتی مهم نیز طی امروز نوسانات مختلفی نشان دادند. نفت خام تگزاس ۰.۰۵ درصد، نفت خام برات ۰.۲۲ درصد و نفت مارس آمریکا ۱.۴۲ درصد رشد داشتند. سبد اوپک نیز تا ۱.۰۴ درصد و شاخص نفت خام کانادا نیز تا ۰.۳۷ درصد رشد قیمت داشتند.

  • قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را می توانید در صفحه قیمت ارزهای دیجیتال میهن بلاکچین بررسی و مشاهده کنید.
منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا