مقالات عمومی

پروژه xRapid چگونه روی ثبات قیمت ریپل تاثیر می گذارد؟

سوال اصلی بسیاری از کاربران ریپل این است که آیا xRapid از ریپل (XRP) به عنوان ارز دیجیتال در گردش مالی خود استفاده می کند و یا منبعی که XRP هرماه توسط قراردادهای اسکرو عرضه می‌شود، ۵۵ میلیارد XRP در خود ذخیره کرده است؟ اهمیت این سوال در این است که بدانیم آیا با پذیرش xRapid توسط ارائه دهندگان خدمات انتقال پول و بانک ها از توکن XRP هم در گردش مالی آنها استفاده خواهد شد. این امر باعث افزایش تقاضای XRP و همچنین افزایش روز افزون قیمت آن خواهد شد.

در ماه دسامبر، طرفداران و کاربران XRP نگران موجودی در گردش بالای XRP و تاثیر آن بر ارزش این کوین بودند. بنابراین، تیم ریپل تصمیم گرفت ۵۵ میلیارد XRP را به صورت سپرده اسکرو نگه دارد. این اسکرو شامل ۵۵ قرارداد به ارزش ۱ میلیارد XRP می‌باشد که اولین روز هرماه طی ۵۴ ماه منقضی خواهد شد. هر ماه یک میلیارد از این کوین منتشر و برای شرکت ریپل قابل استفاده خواهد بود. این تیم قصد دارد تا از XRP عرضه شده در هر ماه برای ایجاد انگیزه در سازندگان بازار که طیف گسترده تری از شیوه های پرداخت را پیشنهاد می دهند و همچنین برای فروش به سرمایه گذاران سازمانی استفاده کنند. اگر این مقدار در هر ماه استفاده نشود، دوباره در حساب اسکرو قفل می شود.

XRapid چگونه از XRP استفاده می کند؟ 

xRapid با استفاده از XRP یک موسسه مالی را قادر می سازد تا فورا در پایان یک تراکنش نقدینگی مد نظر را فراهم کند. سرعت تراکنش XRP حدود ۳.۳ ثانيه است و همچنین بسیار ارزان می باشد، به گونه ای که هزینه آن برای انجام هر تراکنش تنها ۰.۰۰۰۴ دلار است. در مقایسه با استفاده از شیوه های سنتی صرافی های خارجی و با وجود واسطه ها، XRP زمان صرف شده در چنین تراکنش هایی را به حدود ۲ تا ۳ دقیقه و همچنین هزینه تراکنش ها را ۴۰ تا ۷۰ درصد کاهش می دهد.

آیا xRapid از XRP در گردش مالی خود استفاده می کند یا این کوین توسط سرمایه گذاران سازمانی هر ماه از قرارداد اسکرو خریداری می شود؟

با توجه به اطلاعات بدست آمده در مورد xRapid، خدمات به طور مستقیم از مقدار XRP در گردش و نه میزان موجود در اسکرو بهره برداری و ارائه خواهد شد. به محض اینکه یک تراکنش صورت گیرد همان XRP دوباره به بازار فروخته و به تعبیری دیگر تزریق می شود. این اتفاق هیچ تفاوتی با معامله روزانه XRP توسط معامله گران شخصی کریپتو ندارد. با این حال، مبلغ منبع بستگی به اندازه یا ارزش بودجه انتقال یافته دارد.

اما چگونه این اتفاق بر میزان تقاضا و قیمت XRP تاثیر می گذارد؟

تنها راه  اثر گذاری xRapid بر میزان تقاضا و متقابلا بر قیمت XRP، بستگی به میزان نقل و انتقال پول توسط ارائه دهندگان خدماتی دارد که از xRapid به دلیل حجم بالای نقدینگی XRP استفاده می کنند. این کوین به شدت در دسترس است بنابراین بهترین گزینه برای پرداخت های فوری است. از آنجایی که تراکنش ها در xRapid و ارزش و مقدار پول ارسال شده افزایش یابد، با توجه به اینکه موسسات مالی مستقیما تقاضای عرضه XRP را خواهند داشت قیمت این کوین افزایش خواهد یافت.

نتیجه گیری

اگر به این کوین از منظر یک تاجر باهوش و زرنگ نگاه کنید، متوجه خواهید شد که او براساس نیازش XRP خرید و فروش می کند. او کوین را می خرد؛ از آن استفاده می کند و به محض پایان تراکنش آن را می فروشد. بنابراین، به نظر می رسد پذیرش عمومی xRapid منجر به افزایش ارزش و قیمت XRP در بازارها می شود. در نهایت می توان گفت افزایش تقاضا برای انجام تراکنش از طریق توکن XRP منجر به ایجاد یک حجم مبادلات ثابت برای این ارز خواهد شد که قطعا از نوسانات شدید این ارز جلوگیری خواهد کرد. این به این معنی است که کاهش یا افزایش ارزش ریپل با روند آهسته تری انجام خواهد شد.

نظر شما در مورد گسترش و توسعه ریپل چیست؟

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا