اخبار خارجی

قیمت بیت کوین قله ۶۸،۵۰۰ دلاری را فتح کرد؛ بازار رمز ارزها سبزپوش شد

قیمت بیت کوین به رکورد جدیدی دست یافت. به نظر می‌رسد ثبت رکورد جدید توسط بیت کوین به دلیل کاهش شدید موجودی فعال طی ماه‌های اخیر بوده است.
به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بیت کوین هم‌چنان منتظر و امیدوار به افزایش قیمت بیت کوین هستند، به طوری که بخش قابل توجهی از موجودی بیت کوین که طی سه ماه اخیر غیرفعال بوده، به رکورد ۸۵٪ عرضه آن رسیده است.

قیمت اتریوم نیز روند بیت کوین را دنبال کرده است و به سقف جدید ۴،۸۵۷ دلار رسیده است. بازار رمز ارزها عمدتا به رنگ سبز در آمده است. ارزش این بازار از مرز ۳ تریلیون دلار عبور کرده است. در بین ۱۰۰ رمز ارز برتر، ارزهای لوپرینگ (LRC)، بت (BAT) و هلیوم (HNT) بیشترین افزایش قیمت را در ۲۴ ساعت گذشته تجربه کرده‌اند. در بین ۱۰ رمز ارز برتر نیز کاردانو با ۷٪ افزایش قیمت بیشترین رشد را داشته است و اکنون به قیمت ۲.۱۸ دلار خرید و فروش می‌شود.
گلس‌نود ارائه‌دهنده تحلیل‌های درون زنجیره‌ای این موضوع را در گزارش ۸ نوامبر خود عنوان کرده و گفته است که سرمایه‌گذاران، کوین‌های خود را خرج نمی‌کنند.
کیف پول‌هایی که طی ۱۲ ماه اخیر، بیت کوین خود را انتقال نداده‌اند و غیرفعال بوده‌اند (به آنها دارندگان بلندمدت گفته می‌شود) به شدت در حال انباشت این رمزارز هستند، به طوری که گفته می‌شود این آدرس‌ها روزانه فقط ۶۵۰۰ بیت کوین انتقال می‌دهند.
بعید به نظر می‌رسد که سرعت روند انباشت بیت کوین کاهش یابد، به طوری که آن بخش از موجودی بیت کوین که در صرافی‌های متمرکز نگه داشته می‌شود نیز به کمترین سطح خود یعنی ۱۲.۹٪ رسیده است.

این رکورد شکنی یک هفته قبل از به‌روزرسانی مهم تپ روت بیت کوین به دست آمده است. از طرف دیگر با این جهش ناگهانی قیمت گپ یا شکاف قیمتی در قراردادهای آتی بیت کوین بورس کالای شیکاگو (CME) نیز به وجود آمده است. بنابراین توصیه می‌شود نکات ارائه شده در مقاله زیر را حتما مطالعه نمایید.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

گلس‌نود گزارش داده است که بیش از ۵۰۰۰ بیت کوین معادل با ۳۳۸.۶ میلیون دلار طی هفته گذشته از صرافی‌های متمرکز برداشت شده است. در این گزارش آمده است:

به نظر می‌رسد بازار هم‌چنان در فاز انباشت است و سرعت فعالیت بسیار کم، خروج بیت کوین از صرافی‌ها و استراتژی بسیار محتاطانه برای خرج کردن بیت کوین از دارندگان این رمزارز را شاهد هستیم.

قیمت بیت کوین نیز در تاریخ ۸ نوامبر رکوردشکنی کرد و به بالاتر از ۶۷,۰۰۰ دلار رسید و ارزش بازار آن نیز از شرکت تسلا و فیسبوک پیشی گرفت. در زمان نگارش این خبر قیمت بیت کوین معادل ۶۷،۹۸۵ دلار است.
در این گزارش خاطرنشان شده است که افزایش انباشت بیت کوین از جانب دارندگان بلندمدت به عنوان عاملی برای عبور از رکورد قیمت ماه آوریل عمل کرده است.
در ماه آگوست ۲۰۲۰ چند ماه قبل از آنکه بیت کوین به رکورد ۶۴۰۰۰ دلاری خود دست یابد، سهم موجودی بیت کوین که در اختیار دارندگان بلندمدت بود به ۸۰.۶٪ رسید.
از آن زمان تاکنون، دارندگان بلندمدت ۰.۷۳٪ از موجودی بیت کوین را خرج کرده‌اند و موجودی این دارندگان به ۶۸٪ رسیده است.

موجودی هولدرهای بیت کوین

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا