اخبار خارجی

نگاه قانون گذاران: ۲۰۱۹ میتواند سال تکنولوژی بلاک چین باشد!

طبق گزارش یاهو فایننس طی کنفرانس بلاکچین در واشنگتن، قانون گذاران با بیان اینکه در سال ۲۰۱۹ تکنولوژی بلاک چین شکوفا خواهد شد نگرانی ها در خصوص سختگیری های قانون گذاری را کاهش دادند.

نگرش دوستانه به بلاک چین

تام اِمر (Tom Emmer) یکی از نمایندگان ایالت متحده در این کنفرانس تکنولوژی بلاک چین را برای کنگره با قصد تغییر دیدگاه عوامل دولتی ارائه داد. وی بیان کرد که سال ۲۰۱۹ سال بلاک چین خواهد بود و استفاده از بلاک چین برای کاهش هزینه ها و افزایش کارایی بیشتر خواهد شد.

اِمر  همچنین تاکید کرد:

کنگره قانون مشخصی دارد: ما باید اطمینان حاصل کنیم که مقررات ساده و دقیق است. اگر بی نظمی در قانون گذاری پدیدار شود این صنعت ضربه خواهد خورد و ثابت می کند که دولت ناکارآمد بوده است. بدون شک این سردرگمی موجب شکل گیری قوانین بیشتری خواهد شد که فقط مانع از رشد نوآوری جدید و کاربرد بالقوه تکنولوژی خواهد شد.

توصیه هایی برای صنعت بلاک چین

اِمر همچنین از اتاق بازرگانی دیجیتال برای تحقیق در این زمینه و انتشار برنامه نشنال اکشن پلن برای بلاکچین (National Action Plan for Blockchain) تشکر کرد. این برنامه یک رویکرد دوستانه به این موضوع دارد که چگونه مداخلات قانون گذاران می تواند ایجاد شود و به توسعه این تکنولوژی نیز اهمیت دهد و مانع از رشد آن نشود. این امر نشان می دهد موضع دولت در مورد این صنعت در حال تغییر است و در حال حاضر قانون گذاران قوانین به روز شده ای را برای توسعه تکنولوژی بلاک چین در آمریکا اعمال می کنند.

طبق این برنامه، بلاک چین در حال حاضر توسط شرکت های مواد غذایی برای صدور محصولات خود و بهینه سازی شبکه های زنجیره تامین استفاده می شود و به آنها امکان می دهد تا محصولات را ردیابی کنند و به واسطه ها اجازه می دهد تا به اطلاعات کل فرایند انتقال و توزیع به مشتریان دسترسی داشته باشند.

این نماینده بیان کرد:

قوانین انتقال پول ایجاد شد تا از سرمایه مشتری در فرایند انتقال توسط یک نهاد دیگر محافظت کند. اگر هیچ سرمایه ای به نهاد دیگری داده نمی شد مطمئنا هیچ قوانینی هم شکل نمی گرفت.

تام اِمر همچنین به ارزهای دیجیتال اشاره کرد و گفت حتی اگر مجرمان در آن تغییر ایجاد کنند نباید از توانایی های آن چشم پوشی کرد:

بسیار از افراد دوست دارند تنها بر روی بلاک چین متمرکز شوند و ارزهای دیجیتال را رد می کنند یا از آنها انتقاد می کنند. آنها می گویند بیت کوین توسط مجرمان استفاده می شود و بلاک چین نوآوری واقعی است. درست است که برخی معاملات غیرقانونی وجود دارد اما این موضوع دلیل نمی شود که تمام ارزهای دیجیتال را نادیده گرفت.

مطلب جالب توجه دیگری که در این کنفرانس بیان شد این است که تقریبا ۱۳۰ میلیارد دلار در شبکه های بلاک چین عمومی ذخیره شده است.

آیا این امکان وجود دارد که قانون گذاران موضع سختگیرانه خود را برای ارزهای دیجیتال و بلاک چین کاهش دهند؟

منبع
btcmanager

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا