اخبار بیت کویناخبار اتریوم

کمیسیون بورس درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین و آتی اتریوم را به تعویق انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تصمیم‌گیری در رابطه با درخواست ETF اسپات بیت کوین شرکت هش دکس (Hashdex) و ETF فیوچرز اتریوم شرکت گری اسکیل (Grayscale) را به تعویق انداخت. هش دکس قصد دارد صندوق ETF فیوچرز بیت کوین خود را به ETF اسپات تبدیل کند.

به نقل از کوین دسک، دو شرکت هش دکس و گری اسکیل درخواست‌های خود را در ماه سپتامبر به کمیسیون بورس ارسال کرده بودند. تاریخ اولیه اعلام نتیجه این درخواست‌ها، ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان) بود، با این حال، اسناد منتشر شده در روز چهارشنبه از سوی SEC نشان می‌دهد این آژانس تصمیم‌گیری نهایی را به تاخیر انداخته است.

تصمیم کمیسیون بورس برای به تعویق انداختن اعلام نتیجه درخواست شرکت‌های هش دکس و گری اسکیل در حالی گرفته شده که این کمیسیون تاکنون با تمام درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین مخالفت کرده است. بیش از ده شرکت در سال ۲۰۲۳ درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین به SEC ارسال کرده‌ و چند شرکت نیز اعلام کرده‌اند به دنبال راه‌اندازی صندوق ETF اسپات برای اتریوم هستند.

کمیسیون بورس پیش از این، درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات را با اشاره به نگرانی‌هایی مبنی بر دستکاری بازار و نبود توافقنامه‌های نظارت اشتراکی رد کرد. با این حال، شرکت‌های متقاضی استدلال می‌کنند این نگرانی‌ها با تایید ETF فیوچرز توسط کمیسیون بورس برطرف شده‌اند و دیگر وجود ندارند. علاوه بر این، دادگاهی در آمریکا نیز در حکمی دستور داد SEC بار دیگر درخواست راه‌اندازی ETF اسپات شرکت گری اسکیل را بازبینی کند. کمیسیون بورس تاکنون تصمیم‌گیری نهایی در مورد این درخواست‌ها را به تعویق انداخته است.

قیمت بیت کوین واکنش مثبتی به تصمیم SEC نشان داد و با بیش از ۵٪ رشد تا ۳۷٬۹۰۰ دلار نیز افزایش یافت.

علاوه بر این درخواست‌ها، کمیسیون بورس باید تا جمعه ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان) نتیجه درخواست ETF اسپات بیت کوین شرکت فرانکلین تمپلتون (Franklin Templeton) را هم اعلام کند. انتظار می‌رود تصمیم‌گیری در رابطه با این درخواست نیز مثل سایر درخواست‌ها به سال ۲۰۲۴ موکول شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا