اخبار خارجی

کمیسیون بورس آمریکا بر قانون‌گذاری صرافی‌های رمزارز متمرکز می‌شود

گری گنسلر گفت کمیسیون SEC باید در سال ۲۰۲۲، صرافی‌های رمزارزها را تحت بازرسی بیشتر خود قرار دهد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، گری گنسلر رییس کنونی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اذعان داشته است که ناظران امور مالی آمریکا باید مستقیما به قانونگذاری معاملات رمزارزها بپردازند. وی امیدوار است که در سال جاری نظارت بیشتری صورت بگیرد تا محافظت بیشتری از سرمایه‌گذاران در خصوص تعامل با بیت کوین و آلتکوین‌ها به عمل آید.

پلتفرم‌های رمزارز در سال ۲۰۲۲ از اهداف مهم هستند

گنسلر ۶۴ ساله بیان کرده است که عرصه رمزارزها به قوانین سرمایه‌گذاری بهتری نیاز دارد. سال گذشته، وی بیان کرد که به این صنعت علاقه دارد، اما این موضوع باعث نمی‌شود که از اصرار به قانونگذاری پیشرفته در بازار دست بردارد.

گنسلر در این خصوص گفت:

من درباره محافظت از سرمایه‌گذاران کوتاه نمی‌آیم. سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها انتخاب خود افراد است اما ما وظیفه مشخصی برای محافظت از سرمایه‌گذاران در مقابل کلاهبرداری داریم.

وی طی یک کنفرانس خبری مجازی، با بیان اینکه در سال جاری، صرافی‌های ارز دیجیتال باید با سختگیری بیشتری مواجه شوند، دیدگاه‌ خود را مجددا اعلام کرد. وی انتظار دارد که نظارت بیشتر، محافظت ضروری در خصوص معاملات رمزارزها را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

وی در پایان گفت:

من از کارکنان درخواست کردم تا تمام جوانب را بررسی کنند تا این پلتفرم‌ها را وارد حیطه محافظت از سرمایه‌گذاران کنند. اگر پلتفرم‌های معاملاتی وارد حیطه قانونگذاری نشوند، سال دیگری همراه با آسیب‌پذیری عموم مردم در پیش خواهیم داشت.

این نکته قابل ذکر است که در پایان سال ۲۰۲۱، کمیسیون SEC مشاور ارشد جدیدی استخدام کرد که وظیفه اصلی او، ارائه مشاوره به گری گنسلر در خصوص قانونگذاری رمزارزها است. اسم این مدیر اجرایی جدید، کوری فرایر (Corey Frayer) است و قبلا بر روی مسائل محافظت از مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران کار می‌کرد.

محافظت، نه ممنوعیت رمزارزها

یکی از رویدادهای اصلی سال گذشته در صنعت رمزارزها، ممنوعیت کلی این حوزه توسط دولت چین بود. پس از آن، چندین کشور دیگر نیز در صدد پیاده‌سازی قوانین مشابهی برآمدند.

در ماه اکتبر، گری گنسلر تایید کرد که آمریکا به این کشورها ملحق نمی‌شود و رمزارزها را ممنوع نمی‌کند. گنسلر بار دیگر عنوان کرده بود اگرچه پیروی از اقدامات کشور چین در دستور کار آمریکا قرار ندارد، اما قانونگذاران امور مالی بر محافظت پیشرفته از سرمایه‌گذاران کریپتو معطوف شده‌اند.

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، جروم پاول رییس فدرال رزرو آمریکا نیز اطمینان داده بود که این کشور قصد ممنوع کردن استفاده از رمزارزها را ندارد. اما پاول نیز همانند گنسلر، خواهان نظارت بیشتر بر این عرصه بوده است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا