معرفی شرکت‌هایی که در سال ۲۰۲۰ بیشتر از بیت کوین رشد کردند!

ویروس کرونا و انرژی‌های تجدیدپذیر، از جمله موقعیت‌های سودده برای برخی سرمایه‌گذاران در سال جاری بوده است. رشد بیت کوین ، سرمایه‌گذاران را با بالاترین بازدهی، یعنی بیش از ۲۰۰٪ نسبت به ابتدای سال گذشته متحیر کرده است؛ اما شرکت های پرسود نیز وجود دارند که توانستند با بیتکوین رقابت کنند. در این مقاله، به معرفی و بررسی ۵ سهامی می‌پردازیم که توانستند در سال ۲۰۲۰ رشد بسیار زیادی را تجربه کنند.

شرکت های پرسود در سال ۲۰۲۰

شرکت های پرسود در سال ۲۰۲۰

از ۲۲ دسامبر سال ۲۰۲۰، داده‌های بازار نشان می‌دهد که سهام ۵ شرکت بزرگ، از ابتدای سال ۲۰۲۰ بازدهی بهتری نسبت به رشد بیت‌کوین داشته‌اند. در ادامه به معرفی این ۵ شرکت و میزان رشد سهام آنها می‌پردازیم.

۱. کمپانی Pelaton Interactive

اولین رقابت پیروزمندانه با بیت کوین، یک داستان موفقیت دور از انتظار است: تولیدکننده تجهیزات تناسب اندام Pelaton Interactive!

این شرکت به لطف قرنطینه‌هایی که باعث شد مصرف‌کنندگان به جای باشگاه‌های ورزشی یا بیرون از خانه، در منزل تمرین کنند، توانسته با بازدهی خوب به سود سالانه ۳۸۴ درصد دست پیدا کند. این شرکت همچنین کلاس‌های تناسب اندام آنلاین را با در نظر گرفتن همین بازار برگزار کرده است. شرکت Peloton در مقایسه با Bitcoin به طور کلی هنوز بسیار کوچک است؛ اگر چه کل بازار آن ۴۲.۴ میلیارد دلار ارزش دارد.

۲. شرکت Moderna

یکی دیگر از شرکت های پرسود که با رشد بیتکوین رقابت کرد و از شیوع ویروس کووید ۱۹ بسیار سود برد، شرکت معروف بیوتکنولوژی مدرنا، تولید کننده واکسن برای ویروس کرونا بود. با توجه به این که محصول آن از اواخر دسامبر سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شده، مدرنا به عنوان یکی از پیشتازان امر واکسیناسیون در ایالات متحده شناخته شده است.

جای تعجب نیست که سهام آن با بازدهی ۶۱۹ درصدی واکنش مشابهی نشان داده و به این شرکت سقف بازار ۵۴.۷ میلیارد دلار داده است.

۳. کمپانی Zoom Video Communications

زوم که به یک نام شناخته شده تبدیل شده است، اولین انتخاب برای بازآفرینی محیط‌های اداری به صورت آنلاین در سال ۲۰۲۰ است. نرم‌افزار Zoom، علیرغم بحث‌هایی در مورد هک و حساسیت به اتلاف زمان، به ۱۱۶ میلیارد دلار حجم بازار و بازده سالانه ۴۹۵ درصد دست پیدا کرده است.

البته اگر یک واکسن وجود داشته باشد که به دولت‌ها اطمینان دهد که به شرکت‌ها به صورت حضوری اجازه بازگشایی دهد، تقاضا برای نرم افزار ویدیو کنفرانس از خانه به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت.

۴. سازمان Enphase Energy

یکی از دو موردی که موفقیت خود را منحصرا به ویروس اخیر بدهکار نیستند، شرکت Enphase Energy، یک شرکت مدیریت انرژی تجدیدپذیر است که امسال دستاوردهای چشمگیری داشته است. این کمپانی با داشتن تنها ۲۱ میلیارد دلار حجم بازار، هنوز کوچک است؛ اما در ۱۲ ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰،  سهام آن بازدهی تقریبا ۴۹۰ درصدی داشته است.

مانند بهترین سهام سال ۲۰۲۰ یعنی تسلا، انرژی پاک یک بخش محبوب در بازار را تشکیل می‌دهد که علیرغم سوالاتی که در مورد جایگزینی سوخت‌های فسیلی در کل اقتصاد جهانی وجود دارد، در حال گسترش است. حتی در دسامبر ۲۰۲۰، حتی استیو ووزنیاک (Steve Wozniak) یکی از بنیانگذاران اپل، یک بیزینس صرفه‌جویی در انرژی با توکن اختصاصی خود به نام WOZX را راه‌اندازی کرد.

۵. کمپانی Tesla

قابل پیش‌بینی بود که سهام تسلا یکی از بهترین‌های سال بوده و هر ماه ثابت کرد که رشد آن بیش از «یک حباب» است. اعداد و ارقام حیرت‌آور هستند – بازدهی ۸۵۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹، حجم بازار ۶۲۰ میلیارد دلاری و ورود اخیر آن به S&P 500.

در مقایسه با رشد بیت کوین که  ۲۱۸ درصد بود، Tesla عملکرد و رشد قیمتی کم نظیری داشته است؛ اما اگر قیمت این ارز را به واحد BTC تبدیل کنیم، متوجه می‌شویم که این سهام، نمودار رشد سهمی‌وار کمتری نسبت به بیت کوین دارد.

در همین حال ایلان ماسک مدیر عامل تسلا، همچنان در شبکه‌های اجتماعی مشغول بررسی بزرگ‌ترین ارز دیجیتال است و این باعث گمانه‌زنی‌های بسیار زیاد در مورد خرید احتمالی یا تبدیل سهام توسط تسلا می‌شود. به هر حال، در سال ۲۰۲۰ شرکت های پرسود توانستند بیشتر از بیت کوین رشد کنند؛ اما در مجموع اگر کلی‌تر بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که Bitcoin هنوز هم بهترین دارایی این دهه شناخته می‌شود.


54321
امتیاز 5 از 2 رای

منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر