اخبار آلتکوین

استیبل کوین USDR دی‌پگ شد

روز گذشته استیبل کوین USDR پگ دلاری خود را از دست داد و در عرض چند ساعت به ۰.۵۱ دلار سقوط کرد. به گفته تیم توسعه این پروژه، دی‌پگ شدن USDR به دنبال هجوم کاربران برای بازخرید و تخلیه کامل استیبل کوین دای (DAI)‌ از خزانه رخ داده است.

به نقل از کوین تلگراف، USDR استیبل کوینی در بستر شبکه پالیگان است که توسط پروتکل تنجبل (Tangible) صادر (مینت) می‌شود و پشتوانه‌ای ترکیبی از ارزهای دیجیتال و املاک دارد. تنجبل یک پروتکل دیفای است که با هدف توکنایز کردن املاک و سایر دارایی‌های دنیای واقعی فعالیت می‌کند.

در واکنش به دی‌پگ شدن USDR، تیم توسعه پروتکل تنجبل اعلام کرد در بازه زمانی کوتاهی تمام استیبل کوین‌های DAI نقدشونده از خزانه این پروژه خارج شده و این اتفاق به ریزش سریع مارکت کپ USDR منجر شده است.

توییت تنجبل
منبع: X

پروتکل تنجبل در این رابطه گفت:

همزمان با نبود استیبل کوین دای کافی برای بازخرید USDR، فشار فروش وحشتناکی بوجود آمد که به دی‌پگ شدن منجر شد.

به دنبال فروش سنگین USDR، قیمت این استیبل کوین به شدت کاهش یافت و به ۰.۵۰۴۰ دلار رسید. البته کمی بعد قیمت کمی بهبود یافت و به حدود ۰.۵۳ دلار افزایش یافت.

ریزش نیمی از قیمت استیبل کوین USDR - منبع: DEXScreener
ریزش نیمی از قیمت استیبل کوین USDR در صرافی غیرمتمرکز Pearl – منبع: DEXScreener

علیرغم ریزش نیمی از قیمت USDR، تیم توسعه این پروژه وعده داد راه‌حلی برای این مشکل ارائه دهد. به گفته این تیم، مشکل فعلی تنها مرتبط با نقدینگی است که به طور موقت فرآیند بازخرید را با چالش مواجه کرده است:

این یک مشکل نقدینگی است. املاک و دارایی‌های پشتوانه USDR همچنان وجود دارند و برای پشتیبانی از بازخریدها استفاده خواهند شد.

علاوه بر این، وب‌سایت رسمی پروتکل تنجبل اعلام کرده است ارزش دارایی‌های پشتوانه این استیبل کوین، بیشتر از مارکت کپ آن است.

جزییات پشتوانه USDR
جزییات پشتوانه USDR – منبع: Tangible

۱۴.۷۴٪ از پشتوانه‌های USDR را توکن TNGBL تشکیل می‌دهد و بر اساس ادعای تیم توسعه، ۸۵.۲۶٪ باقی مانده توسط املاک و یک صندوق بیمه پشتیبانی می‌شود.

استیبل کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که قیمت ثابت و معمولا برابر با ۱ دلار دارند، با این حال، گاهی اوقات در شرایطی خاص ممکن است دی‌پگ شوند و به زیر ۱ دلار سقوط کنند. پیش از این نیز یواس‌دی کوین (USDC) استیبل کوین دلاری شرکت سرکل در ماه مارس به دنبال ورشکستگی تعدادی از بانک‌های آمریکا پگ دلاری خود را از دست داد و به ۰.۸۸۵ دلار سقوط کرد اما در ادامه دوباره به ۱ دلار رسید. با این حال ممکن است برخی از استیبل کوین‌ها مثل استیبل کوین الگوریتمی ترا هیچ‌وقت موفق نشوند پگ دلاری خودشان را به دست بیاورند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا