اخبار آلتکوین

رابین هود کاردانو، متیک و سولانا را از فهرست معاملاتی خود حذف می‌کند

به دنبال شکایت کمیسیون بورس آمریکا (SEC) از صرافی بایننس و ادعای این کمیسیون مبنی بر اوراق بهادار بودن کاردانو، متیک، سولانا و ۹ ارز دیجیتال دیگر، پلتفرم معاملاتی رابین هود در اطلاعیه‌ای اعلام کرد در تاریخ ۲۷ ژوئن (۶ تیر)، این سه ارز دیجیتال را از فهرست معاملاتی خود حذف خواهد کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش واچر گرو، رابین هود اعلام کرد به جز این سه ارز دیجیتال، هیچ ارز دیجیتال دیگری را از فهرست معاملاتی خود حذف نخواهد کرد. همچنین کاربران می‌توانند تا ۲۷ ژوئن این سه ارز را در این پلتفرم معامله کنند.

همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، دن گالاگر (Dan Gallagher)، مدیر بخش حقوقی پلتفرم معاملاتی رابین‌هود در جلسه‌ استشهاد خود در مجلس نمایندگان آمریکا، گفته بود به دنبال افزایش سرکوب نظارتی کمیسیون بورس، این شرکت قصد دارد با توجه به نظر SEC در ارائه ارزهای دیجیتال مختلف بازنگری انجام دهد. با توجه به صحبت‌های گالاگر، بسیاری از فعالان صنعت رمزارزها انتظار حذف ADA، Matic و Sol از فهرست معاملاتی رابین هود را داشتند.

در این اطلاعیه، رابین هود دلیل خاصی را برای این اقدام مشخص نکرده است، با این حال، این پلتفرم معاملاتی خاطرنشان کرده «بر اساس آخرین بررسی آنها» تصمیم به حذف کاردانو، متیک و سولانا گرفته است.

در این اطلاعیه آمده است:

قرار است پشتیبانی از سه ارز دیجیتال کاردانو، متیک و سولانا در تاریخ ۲۷ ژوئن به پایان برسد. پس از این تاریخ، در صورتی که این ارزها در حساب رابین هود شما باشد، به قیمت روز فروخته شده و معادل آن به حساب شما واریز خواهد شد.

پلتفرم رابین هود ضمن بیان اینکه سایر ارزهای دیجیتال کاربران تحت تاثیر این اتفاق قرار نخواهند گرفت، خاطرنشان کرد کاربران مجبور به فروش کاردانو، متیک و یا سولانای خود نیستند و می‌توانند برای جلوگیری از فروش خودکار آنها توسط پلتفرم، آنها را به کیف پول دیگری منتقل کنند.

در حالی که رابین هود دلیل مشخصی را برای این تصمیم اعلام نکرده است، به نظر می‌رسد تشدید سرکوب نظارتی در سراسر صنعت کریپتو به این اقدام منجر شده باشد. حالا باید دید با گذشت زمان چه تصمیمی در رابطه با سایر ارزها گرفته می‌شود و اینکه آیا سایر صرافی‌ها هم ADA، Matic و Sol را از فهرست معاملاتی خود حذف خواهند کرد یا خیر.

در حال حاضر، رابین هود ۱۸ ارز دیجیتال مختلف را به کاربران خود ارائه می‌دهد و با حذف کاردانو، متیک و سولانا این تعداد به ۱۵ ارز کاهش خواهد یافت.

قیمت سولانا، کاردانو و متیک از صبح امروز به وقت تهران ریزش شدیدی را تجربه کرد و به ترتیت ۲۴٪، ۲۵٪ و ۲۷٪ کاهش یافت. این ریزش قیمت به بقیه بازار کریپتو نیز سرایت کرده است و ارزش کل بازار کریپتو در آستانه از دست دادن سطح ۱ تریلیون دلار است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا