اخبار بلاکچیناخبار عمومی

اولین پاراچین پولکادات با نام شل (Shell) به این شبکه اضافه شد

اولین پاراچین به اکوسیستم پولکادات اضافه شد و این شبکه به گسترش خود ادامه می‌دهد. شل (Shell) پس از رای گیری در رفراندوم شماره ۴۱، اکنون به عنوان اولین پاراچین پولکادات ثبت شده است. این می‌تواند آغازی برای استفاده از شبکه پولکادات توسط شرکت‌های سراسر جهان باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ای‌ام‌بی کریپتو، شل اکنون رسما اولین پاراچین پولکادات است. این نقطه عطفی شگرف و بزرگ برای پولکادات است چرا که نشان می‌دهد این شبکه توسط شرکت‌های سراسر جهان پذیرفته شده است. بر اساس اعلام رسمی که در توییتر منتشر شد، قابلیت‌های شل محدود بوده و تنها می‌تواند پیام‌هایی را از زنجیره رله (Relay) بپذیرد تا خود را ارتقاء دهد. البته ممکن است در آینده برای این موضوع رفراندوم دیگری برگزار شود.

پولکادات در توییتی در این رابطه نوشت:

اولین پاراچین به پولکادات اضافه شده است. رفراندوم ۴۱ ثبت پاراچین شل را به تصویب رساند تا از تولید بلاک، گنجاندن و نهایی سازی اطمینان حاصل شود. پاراچین شل عملکرد بسیار محدودی دارد: حتی ایده و مفهوم حساب را هم ندارد.

در پستی که قبلا در ماه می توسط تیم توسعه دهنده پولکادات منتشر شد، عملکرد پاراچین Shell به عنوان یک پاراچین تهی توضیح داده شده است که تنها کار آن به‌روز کردن خود با دستورات زنجیره رله است. حال قدم بعدی به‌روز رسانی شل به Statemint است که به مدت ۲۴ ساعت پس از کارکرد Shell ایجاد خواهد شد. با قرارگرفتن Shell به عنوان اولین پاراچین پولکادات، مزایده این پاراچین‌ها آغاز شده است. این مزایده به توسعه‌دهنده‌ها اجازه می‌دهد برای پروژه‌های خود وام جمعی (crowd loan) به دست آورند.

شبکه پولکادات هر هفته یک مزایده برگزار خواهد کرد و اولین مزایده به مدت ۵ هفته طول خواهد کشید. پروژه‌های متعددی مانند آکالا (Acala) و مون‌بیم (Moonbeam) در تلاش هستند که برنده یکی از این مزایده‌ها شوند و از طریق crowd loan در حال جمع‌آوری سرمایه هستند.

پولکادات یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های بلاکچینی در بازار است و بر اساس داده‌های کوین‌گکو، توکن بومی این شبکه یعنی DOT در ساعات اخیر به قیمت ۵۱.۲۲ رسیده و در طول هفته گذشته بیش از ۱۸٪ رشد کرده است که یکی از بزرگترین رشدهای هفتگی در میان ۲۰ رمزارز برتر بازار است.

شبکه بلاکچینی پولکادات کاملاً با سایر شبکه‌ها متفاوت است. این بلاکچین به جای اینکه فقط با یک شبکه کار کند، با مجموعه‌ای از زنجیره‌های مستقل تعامل دارد؛ زنجیره‌هایی که هرکدام می‌توانند عملکردهای مختلفی داشته باشند. این موضوع یکی از ویژگی‌های اصلی اکوسیستم پولکادات و نحوه عملکرد آن است.

جالب است بدانید پولکادات به منظور ارائه مقیاس‌پذیری به شبکه‌های بلاکچینی سنتی چون اتریوم ایجاد شده است اما امروزه توکن آن یکی از بزرگترین رمزارزهای بازار است و اکوسیستم آن همچنان در حال گسترش است. تصمیم شل برای همکاری با پولکادات نشان می‌دهد که علاقه آشکاری به نوآوری در بازار کریپتو وجود دارد و به نظر می‌رسد پولکادات یکی از بهترین گزینه‌های حال حاضر است.

با این وجود، پولکادات تنها شبکه بلاکچینی رو به توسعه نیست و شبکه‌های دیگری از جمله سولانا، کاردانو و لونا نیز مسیر رشد و توسعه قرار دارند. ترا (LUNA) یکی دیگر از بلاکچین‌های در حال گسترش است و انتظار می‌رود طی روزها یا هفته‌های آینده به جمع ۱۰ شبکه برتر بپیوندد.

منبع
usethebitcoinambcrypto

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا