اخبار عمومیاخبار اتریوم

کمیسیون بورس آمریکا اعلام نتیجه ۲ درخواست ETF اسپات اتریوم را به تعویق انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام نتیجه درخواست مشترک شرکت‌های آرک اینوست (Ark Invest) و ۲۱شیرز (21Shares) و همچنین درخواست شرکت ون‌اِک (VanEck) برای‌ راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم را به تعویق انداخت. با این حال، تحلیلگران بلومبرگ باور دارند که ETF فیوچرز اتریوم در هفته آینده تایید می‌شود.

به نقل از دبلاک، SEC در روز چهارشنبه اعلام کرد که اعلام نتیجه در مورد درخواست مشترک شرکت‌های آرک اینوست و ۲۱شیرز برای راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم را به تعویق می‌اندازد. این کمیسیون اعلام کرده است:

SEC باور دارد که بهتر است زمان طولانی‌تری را برای تعیین نتیجه نهایی این پرونده در نظر بگیرد تا وقت کافی برای بررسی تغییرات قانونی و موضوعات مطرح‌شده در آن داشته باشد.

این آژانس حالا تا ۲۶ دسامبر (۵ دی) فرصت دارد تا دوباره درباره پرونده مذکور تصمیم‌گیری کند. همان طور که پیش از گزارش دادیم، شرکت‌های ۲۱ شیرز و آرک اینوست یک ماه پیش درخواست راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم خود را ثبت کرده بودند. علاوه بر این، SEC اعلام نتیجه درخواست شرکت ون‌اِک برای راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم را هم حداقل تا ۲۵ دسامبر (۴ دی) به تعویق انداخت.

تحلیلگر بلومبرگ: ETFهای فیوچرز اتریوم ممکن است هفته آینده معاملات خود را آغاز کنند

به نقل از کوین تلگراف، در ۲۸ سپتامبر (۶ مهر) جیمز سیفارت (James Seyffart)، تحلیلگر اطلاعات بلومبرگ، در پلتفرم اکس (توییتر سابق) اعلام کرد:

به نظر می‌رسد که SEC در هفته آینده تعدادی از ETFهای فیوچرز اتریوم را تایید می‌کند

توییت جیمز سیفارت – منبع: پلتفرم اکس

او پیش‌بینی خود را در واکنش به توییت اریک بالچوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ETF، اعلام کرد که در همان روز گفته بود:

به‌‌روزرسانی: به نظر می‌رسد SEC می‌خواهد ETFهای فیوچرز اتر را تایید کند (چون قبل از تعطیل شدن دولت می‌خواهد تمامش کند). به همین خاطر از مسئولان بایگانی پرونده‌های آن‌ها خواسته‌ تا اسناد خود را تا جمعه بعدازظهر به‌روزرسانی کنند (این کار کوچکی نیست که در ۴۸ ساعت انجام شود، مخصوصا برای شرکت‌های مستقل). بنابراین معامله این صندوق‌ها ممکن است در روز دوشنبه تایید شده و در روز سه‌شنبه آغاز شود.

توییت اریک بالچوناس – منبع: پلتفرم اکس

اگر کنگره آمریکا نتواند تامین بودجه سال مالی جدید این کشور را تایید کند، دولت ممکن است در ۱ اکتبر (۹ مهر) تعطیل شود. البته هیچ کدام از این دو تحلیلگر منابع خود را اعلام نکرده‌اند. داده‌های موجود نشان می‌دهد که تاکنون ۱۵ درخواست برای راه‌اندازی ETF فیوچرز اتریوم ثبت شده است. این درخواست‌ها توسط ۹ شرکت به ثبت رسیده‌اند که بعضی از آن‌ها عبارت است از: گری‌اسکیل، ون‌اِک (VanEck)، وولتیلیتی شیرز (Volatility Shares)، راوندهیل (Roundhill)، بیت‌وایز (Bitwise)، درکشن (Direxion)، پروشیرز (ProShares)

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا